kilo almak istiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve marthel tarafından 11 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    17 yaşındayım 180 boy 65 kilo spora başlıyalı 1 ay oldu ve ben 72 kilo civarı olmak istiyorm forumda arattm bol tavuk makarna yiyn fln yazmışlar ama bnm hiç iştahm yok yani günde 2 öğün zor yerm ondada bi tabak yemek.fazla yemeden kilo alabilecegm bi program varmı mesela günde iki çay bardaı tahin pekmez ayda 4 kilo aldırırmış doorumu?yada bunun gibi önerileri olanlar bana yardm edebilirlermi bide megamass 4000 kullanıorm ama 1 ay oldu pek bi yararını göremedm günde 150 gram alıorm fakat çok pahalı olduu için kullanamıcam galiba.önerilerinizi bekliyorum

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    marthel
    senin amacın bu sporda belli bir seviyeye gelmek mi yoksa sadece kilo almaya mı çalışıyorsun?
    eğer amacın sadece kilo almaksa sana önerilerde bulunabilirim.. mesela 2 öğün yemeye devam edersin.. ama en yağlısından, en şekerlisinden yersin.. hatta yanında cips, çikolata, tatlı ne varsa yersin.. üstüne fiziksel aktivitiyi de minimuma indirirsin ve istemediğin kadar kilo alırsın..

haa yok benim amacım bu sporcu hakkıyla yapıp kaliteli bir vücut inşaa etmek diyorsan o zaman sana sadece günde 2 öğünle bu işin yürümeyeceğini hatırlatmak isterim.. kesinlikle ve kesinlikle öğün sayını artırmalı ve beslenme forumunda mevcut sporcu beslenmesi ile ilgili başlıklardan örnekler okuyarak kaliteli bir beslenme planı oluşturmalısın..

amacını belirleyip gerekli araştırmaları yaptıktan sonra merak ettiğin noktalar olursa foruma tekrar danışabilirsin..
    kolay gelsin

3. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Artıık aynı sorulara cevap yazmaktan bıktım,siz aynı soruları yazmaktan bıkmadınız.Forumun beslenme bölümüne bir göz atsan istemediğin kadar bilgiye sahip olursun...

4. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    tşk ediorm yorumlarnz için dedigm gibi forumda araştırdım ama herkes bol ye fndk fıstk cips fastfoodu biraz arttır falab fln dio.ama bnm sorunm yiyemem midem hiç şeyi kaldırmıo.amcam tabiki fit bi görünüme sahip olmak ama şuanda çok cılız görünüorm ve kilo almak için püf noktalar istemştm yani az tüketerek kilo aldıracak ürünler.neyse tekrar tşk ederm

5. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşım inanirmisin bende 2 ay önce 65 kiloydum ve bodye başlıcam diye yedim benimde iştahim hiç yoktu kahvalti ve akşam yemeği başka hiç bişey yemezdim ve ben 1 ayda 69 kilodan 76 kiloya gelmeyi başardim durumumuz ayni yani bende 180. boy 18 yaş ve 65 kiloydum şuan 75- 76 kiloyum, arzu edersen sana kendi beslenme programımı verebilirim , yani hiç kendini iştihaim yok diye yorma yemek yemiceksen body yapma , fast food yemiceksin o işlerle olmaz fındık ceviz istediğin kadar ye cips yeme yağsız beslen benim gibi 1 ayda 5-6 kilo al yani herşey senin elinde 8)

6. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    beslenme programını yazablrmsn acaba hemen uygulamaya başlıcam??

7. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Kahvaltı

4 yumurta beyazı+1 sarısı , müsli yada yulaf ezmesi ,ekmek,peynir zeytin ,domates salatalık +portakal suyu

Ara

lor peyniri fındık ceviz

Öğlen

makarna yada pliav ,tavuk göğsü yaninda sebze yemeği ,(bazen patates)

Ara

lor peyniri ,fındık ceviz

Akşam

makarna yada pilav ,tavuk göğsü ,sebze yemeği ,(bazende patates)

Ara

lor peyniri ,meyva yada fınddık ceviz

bununla 1 ay içinde 5-6 kilo aldim umarım başarılı olursun , illa bu programa uymak zorunda değilsin yani buna benzer olsun yeter
    8)

8. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    kliwaj görüntün nasıl değişti? bulk mu duruyorsun yağ oranın ne durumda?

