Kilo almak isteyenlere karbonhidrat bombası

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Börteçine tarafından 25 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. eerrggiinn

eerrggiinn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci,Yuzme Egitmeni
    Yer:
    Ankara
    Beyler ukalalik etmek istemem ama verdiginiz bu bilgileri hangi egitimin sonucunda veriyorsunuz.Cunku verilen bu bilgiler kisiden kisiye degisikllik gosterecektir.Herkesin metabolizmasi farkli calistigi icin bazilarinda bu bilgiler yanlis sonuclar dogurabilir.Yapacaginiz beslenme ve egzersiz programlarini anket, makale ve vb. bilgileri kaynak alarak yaparsaniz daha saglikli bir calisma olur.

2. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    adam ölür la bence bunların yarısını yani yaırsını sabah karıştırıp yarısını akşam karıştırıp yesek daha güzel olur

RmznTR bunu beğendi.
  3. CeL

CeL Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Bence bunu yiyen insanın midesi yanar arkadaslar. bukadar nişasta mide ynamasına sebep olurki normalde fazla nişasta
    mideyi rahatsız ediyor. Diğer anlamadığım olay neden bukadar çeşitli nişastalar kullanıyoruz? amac karbonhidratsa
    herhangi birini toplam gramaj kadar kullanın olsun bitsin...

Bu tarz besinler kilo aldırmak yerine mideyi rahatsız edip uzun süre iştahsızlık yapar buda bizim istemediğimiz bişey.

iyi çalışmalar

punkermanmania bunu beğendi.
  4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
  5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar. Arkadaş bu yemek tarifini nereden almış bilmiyorum fakat aldığı kaynağı verememesi onun ydurukluğunun göstergesidir. Uyduruk derken küçümsemiyorum, kimse de böyle anlamasın. Uyduruk demek "uydurmak" yani üretmektir bi yandan da. Ancak bu öyle bir uydurma değil. Kompleks karbonhidratları karıştırarak şeker ve sütle falan böyle bir "çorba" yapmak elbette besin değeri açısından yüksektir ancak midesi alışık olmayanlara geçici rahatsızlık verebileceği neredeyse garanti. Bir kere patates, pirin., mısır ve buğdayın kimyasal dizilişleri farklıdır ayrıca birbiryleriyle reaksiyona girip girmediğine bakılmalı.

Bana Kalırsa bu tarifi kimse ciddiye alıp uygulamasın zaten bunu yiyebilecek mideye azme arzuya sahip adam ille yiyecekse tek bir nişasta atsın bu karışıma o zaman daha sağlıklı olur. Diğer nişastaları başka gün atar.

Beslenmek bilimsel bir işdir, bende şimdi size bir tarif sallarım besin değeri 100gr.ında rahatlıkla 25 gr. protein 70 gr. karbonhidrat ihtiva eder. Ama biz at eşek değiliz. Yemek tarifi veriyorsak "lezzet" ve "denenmişlik" te aradığımız kriterlerden biri olmalıdır.

Bu arada Fıstık Ezmesinin değerlerini yazan arkadaş doğru yazmış yanılmıyorsam da 350gr. fiyatı 2,5 YTL. Bir çok mağaza da BİM lerde falan rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak kilo alma sorunu olan biri proteinli besin arayıp bulmaktan ziyade başka sorunları halletmelidir. İştah ve mide kapasitesi gibi.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2008
  6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Fındık ezmesi çok yararlıdır doğru ancak bu sizin bahsettiğiniz gibi tadlandırılmış fındık ezmeleri değildir. Üzerinde "şekersiz" yazan yani tadını fındıktan almış doğal fındık ezmelerini tercih edin. Çokokrem muamelesi görmeyin sonra....

Ayrıca gaddarkemal kilo alma sorunu olanın iştahının ya da midesinin büyük olmasına gerek yok 16 saat boyunca uyanık olduğumuz anlarda, 2 saatte bir 20 gr protein tekabül eden yiyecekler yiyerek midemizi küçültürüz bile(ki benim beslenme programım aynen böyle)

Demek istediğim öğünleri arttırarak, canımızı sıkmadan, rahatsız olmadan en düzgün şekilde beslenebiliriz...

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Mestano sen marketlerde genelde yanyana satılan iki ürünü karıştırarak konu dışına çıkmışsın.

Fındık değil Fıstık ezmesinden bahsediyorduk ki ben piyasada tatlandırılmışını göremedim. Neden peki bu ufacık hatan için mesaj yazma gereği duydum? Çünkü ben Fıstık Ezmesi fiyatı verdim ve 2,5 Lira dedim. Ancak sen üstüne Fındık ezmesi derssen de insanların aklında kalırsa markete gidip fındık ezmesine bakınca bana sövebilirler.

Fındık ezmesi krokonatlı ve şekersiz olarak satılan ancak fıstık ezmesinden bir kaç kat pahalı olan bir besin.

Fıstık ezmesinde fıstığın yağını zaten alıyorlar sana posasını satıyorlar ve sende 0 YAĞ'lı bir besin alıyorsun, ancak senin dediğin fındık ezmesinde CİDDİ ORANDA YAĞ vardır.

8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakma haklısın ancak ben orada fıstık ezmesini kastedip fındık ezmesi yazmışım. Yani dediklerim hala geçerli sadece yazım yanlışı olmuş.

Seninde dediğin gibi(sen sorun olarak görmesende); sorun fıstık ezmesini 0 yağla satmaları. Çünkü bu verilmeyen yağların içinde tekli doymamış yağlar bulunurki bunlarda testosteron üretimini arttırır. Kalori gibi bir dezavantajı yok değil ancak dediğim gibi fabrikasyon olarak şeker ve trans yağlarla üretilen fıstık ezmelerini tercih etmeyin. Yapmanız gerekn günde 2-3 çorba kaşığı fıstık ezmesi almak, bu hem yağ gibi sorun oluşturmaz hemde gereken faydayı sağlar.

9. xfactor_24

xfactor_24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Muğla
    arkadaşlar neden böyle bir düello içine giriyosunuz anlamadım, aslında siz böle karmakarışık konusunca hiç kimse dediklerinizden bişey anlamıyo. benim tavsiyem, böle bir tarif almak istiyorsanız veya fistık ezmesi, fındık ezmesi veya her neyse artık, bir diyetisyene gidip bunları gerçekten bilen birinden öğrenmek. bu sölediklerimde çok zor olmasa gerek. Ben şahsen kendim gittim diyetisyene, bana gerçekten besin değerleri yüksek ve bana zararı olmayacak terifler verdi. Bu tarifleri sizle paylaşmak isterdim fakat her insanın metabolizma hızı ve gereksinimleri farklı olduğu için benim tariflerim herkese uygun olmayabilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bunun için bir diyetisyene gidip gerekli testleri yaptırın. Vucudunuza en uygun besinleri diyetisyeninizden öğrenin. Bence beslenme konusundaki en uygun yöntem budur. Saygılarımla...

10. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    sitede bi tartismadir gidio hayirlisi :D

11. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Düello veya kişisel bir tartışma yok, ben öyle birşey görmüyorum. Eminim Mestano'da görmüyordur.

Karşılıklı olarak kişisel deneyim bilgi ve fikirlerimizi paylaşıyorduk.

Son mesajın tarihine bakılırsa da bu paylaşımda tarafların 2 ay önce tatmin olduğu görülür :)

salvadore_xp bunu beğendi.
  12. bugra19

bugra19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hoca en iyi mesir macunu.. :D

13. niyo_tattoo

niyo_tattoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1 ayda kaç kilo alabilirim bu ürünlerle???

14. cevat0606

cevat0606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani cevap gelsede bizde denesek bu kadar nişast zararlı olabilir mi ?

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kim garanti verebilir kaç kilo alınacağına ?
    ayrıca forumda onlarca kilo alma başlığı var lütfen onlarıda inceleyin...daha mantıklı çözümlerde bulacaksınız..

16. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    yedikten sonra yaklaşık iki saat sonra midem çok felaket ağrımıştı...gerçektende bombaymış dedim :D birde midem sağlamdır hani :D

17. rizaalgul9

rizaalgul9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç bir hoca burada yorum yapmamış arkadaşlar bence birisi kullanmışsa sölesin yani,i bende 10 kilo kadar almak istiyorumda yan etkisi filan olurmu yorum yapın lütfen fıstık ezmesini herkese tavsiye ederimmm...protein bombasııı mübarekk

18. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    yukarı baksaydın mesajım vardı konuyla ilgili, hoca olmasam da bunu sorunsuz sindirecek bir midenin olmadığını söyleyebilirim...sakın çok miktarda alma alacaksan da,
    denedikten sonra bana katılacaksın...

19. RUNTIME ERROR

RUNTIME ERROR Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci(Bilgisayar Mühendisliği)
    Yer:
    Ankara
    Beni 55 kilodan 70 kiloya sadece 6 ayda her öğün öncesi(yaklaşık 30 dk önce) 4 yemek kaşığı dut pekmezi yemem getirmiştir.Benim bildiğim piyasadaki bir çok yüksek karbonhidrat içerikli besinden daha fazla bir enerjisi var

100 gr Dut Pekmezi=690 Kcal

Ayrıca Wiki'den aldığım bir bilgiyide paylaşmak isterim.

Pekmezin besin değeleri, yapıldığı meyveye göre değişkenlik göstermekle birlikte, karbonhidrat içeriği dolayısıyla (1,276kJ / 305 kcal) iyi bir enerji kaynağıdır. B1, B2 vitaminleri ve çeşitli mineral maddeler içerdiğinden iyi bir besin, faydalı bir ilaç olarak bilinir. İçermiş olduğu %80'e yakın karbonhidratın tümünün glikoz ve fruktoz halinde olması sindirim sisteminde parçalanmaya gerek kalmadan kolayca kana geçmesini sağlar.

Son olarak bir mg yağ içermez sadece kanatlandırır ve %100 doğaldır!:D

20. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Abi ben her gece yatmadan önce bir çay bardağının yarısı kadar üzüm pekmezini su ile karıştırıp içip yatıyorum.İçmediğim zaman kendimi sanki eksik bişe yapmışım gibi hissediyorum.

Merak ettiğim acaba bunun bir zararı var mıdır ?

Sayfayı Paylaş