Kilo almak istiyorum beslenme programım sizce doğru mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve papillon_7 tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. papillon_7

papillon_7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah: (8:30-9:00)
    yulaf ezmesi(7 gr protein)
    1 ölçek protein tozu(30gr protein.. !sütle beraber!)
    3 adet yumurta-2beyaz1tam- (13gr protein)
    50gr b.peynir (11gr protein)

Ara Öğün: (11:30-12:00)
    50gr fındık(15gr protein)/meyve(2gr protein)/1 tane haşlama patates(3gr protein)

Öğle Yemeği: (13:30-14:30)
    Evde ne çıkmışsa. (tahmini 5gr protein)

Ara Öğün: (16:30-17:30)
    Patates haşlama
    2 adet yumurta-beyaz-

Ant. Sonrası: (18:30-19:30)
    1 ölçek protein tozu (25gr protein -su ile-)
    1 tabak pilav/1 tabak makarna
    100 gr tavuk göğsü(30gr protein)/100 gr ton balığı(25gr protein)

Ara Öğün: (21:30-22:00)
    Meyve/Ballı süt

Boy 174 kilo 66.... 66*1.5=99gr protein ihtiyacına karşılık alınan 120 gr civarı protein....
    Not: Saatler değişkenlik gösterebilir. Besin değerleri tam olmayabilir, doğrularını söylerseniz sevinirim. İçilen suyu yazmadım, günde 1-2lt arası.

9 aylık bir vg geçmişim var. supplementler; bsn synhta6(sabah içeceğim) ve optimum whey(ant. sonrası içeceğim)
    Bu arada salonu vakit ve nakit kıtlığından bıraktım, evde p90x'i yapacağım.

Sizce program iyi midir? Yeterli midir? Tavsiyelerinizi bekliyorum... Şimdiden teşekkür ederim.

2. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben kilo alamiyordum, Serious Mass kullanmaya basladim. Yagsiz sut iciyorum. Bende 174um ve 66 kiloyum. Yatarken de protein tozu icersen iyi olur bence. Ben icine zeytinyagi ve peanut butter koyuyorum. Eger kilo alamadigini farkedersen, daha fazla ogun yemek yemeni tavsiye ederim.

not: Ben yurtdisindayim ve kilon kac lbs ise o kadar gram icebiliyorsun. Yani senin 145 gram ustu icmen lazim. Ben 150 poundum yani 68 kilo o yuzden hep 150 gram tuketiyorum.

Son düzenleme: 26 Ocak 2013
    papillon_7 bunu beğendi.
  3. papillon_7

papillon_7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kilo alıyordum da şu sıra protein tozu kullanmayı bıraktım, 66da kaldım. aynı şekilde devam edersem yine alırım sanırım.

4. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Umarim hedefine ulasirsin ama sporcularin dedigi gibi surekli calisman gerekiyor ayrica, %80 calisma %20 yemek olarak dusunme, %100 spor ve %100 yemek olarak dusun, ikiside cok onemli.

Bazi sporcular var hic protein tozu almiyor ama yemegini adim adim programliyor. Kalori kalori bakiyorlar.

papillon_7 bunu beğendi.
  5. papillon_7

papillon_7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle, katılıyorum.

antrenmanları hep full verim yapıyorum zaten de yemek kısmını toparlayamıyordum, şimdi üni'de sınıf tekrarı yapacağım için şu 4 ay pek uğramayacağım, o yüzdne iyi olacak diye ümit ediyorum.

6. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende uni'deyim, notlarim kotu. Kotu bir vakit geciriyorum AMA motivasyonu yuksek tutmak onemli. Skma canini.ben finallere calisirkende, spor yapmazken red-bull cips ve sekerden uzak durmaya calistim AMA olmadi :D yedigim icin kilo aldim. Burda redbull sekersiz ve amp sekersiz var, onlari kullandim.

Bu arada "Serious Mass" kesinlikle tavsiye ediyorum. Sirf serious mass iciyorum. Antremanlarimda hacim artirma hareketlerini artirdim, etksini goruyorum.

Son düzenleme: 27 Ocak 2013
    papillon_7 bunu beğendi.
  7. papillon_7

papillon_7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yok aksine umrumda değil üniversite. illa ki bitireceğiz. hatta daha güzel oldu 4 ay kendimi spora verebilirim. :)

karbonhidrat almayı düşünmüyorum. syntha6 zaten o görevi de görüyor sağolsun. :)

tavsiyeler için teşekkürler bu arada. thums:

thechosenone bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş