Kilo almak için

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve canifeto12 tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. canifeto12

canifeto12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese iyi geceler . şimdi benim malum sorunum kilo . 1.84 ( yada 85 ) boyum var . 70 te kilom . 15 kilo felan almam lazım ortalama ( tabi benim görüsüm bu siz daha iyi bilirsiniz ) . ve sporda yapmak istiyorum . yani hem vücudum şekile girsin hemde kilo alıyım istiyorum . önceden 1.5 felan fittness a gitmiştim . sonra iş dolayısıyla bıraktım . 2 ay önceye kadar evde şınav çekmeye baslamıstım . 2 ay öncede bıkratım ama bıraktıgımdan mekikte çekiyordum .

şimdi bunları anlatmamın sebebi beni daha iyi yönlendirebilmeniz içindi .
    şimdi biraz daha ciddi bi şekilde spor yapıcam . ya fittness a gidicem gene yada evde ayarlı dubble ve bi kac alet daha alıp kendim çalışıcam . ve tabiki bildigime göre kilo almak için takvime almam gerek . size sormak istedigim noktada burada . bana hem bol bol yararlı ve kısa sürede etkisini gösterek bi tarif verebilir misiniz ? bide malum ögrenci adamım yani anlayın siz :) .
    arkadasım bugün bi tarif vermişti
    2 yumurta
    yarım litre süt
    muz yada çilek ( tatlandırmak için ) . şimdi bu listedekileri yaptım ama bunları hergün hergün içersem sonumun pek hayır olacagını düşünmüyorum . zaten tariftekinin yarısını kullanabildim diger yarısına midem bulandı . bu tarifle ilgili düşüncelerinizi yada değiştirmek istedigniz yerler varsa yada yeni bi tarif ( en verimli ve tasaruflu olanından ) verirseniz gercekten cok sevinirim

2. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Selamun aleyküm kardeşim
    benimde kilo sorunum vardı 54 kiloda başladım bodybuilding ' esuan 77 kg yum ve 9 ayda aldım bu kiloyu ve aşırı yeme gbi bi sıkıntım olmadı. yağlanma olmadı diyebilirim yapcagın iş belli. fitness dan cok body e yönelmek. yani hacim programı uygulamak.
    en basitinden şöyle yardımcı olmaya calisim. hacim programınu uygula bu bir
    sabahları biraz abartılı ye sabah kahvaltısı cok önemli 2 yumurta yiyorsan 5 tane ye sarısıyla ye sarısıyla yemen daha iyi olucaktır. hem kilo alman bakımından hemde kas gelişimi acısından.
    püf nokta şu acıkmayı bekleme. acıkmayı beklersen kilo alamazsın. yemeği yedin aradan 2-3 saat geçti hmen diğer öğüne geç sana tavsiyem ara öğün yeme. ara öğünde yiceğin meyveyi veya sebzeyi ana öğünlere kat. makarna pilav ağırlıklı beslen öğlen ikindi ve aksama doğru . makarna pilavdaki karbonhidratlar senin kilo almanı hızlandırcak. proteini et-tavuk göğsü-yumurta-süt ve süt ürenlerinden alabilirsin kalori hesabı yap günlük bu sana yardımcı olur. günlük 3000 civarı kalori alırsan pekde kalori harcamıyorsan kilo almanı sağlıyabilir. günde 5-6 öğün yemek ye - 3 saatten fazla aç bırakma vücudunu. metabolizman yavaş ise bunu 4 saat yap cünki yağlanma olma ihtimali var. idman sonrasında yiceğin 2öğüne ağırlık ver en önemlisi ilk öğün. gece karbonhidratlı beslenme şekerli beslenme. yatmadan hemen önce birşeyler yeme illaki yiceksen sebze , yogurt tarzı hafif zengin besin kaynakları olabilir kardeşim.
    Kilo almak istiyorsan kısacası

Karbonhidrat miktarı kilon çarpı 4 veya 5 yani 70x5-350 gr karbonhidrat ( günlük )
    Protein 2grx70 - 140 gr protein ( 100-140 arası alsnda olur) fazlası zarar
    Yağ kg başı 0.5 gr veya 1 gr alman yeterli olucaktır.
    buna yakın veya bu şekil beslenirsen hesabını şöyle yapabiliriz örnek olarak verirsek
    1 GR Karbonhidrat 4 kalori 350x5 = 1750 kalori
    1 GR Protein 4 kalori 140x4 = 560 kalori
    1 GR Yağ 10 kalori 70x10 = 700 kalori
    Toplam kalori = 3010
    1 Kilo = 7700 kalori
    Mesela günde 2000 kalori harcıyorsun
    3000-2000=1000
    1 haftada 7000 kalori fazladan almıs olursun
    Buda ayda yaklasık 4 kilo almıssın demektir

Not olarak şöyle söylim yemek aralrında bol bol su iç su içmen kilo almanı hızlandırır. ve yemeklerinde orantılı şekilde tuz bulundur. son olarak yağ almamazlık yapma. omega 3 yağlarına yönel katı yağlardan uzak dur. umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme: 16 Nisan 2014
    aslangur ve G O M J bunu beğendi.
  3. yukselktu

yukselktu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaşlar yeni katıldım siteye bir karar değişikliğine gitme ihtiyacı duydum artık. boyum 1.80 kilom ise 70 ve zayıf görünüyorum ve bu durumdan rahatsızım. Kilo almak için bir süre spora gittim 2 ay kadar fakat dersler sınavlar derken malum yalan oldu. Protein tozu bakmaya başladım fakat ne almam gerekiyor ne kullanmalıyım hiçbir fikrim yok çevremdeki herkes te farklı bir marka söylüyor beynim döndü resmen. Hani ben kilo almak ve şekle girmek istiyorum şekilden kastım özellikle kol kısmı.Dumbell çalışıyorum kendim evde fakat takviye birşey almam gerektiğini düşünüyorum.Hangi ürünü günde ne kadar ve nasıl kullanmalıyım sizce? Gerçek anlamda bir desteğe ihtiyacım var.Gain bilmemneler falan okudum sanırım sırf kilo aldırmak içinmiş ama ben spor da yapacağım yani vucudum şeklede girsin istiyorum yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim.

4. canifeto12

canifeto12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    günde kaç kalori yedigimi nasıl anlıcam ? yada bir yumurta veya bi tabak pilavın bana kac kalori kattıgını ?_

5. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Karboyu nie 5 şe çarptınız anlamadım 4 olmadı lazım deılmı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

6. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Ürün kalorilerin bakıcaksın

7. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    metabolizması hızlı

8. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Yavaş demek istediniz

9. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim şimdi 30-50 gr karbonhidratın kavgasını yapmaya hiç gerek yok benn tavsiyede bulundum karbonhidratın alımı vücuttan vucuda değişir 4 de alsa alabilir 7 de alsa alabilir kişiden kişiye değişir bu .

10. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Onu biliyoruz kavga deilde yanliş bilgi acısından dostum kaloriyi hesaplarken 5le çarpmışsın

11. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim bende onu diyorum bunun tamamen bilimsel açıklaması yok. 4 lede carpılır . 15 lede carpılır o adamın vücut tipine , metabolizmasına , günlük fiziksel aktivitesine göre arttırabilir. sonucda adam kilo almaya calısıyor.

12. yukselktu

yukselktu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben protein tozu markası önerisi istedim ama net bir cevap alamadım :) bana marka ve miktar konusunda yardımcı olurmusunuz mesela ultimate nutrition prostar whey nasıl? fiyatı makul geldi bana

Sayfayı Paylaş