mesut67 bunu beğendi.
  9. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    akşam üzeri ölçüm alıncak ,başladıgımda bel 76 idi akşam yazirm buraya, çok bulklanmadım ama yüzüm değişti diyebilirim :D

mesut67 bunu beğendi.
  10. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    evet ölçüm alindi beslenme acayip işe yaradi bizim salon sahibi senin ölçülerin bizim için önemli dedi ve bodye başladıgımda kol 34 dü şuan 38.5 bel ayni 76 korumayı başarabilmişim belimi ,omuz 113 dü 121 olmuş göğüs 90 dı 95 olmuş bacak 59 cm . kilo 69 du 75 olmuş ve son olarak bu beslenme programi gerçekten işe yariyor sanada öneririm dostum , farkı göreceksin 8) .başarılar

11. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    o ne ya kaç ayda aldın bu ölçüleri? valla tebrikler beğendim.

12. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bugün tam 30 gün oldu bodye başlıyalı salı günü 2nci ay programına geçecem

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    kliwaj cok hızlı bir gelişim göstermişsin..
    özellikle koldaki gelişim dikkat çekici..
    ancak şunu unutma..
    ölçülerin genişleyip hacmin arttıkça beslenme programını da aynı doğrultuda genişletmeli, öğün sayını ve yemek miktarını artırmalısın.. çünkü gelişen vücudun kalori ve protein ihtiyacı da aynı doğrultuda artar..
    tebrik ederim

14. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    haklısın bonatschi, yavaş yavaş protein ve kaloriyi arttirmaya başlıyorum zaten .yalnız öğün sayisi 6 iken 7-8 filanmi olcak onu nasıl yapcaz .teşekkürler

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    insan sporcu olsa da olmasa da gün içinde alması gereken kalori miktarını ne kadar fazla öğüne bölerse o kadar olumlu olur görüşünü destekliyorum.. böylece metabolizma hızı yavaşlamayacak ve yağlanmanın önüne büyük ölçüde geçilmiş olacaktır..

tabi senin 7-8 öğün yeme imkanın varsa tabiki uygulayabilirsin.. ancak 5-6 öğün de tatmin edicidir..
    öğünü aynı tutarak öğün başına tükettiğin kalori miktarını artırabilirsin..
    aynı zamanda öğün başına 35-40 gramı geçmeyecek şekilde protein alımını da artırabilirsin..

üst seviyedeki vücutçuların öğün artırmadaki en büyük hedefi yüksek miktarlardaki günlük protein alımını güne yayarak maksimum emilimi sağlayabilmektir..

16. simedo

simedo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    istanbul
    MARTHEL
    ILK ONCE NE YAPMAK ISTEDIGINI BILMELISIN.SEN SADECE SPOR YAPARAK KILOMU ALMAYA CALISIYOSUN YOKSA SPOR YAPARAK HOMAJEN SEKILDE(DENGELI) SEKILDE ADALE YAPARAK KILO MU ALMAK İSTİYOSUN BUNU BILMEN GEREK.EGERKI GUNDE 500 GR KARBONHIDRAT YEMIYOSAN VEYA YİYEMİYOSAN SANA BIR TAVSİYEM VAR ANTRENMANLARDAN 40 DK ONCE 1 LT SUYUN ICINE 200 GR TOZ SEKER KOY VE IC.BIRAZ MIGDEN BULANACAKTIR AMA SEKERLI SU SENIN INSILUN DAHA FAZLA CALISMASINI SAGLAYACAKTIR.VE ANTRENMANDAN SONRA DAHA FAZLA KARBONHIDRAT ALABILIRSIN.

17. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 1 yıldır ypıyorum ama cok dagınık
    suan nbulundugum yerde idealist birileri yok
    yani uyku beslenme spor cok fagınık duzen yok
    hala istedigim seviyede degiliim
    here halime arnold shwarzenegger e benzedigimi soyledi bana body hocalarıcok rahat oyle olursun dedi inanaılmaz benziyroum size fotograf atmaya calısırım
    ama kilo alamaıyorum iştahım yok ayrıca yumurta peynir tadını sevmiyroum hemen istifrra edesim geliyor..
    napmam gereiyor
    ayrıca sabah ac karna polen ve bal yiyorum ne gibi bi katkısı olur?

18. pitbull2621

pitbull2621 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar şu lorun sırrı nedir herkes tavsiye ediyor beni aydınlatırsanız sevinirim

19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  20. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kaslarım neden cok yumuşak?
    her tuttugumda sanki hamur gibi yagsız ama şekle musait elimle sıksam sekle giriyor:)
    bu kötümü?

Sayfayı Paylaş