Kilo almak için kişisel bir soru?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Matt tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    En baştan anlatmaya çalışıcam sizlere sorunumu.Yardım ederseniz sevinirim.Şimdi ben 18 yaşındayım 73 kilo 1.89 boyum var.Sizde tahmin edersinizki boya göre kilom çok az.Bunun için 1 ay içinde kilo almak istiyorum.1 ay dememin nedeni okulum tatile girdi.Okul açıkken pek yemek yemeye zaman ayıramıyorum.Bu nedenle bu 1 ayda 6-7 kilo almak istiyorum.
    1 yıldır bu sporu yapıyorum.2008 yazında kilo almak için 2 kutu gnc weight gainer 1850 kullandım.Tabii ki bu sporla beraber kullandım.Etkisini gördüm sayılır.Kilom 65 iken 75 oldu.1 ayda 10 kilo almıştım.Sonra bu zamana kadar 2-3 kilo verdim.Öğrenci olduğum için yemek yemeye dikkat etmedim pek.Şuan 73'üm.Ancak istediğim kiloya ulaşamadım.Amacım 80 kilo felan olmak.
    Bu ek bilgilerden sonra sizlere asıl sorum ben tekrar bu üründen mi kullansam yoksa protein tozuna felan mı yönelsem.Dediğim gibi amacım 1 ay içinde 6-7 kilo almak.Body ile beraber protein tozu mu yoksa weight gainer mı kullansam bana daha faydalı olur.

Teşekkürler...

2. burak1989

burak1989 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    weight gainer kullan.madem oncedende kullandın ve etkısını gordun onu al.....ayda 6-7 kılo almakta saglıklı degıl bunuda belırteyım.

3. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabın için teşekkürler.Geçen yaz 1 ayda 10 kilo aldım bir sorun olmadı.Veya ben hissetmedim bilmiyorum.

weight gainer ile mi devam ediyim yani?

4. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    1 ayda nasıl 10 kilo alıyorsunuz anlamıyorum ya :) yanlıs anlama benim de arkadasim 2 ayda 16 kilo almıştı ama şok olmustum. kendimi 1 ayda 10kg almıs dusunemiyorum =))
    sordugun soru için şöyle bişey söyliyeyim .. okul zamanı vakit olmadıgı icin beslenme düzenini oturtamıyorsun o yüzden tatilde kg almak istiyosun ama o düzeni devam ettirmezsen o kiloları verirsin.
    ayrıca 189 73 kg 18 yaş için bence gayet güzel.

Matt bunu beğendi.
  5. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bir insan zayıflığı bu kadar kafasına takarsa alır.Çok kafaya takmıştım azmettim günde 4-5 öğün yemek + weigh gainer + haftada en az 3 kere body... Tabii yazın bu siteden çıkmıyordum çok araştırırdım.
    Yaz ayı gibi azmedebilsem gene alırım ama yazın gibi azim gösteremiyorum.

1.89 73 kg bence hala uygun değil.78-79 olsam istediğim gerçekleşebilir.

6. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    gerçekden zayıf olmayan insan anlayamaz. bende bundan 3 sene önce 50 kilolardaydım boyumda 1.86 dı.siz düşünün nasıl gözükdüğünü bende gece yemek yer yatardım makarna,pilav,tatlı vs. gece kalkar pekmez içer yatardım bende 2 ay gibi bir sürede 15 civarı bir kilo almışdım. ama şunuda aklınızdan çıkarmayın bi deri bi kemik bir insanın 1 veya 2 ayda aldığı 10 kilo vs hiçmi hiç sağlıksız değil ve kötü durmuyo. çünkü kazandığı kilolar kemikleri kapatmaya yarıyo ve bu süper bir olay çekmeden anlamazsınız.bende şu an 95 kg geliyorum ve boyumda 1.90 bodyde 8. ayımdayım çok iyi yol kat ettim fakat olay burda başlıyo body e başlamadan önce yani 8 ay önce 86 kg deydim. 8 ay gibi bir sürede sağlam ve sağlıklı özellikle bilinçli beslenerek bu 9 kg yi aldım. evet dediğiniz işde burda ortaya çıkıyor ben bu 9 kg yi bir ayda alsam tabiiki iyi bir şey değil ve çou yağ fakat zayıf arkadaşlar 1 ayda alınacak 10 kg vs kafalarına takmasınlar bu süper birşey. ilerde zaten biliçli kilo alacaklar sporla beraber.herkese başarılar saygılar.

Matt bunu beğendi.
  7. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Evet zayıflığı çekmeyen derdini sorunlarını bilemez.Ben bu 10 kiloyu almadan önce giydiğim hiçbir kıyafet yakışmıyordu.Yazın bile herkes t-shirt giyerken ben o sıcakta uzun kollu giyinirdim incecik kollarım gözükmesin diye...
    Gerçi şuanda çok yakıştığını söyleyemem ama idare eder işte.

8. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    merak etme zayıflıgın ne oldugunu biliyorum 187 civarıyım ve 1-2 sene once 60kg civarıydım.agustos ayında uzun kollu gömlek içine tshirt giyerdim düşün :) ama ne olursa olsun bir ayda 15kg almak sağlıklı değil.en basitinden deri catlakları olusur.
    bence sen bundan sonra weight gainer la falan deilde sağlam bir naturel beslen düzeni ve belki protein tozu takviyesiyle sıkı idmanlar cıkar yaza kadar :)

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bonatschi, saydam ve aneximandros bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş