Kilo Almak ve Kuvvetlenmek İçin Supplement Önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jeffster tarafından 1 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jeffster

jeffster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba.Sitenizi 1 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum.Sizden biraz yardım ve bilgi istiycem :) Benim yaşım 18 boyum 1.95 kilom 73.Anlıcağınız gibi kilo almam gerekli. Önümde 3 ay gibi bir süre var.3 aylık süreçte 10 kilo alıp kuvvetlenmem lazım. Ben profesyonel anlamda spor yapıyorum o yuzden kuvvete ihtiyacım var. Amacım hacmimin artması ve kuvvetlenmem. Ağırlık konusunda onemli bilen kisilerle calısıyorum o anlamda bir sıkıntı yok.Programım var yani.Sizden isticeğim kilo almak için neler yapmalıyım ve ağırlık sırasında hangi supplementleri kullanmalıyım. Geçen seneden beri hep GNC ürünleri kullandım. Bunlar weight gainer ve whey protein. 2 sini karıştırarak kullandım ve bircok urununu bitirdim. Pek bir yararını gormedim acıkcası. Ayrıca idmandan once ve sonra Amino Burst 3000 kullandım. Onunda pek yararını gormedim :) Bana acaba hem kilo almak için hemde kas yapıp kuvvetlenmek için supplement önerebilirmisiniz ? Şimdiden teşekkürler...

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Öncelikle hoşgeldin jeffster. Kullanabiliceğin ürünler için şunları söyleyebilirim; kilo alabilmek için protein tozu, gainer, creatine, amino asit(amino için pek emin değilim diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır). Eğer bunları kombine edebilicek durumun varsa ve öğünlerinde gereken besinleri yiyosan 3 ayda en az 10 kilo alabiliceğini düşünüyorum.
    Burdan bakabilirsin ürün ve incelemelere. :)

jeffster bunu beğendi.
  3. jeffster

jeffster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için teşekkürler. Bende zaten o gerek kombineyi istiyorum 2 veya 3 tane ürün almam lazım :)

4. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Herşeyi ürünlere bağlamamalısın.

Eğer sporcu kişiligin var; günlük sarfettigin efor bir hayli fazla ise vücudun proteini enerji için bile kullanabilir.

Herşeyin başında kendine günlük bir yemek menüsü hazırlamalı bunu hazırlarken kalori ölçümlerini iyi hesaplamalı ondan sonra supplement destegi için neler kullanabilirsin onlara bakmak lazım.

jeffster bunu beğendi.
  5. jeffster

jeffster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu an zaten off season donemi oldugu icin agırlık idmanı dısında idman yapmıyorum. Beslenme konusundada bana onerilerde bulunabilirsiniz ama bana kilo almak ve kuvvetlenmek icin ayrı bir takviye lazım :)

6. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Ya ben anlatmakta güçlük çekiyorum yadası yok :)

Eğer düzenli bir şekilde beslenmesen bile supplementlerin devasa yani olaganustu bi faydasını göremezsin.

Takviyeler en çok ne istedigini bilen insan için birer dosttur.

Kilo alman ve kuvvetlenmen için az oncede söyledıgım gibi güzel bir yemek programın olmalı.

Takviye konusuna gelince yüksek karbonhidrat değerli masslardan yada whey proteinlerden faydalanabilirsin.

Programından once ve sonra sabah kalktıgında ve yatmadan once takviyelerıne devam edebilirsin.

Ilk once bir beslenme programını olustur, ondan sonra calısma programın hakkında bilgi ver, inşaallah ben senın ıcın en uygun supplementleri söylerim

Allaha emanet ol, Saglıcakla kal.

jeffster bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş