Kilo Almak İstiyorum.Karın Kası Çalışssam Sorun Olurmu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve olci123 tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. olci123

olci123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    2 buçuk aydır bu sporla uğraşıyorum.17 yaşındayım. Spora başladığımda kilom 58'di. Şuan 62. En son 2 hafta önce tartıldım şuan kaç kiloyum bilmiyorum ama bu ayın sonunda en az 64 olacağıma eminim.

Soruma gelirsek, spor salonundaki hocam bana hiç karın çalışması vermedi. Fakat ben karın kaslarımı geliştirmek istiyorum. Karın haraketlerine başlarsam kilo almamı zorlaştırırmı acaba ?

2. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    hayır tam tersine iyi olur düşünsene bi bacaklar tamam göğüs omuz tamam karın boş olur mu hiç çalış alırsın kilonu =)

3. olci123

olci123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

Teşekkür ederim cevap için.

Ama benim anlamadığım,spor salonundaki hocam '' kilo almak için '' gelenlerin programına karın çalışması vermiyor. Bir bildiği varki vermiyor ??

4. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ben çalışmıyorum 53 kilo başladım 65 kiloyum şu an karın kaslarım hala belirgin ama sanki hafif yağlanma oldu gibi bende çalışcam bundan sonra sana tavsiyem kilo aldıkça arttır hiç çalışmamamazlk etme benim gibi yavaş yavaş kilo aldıkça karın programını ağırlaştır..

5. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi sen kilo alıyorsun yani hacim yapıyorsun .
    Karın çalıştırmazsan iki ihtimal var ;
    Birincisi kilo aldığından dolayı miden sarkık ve yağlı durur.
    İkincisi üst gövden kalın sırtın ipince ve dayanıksız olur buda diğer hareketleri yaparken sakatlıklara yol açabilir .
    Bu yorumumdan yola çıkarak bayağı aydınlanmış olursun.
    Ha daha iyi bilen varsa buyursun alıntı yapsın yazsın ona da eyvallah derim.

6. mburakgunduz

mburakgunduz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Vücutta görsellikten önemli şeyler de var. Bedeninin üstünü ve altını bağlayan bölge karın kasların ve belinin arkasındaki kaslar buralar güçlü olmalı ki Deliammonun dediği gibi sakatlıklardan uzak kalasın. Hareketleri yaparken en çok bel bölgen zorlanır zaten. Tam gelişme çağındasın spora yeni başlamışsın hoca nasıl karın egzersizi vermez ki asıl önce orayı geliştirmen gerekir sağlam bi alt yapı için.

7. olci123

olci123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Peki,çok teşekkür ederim cevaplar için.

Karın kaslarım için evde bu programı uygulamaya başlıyacağım artık.

8 dakikada karın kası egzersizi

https://www.youtube.com/watch?v=cOf5MsV0Xz8

Sizce bana uygunmudur ? Birde belimi kuvvetlendirmek için '' ters mekik '' yapıcam.

8. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşım foruma bak en iyi karın egzersiziydi sanırım bugün onu uygulamaya başladım çok etkili şiddetle tavsiye ederim midemin bütün bölgelerindeki şişmeyi ve yanmayı hissettim.

Sana tavsiyem evde mekik yapmak değilde spor salonunu değiştir. Mekik vermeyen hocadan ne umuyorsunki ?

9. olci123

olci123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Doğru diyorsun fakat spor salonu evimin hemen karşısında çok rahat oluyor ulaşım. Ayrıca hocamın 90'lı yıllarda, Türkiyede 2. liği var. Belgesi,madalyası,fotoğrafları da var salonda. Kendi vücududa oldukça iyi.

Bilemiyorum yani. Ben bu programı dün itibariyle uygulamaya başladım. Devam da edicem. Karın çalışmasını evde yapmam benim için daha iyi oluyor çünkü,çalışmayı yapınca acıkıyorum ve yemek yiyorum geceleyin. İlgilendiğin için teşekkür ederim.

Deliammo bunu beğendi.
  10. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    o değilde bu program 8-9 setten oluşuyor 15 saniye dinlenerek ard arda yapmak karın kasını çok fazla zorlamazmı üstelik hergün yoksa benmi yanlış biliyor ve az set yapıyorum ?

11. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 3 hareket 3 er set yaparım 10 tekrar yaparım zorlanmadıysam 15 20 ye çıkarım 20 den yukarı çıkmam . 20 den yukarı çıktığım hareketi ertesi gün ağırlık alarak yaparım 10 tekrara düşer o yine . Eight pack vardı bir aralar .

Forumdada var fazla mekik yapmak sırt sorunu ortaya çıkarır diye.

12. mburakgunduz

mburakgunduz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de 8dk lık o videoyla çalışıyordum arada. Yıllardır spor yapmama rağmen zorluyo başlarla. Sana tavsiyem 2-3 hareketi aralara 30 sn koyarak 3 er set yapman basitten zora doğru gitmelisin ki gelişim düzenli olsun. Gelişimden önce yıkım yapmamalıyız. Önce kasları belli bi tempoya alıştırmamız gerek. Ters mekik belini güçlendirir. Ters mekiğin bi kaç çeşidi var onlar da yapabilirsin. Ama o 8 dklık sana biraz ağır gelebilir.

13. olci123

olci123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Küçüklüğümden beri çeşitli sporlarla uğraştığım için dayanaklı bir vü
    cudum var. Bu yüzden 8 dakikalık antreman ağır gelmedi. Her bir haraketten sonra 40 saniye dinleniyorum ve videodaki gibi diğer harakete geçiyorum.

Her bir haraketi 3 set mi yapıyım diyorsun ? Ayrıca,ben ters mekik'in sadece bir çeşiti var zannediyordum,diğer çeşitleri nedir acaba ? Benim yaptığım ters mekik,yüzüstü yatıyorum,kollarım vücuduma yapışık bir şekilde,kafamı yukarı kaldırıp indiriyorum.

14. olci123

olci123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bugün hocamla konuştum. Söylediklerinizi hocamada söyledim. Karın çalışırsam kilo almam yavaşlarmış. Ayrıca, her hangi bir haraket yaparken bile karın azda olsa çalışıyormuş.

Gerçekten ikilemde kaldım. Biran önce kilo almak istiyorum fakat sizin söylediklerinizi düşününcede karın çalışmam gerektiğini anlıyorum. Ne yapıcam bilemedim :eek:

15. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası karın çalışmasının kilo almayı yavaşlattığını ilk defa senden duyuyorum çünkü zayıflamak için çoğu insan bol bol karın çalışıyor :)
    sguat deadlift falan çalışıyor musun yaptığın hangi hareketler karın çalıştırıyormuş onuda sorsaydın keşke bizde yardımcı olurduk..

Ayrıyeten şunu da eklemek isterim kaç yıldır bu sporla uğraştığı neler yaptığı ne ödüller aldığı vücut geliştirmede ölçüt değildir önemli olan her zaman ve her zaman araştırmadır çünkü bilim her zaman yeni şeyler geliştiriyor buluyor önceki bildiklerimiz zamanla farklı çıkabiliyor.
    Benim önceki salonumdaki antrenör (Antrenör demek bile içimden gelmiyor) ben adamdan hacim programı istedim gitti bana definasyon programı verdi onuda dergileri karıştırırken buldum dergidekini yazmış bu adam 15 yıldır bu sporla ilgileniyor 2. kademeden antrenör kendisi. Bende o salonu bıraktım yardımcı antrenörün salonuna geçtim programımıda kendim yazıyorum eminimki onlardan daha fazla bilgim var çünkü gelişmemden memnunum. Bu sporda önemli olan vücudunu tanımak gerekeni kendin verebilmektir. Antrenörlük falan ölçüt değildir her şeyin ölçüsü sensin.

Saygılarımla..

Son düzenleme: 6 Nisan 2012
    olci123 bunu beğendi.
  16. olci123

olci123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim cevapların için. Karın çalışmaya karar verdim artık. Birde pm attım sana,bakarsan sevinirim.

Sayfayı Paylaş