kilo almak istiyorum, spor salonu var ama hoca yok, yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve randall flagg tarafından 1 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. randall flagg

randall flagg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba, iyi günler.

ben 1.74 boy ve 55 kilolu bir erkeğim. (bazı psikolojik etkenlerden dolayı son 1 ayda eridim resmen, hiç bu kadar zayıf olmamıştım.. ama normalde de her zaman zayıflıktan yakınmış bir kişiydim. geçen gün bazı arkadaşlarımın geyik malzemesi olunca da biraz alındım, artık yeter yani!! kilo almalıyım)

vücut kitle indeksi formülüne (oldukça sakat bir formül biliyorum ama benim gibi sıradan insanlar için gene de bilgilendirici) göre 70 kilo olmam gerekiyor "normal kilolu" olmak için.
    yani 15 kilo almalıyım.. 3 ay gibi bir sürede bu 15 kiloyu alırsam harika olur.

hiç uzatmadan sorumu sorayim izninizle.
    benim kaldığım yurtta fotolarda görüldüğü gibi bir spor salonumuz, spor aletlerimiz var

1. http://i25.tinypic.com/2dhbr08.jpg
    2. http://i31.tinypic.com/34y2ntf.jpg

ancak ben bu aletlerle ne yapacağımı, nasıl kullanacağımı bilmiyorum..
    hangilerini, nasıl kullanayim de hızlıca kilo alayim? bu konuları bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim..

şimdiden her birinize teşekkürler :)

(kilo alma ile ilgili başlıklarınız var, araştırıp okudum çoğunu ama benim durum biraz farklı geldi, spor salonu var ama hoca yok, kendim yapacam..)

Son düzenleme: 1 Ağustos 2010
  2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle kilo almanı spora sonradan başlamanı tavsiye ederim.Zaten kilon bayağa az.Üstüne çalışırsan kilo alman zor olur.

İlla ki çalışacağım dersen de forumun antrenman bölümünden faydalanabilirsin.

Sayfayı Paylaş