Kilo Almakmı Kilo Vermekmi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onder1 tarafından 21 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar beslenme hakkında bir sürü konu açıp ta bir türlü cevap bulamadım soru bu soru yüzünden bir türlü body başlayamadım

yaşım 17 kilom 72 boy 1.84

nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım kilo almak açısından mı yoksa kilo vermek açısından mı.

Bir arkadaş 1-4 ay arası kilo almak sonra ki aşamalarda ise kilo vermek açısından bir beslenme programı uygulamamı söyledi

benim anlayamadım konu şudur ben niye kilo alıyorum yani normalde kilo verip yağ oranımı düşürüp kasın çıkmasını sağlamam gerekmiyor mu

bu sorular için çok konu açtım ama bir türlü aradığım cevapları bulamadım

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Öncelikle bir kas kütlesi oluşturman gerekiyor, kış geldi sayılır bulk dönemine gir. Sonra yaz yaklaştığında definisyon ile fazla yağlarını atıp mükemmel bir vücut oluşturabilirsin.

4. cayman

cayman Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Sorundan anladığım kadarıyla bu sporda yenisin, bu sporda yeni olan insanların böyle şeyleri kafasına takmaması gerek bence. Zaten yeni başlayan insan ilk 1 senede hızla kas büyümesi sağlayıp fazla yağlarındandan kurtulucaktır. Beslenmeni temiz besinlerden oluştur güzel beslen ve sporun hakkını ver, 1 sene sonra kendine yol çizersin.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Sana kendi deneyimimi yazayım kısaca ;

1- nasıl bir vücut istiyorsun kaslı fit bir vücut mu?

eğer öyle ise ; öncelikle örnek olarak ; boyun 180 kilon 75 diyelim veya 80

sen bu durumda kilonu 90-95 lere çekmeye çalış tabi bunu yaparken önüne ne gelirse ye değilde daha çok protein olarak beslen.karbonhidratı daha çok idmandan önce al.protein ağırlıklı beslenmeyi idman sonrasında yap.

Bu şekilde kış ayını nisana kadar geçir.

Nisan-mayıs aylarına geldiğinde hafif cardio ekle idmanına, karboyu minumuma indir ve idmanalrın akşam ise idman sonrası yemeği kesiyorsun en fazl 2 yumurta haşla veyua sadece tavuk haşla ye ..

bu şekilde ufak ufak yağ yakarak kilo vermeye başlayacaksın ve bu sana güzel bir vücut kazandıracaktır.

saygılar...

Sayfayı Paylaş