Kilo almak için supplement kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Tolga Can tarafından 12 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tolga Can

Tolga Can Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhaba, benim elimde bazı ürünler var. Kullanım dozları hakkında bilgim var ama gün içerisinde aç mı tok mu, yemekten sonra mı önce mi, antremandan ne kadar önce ne kadar sonra nasıl alınacağı konusunda kafam çok karışık ayrıca off günlerinde kullanım nasıl olmalıdır? Bu konularda bana yardımcı olabilecek abilerime şimdiden teşekkür ederim.

Kullandığım ürünler şöyle;

Hardline Progainer 5000 Gr
    Hardline Kreatin %100 Mikronize 300 Gr
    Hardline ARG 1250 120 Tablet
    Hardline KGT +CAFFEIN 5:5:2 1000 Gr
    Hardline BCAA 4:1:1 Atb6 120 Tablet

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    sana kalmış..
    kişiden kişiye göre değişiyor..
    ben antremandan 15-20 dakika önce almaya başlıyorum, antreman devam ederken dinlenme anlarında ara ara içiyorum, antreman bittikten sonra da birkaç yudum kalıyor, onu bitiyorum.
    Ben 2 shake kullanıyorum tabi. Birinde protein tozu+bcaa; diğeri de kreatin+kafein oluyor. Bir de antreman başlamadan önce; çam ağacı ekstresi,arjinin ve alfa lipoik asit alıyorum.
    Ama bu beim tercihim. Ben powerlifting ile başlayıp kick boks ve karate antremanı ile bitiyorum.Yaklaşık 2 saat sürüyor antremanım bu yüzden böyle supplement desteği olmadan o yoğun tempo geçmiyor. Kum torbasına vurmak, ip atlamak bile başlı başına efor.

3. Tolga Can

Tolga Can Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kafeinin antremandan önce alınması gerekmiyor mu
    Yani ben genel olarak nasıl kullanmalıyım onu öğrenmek istiyorum. Çünkü yanlış kullanıyorsam yarattıkları etkiyi tam olarak alamayabilirim yoksa çok fark olmaz mı

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Ya senin konu başlığın kilo almak için supplement kullanımı imiş.
    Direk supplement kullanımı diye anladım ben, henüz uyanamadım sanırm

Kilo almak için hiç supllement kullanmadım, bu yüzden diğer arkadaşlara bırakıyorum. Kafein, antremandan önce alınıyorda, benim antreman uzun sürüyor, ara ara kafeini basıyorum

5. Tolga Can

Tolga Can Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım. Olabilir. :)
    Yani bu supplementleri kilo almak için kullanıyorum anlamında genel olarak başlığı öyle yazayım dedim.
    Asıl sorum kullandığım ürünleri gün içinde nasıl kullanmam gerektiği bunda internetten bakıyorum ve talimatlarına bakıyorum acayip karışık oluyor.
    İnternette şunu nasıl kullanırım diye yazdığında tekli olarak anlatılıyor ama aşağı yukarı hiç kimse sadece kreatin tüketmez yani elbet birlikte kullandıkları ürünler oluyor.
    Bi yerde bulamadım şunla şu şöyle kullanılır diye

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Karışık olmasının nedeni, net bir kullanımı yok. Yani, muhakkak şurada kullanılmalı diye bir şey yok.
    Spordan önce almayıp, spordan sonra, 7-8 saat sonra bile alabiliyorsun.
    Ama bana göre maksimal etki için, spordan kısa süre önce ve kısa süre sonraların değerlendirilmesi iyi olur diye düşünüyorum.

7. Tolga Can

Tolga Can Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım peki bu aç tok muhabbeti nasıl olmalı yani mesela yemek yedikten kaç saat sonra supplementleri kullanıp antremana başlamalıyım?
    Bi de merak ettiğim bunlar birbirlerinin kana karışımını etkiler mi yani protein tozunu içtim diyelim 30-40 dkda kana karışınca kafein arjinin kreatin falan birbirlerini engeller mi yoksa vücut hepsini aynı anda ayrı ayrı şekilde işleyebiliyor mu

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yemek yedikten sonra 2 saat sonra spor idealdir. Ama hafif bir şeyler atıştırdıysan; çorba,salata vs..bu durumda 1,5 saatte yeter diye düşünüyorum. Ama yağlı ve sindirimi zor yemekler için hiç değilse 2 saat beklenmesi lazım.
    Supplementlerin için de; bir tek kafein ve kreatin arasında bir sorun var. Eğer yüksek yoğunluklu antremanlar yapıyorsan, kafein+kreatin işe yarıyor.
    Ama ağırlık sporları ile uğraşanlarda, sadece kreatinin daha etkili olduğu ya da hiç değilse, kafein+kreatinin, sadece kreatin alımından daha iyi olmadığını gsteren arapştırmalar var.

Ben yüzden ağrılık çalışırken, kreatin alıyorum, kick boks antremanına geçtiğimde kreatin+kafein alıyorum. Diğerleri için sorun yok.

9. Tolga Can

Tolga Can Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım ben ağırlık çalışıyorum sadece o zaman kafeinin çokta bana bir etkisi yok heralde boşa para vermiş olmayayım

10. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Eğer arada kardiyo yapacaksan işe yarar.
    Yürüyüş olur, koşu bandı olur.

11. Tolga Can

Tolga Can Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım, bilgiler için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş