Kilo Almak İsteyenlere...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 458 üye.
  1. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Evet siteye yeni üye oldum ve şöyle bir baktığımda onlarca kilo alamıyorum adlı veryansın dolu mesajları parça parça olarak okudum. Herşeyden önce bu konu artık tek başlık altında toplansın ve bu konuda tavsiyeleri olan arkadaşlarda artık aynı şeyleri ayrı ayrı herkeze yazmaktan kurtulsun... İkinci olarak ben yaklaşık 9 aydır BB sporu ile uğraşıyorum 1.83 boyum 59 kilom idi. Şu an kilomu 67 ye çıkardım. Bu benim için gerçekten önemli bir gelişme idi. Bakıldığında 8 ayda 8 kilo çıkarmışsın çok büyük bir işmi diye soranlar olabilir fakat vücüt metobolizmanız gerçekten hızlı çalışıyorsa kilo almanın sizin için ne kadar zor olduğunu ancak siz bilebilirsiniz.Kilo alamıyorum diyen arkadaşlara kendi tavsiyelerim.Aiağıda yazdıklarım bizzat tarafından denenmiştir boşuna para ve zaman kaybetmenizi istemem.

1-Kesinlikle ve kesinlikle spor yapmadan yok gainer larla yok protein tozlarıyla hiçbirşey yapaamaazzzsınızzzzz.Mutlaka beraberinde spor yapmak zorundasınız.Çünkü zaten normal yollarla kilo alabilseydiniz şu an bu durumda olmazdınız.En iyi ihtimalle ki bakın en iyi ihtimal diyorum kilo alırsınız oda şöyle olur.Kendinizi hayal edin incecik bir boyun ince kollar ince bel ve ince bacaklar ve şişen tek yeriniz ancak göbeğiniz olur.Böylede bir vucut ile o hep olmak istediğiniz plajda herkez bana baksın olayı gerçek olur inanın ama sanırım biraz daha farklı....

2-Bir Body Building salonuna yazılın...Çünkü profesyonel desteğe ihtiyacınız var. Olası hareketleri yanlış yapmanız sonucunda vucüdunuzdaki kasların simetrisini bozarsanız her aynaya baktığınızda karşılaşıcağınız manzara iç açıcı olmayacaktır.Kendimden örnek vericek olursam ben kişisel tercih ilk 6 ay salona gittim. Daha sonra fonksiyonel bir bar ve iki dumbell alarak çalışmalarıma evde devam ettim.Yalnız tekrarlıyorum hareketlerin nasıl yapılacağını biliyordum.

3-Evettt ek besinlere ihtiyacınız var dostlarım.Çünkü gerek okul gerekse iş yaşantısı yüzünden kalkıpda öğlen 2 de ağzınıza 2 adet muzu atamayabilirsiniz. İnanın elimde haşlanmış 4 yumurtayla her sabah işe geldiğimde bana takılan çok oldu ;) Yinede her zaman doğal olanı en güzeli fakat birbirimizi kandırmayada hiç gerek yok adam 6 muzu bana 20gr toz halinde sunuyosa param varsa alırım yapıcak hiçbirşey yok kimsede size birşey diyemez. Ben ilk aydan itibaren protein kritik olduğu için protein tozu glutamine multivitamin ve creatine kullandım. Bunların hiçbir yan etkisi yok tabii dozu aşmadığınız sürece.3 ay sonrada düşük amino 1000 kullanmaya başladım.Sonra sonra 1500 e geçtim.Paranız çoksa bunların yanında bir weight gainer alabilirsiniz.Megamass 4000 için çok iyi diyorlar ben kendim kullanmadığım için birşey söylemek istemiyorum.

4-Son olarak tavsiyem yağ olarak değil kas olarak kilo almanız. Bakın bu çok daha zordur.Yılda 8kg kas kazanabilen birisi başarılı sayılır. Ayrıca yağ olarak alıcağınız her kilo vücüdunuzdan kolayca geldiği gibi kolayca gitmeye hazırdır.Ama kas kolay kolay sizi terketmez.Ancak protein alamıcaksınız vücud bunları kaslarınızdan emicek yani katabolik etki olucak ancak yavaşca ericeksiniz.Buda çok zor.

Ben o sekiz kiloyu alırken cidden bir yerlerimden terler aktı bakmayın yazın 3 ay hiç çalışmadım çünkü aşırı sıcakta kilo vermek istemedim. Şu 2 haftada tekrar başladım amacım sadece 75 e ulaşıp göze hoş gelen bir görüntüyle bırakmak. Uygun kıyafet bulamamak giydiğinin yakışmaması plajlarda sıkıntıyla gezmek. Bunların hepsini bende yaşadım gerçekten hoş değil ve bu bahsettiklerimi ancak zayıf olanlar anlayabilir. Herkez birşeyler söyler doğru yada yanlış. Ben sadece başımdan geçenleri ne yaptığımı ne kullandığımı paylaşmak istedim.Umarım birileri için yardımcı olmuş olurum.Çünkü gerçekten çok araştırdım,uğraştım.

Bir sorunuz olursa seve seve yardımcı olurum.Herkeze iyi çalışmalar. Baklalı karınlar ;)

HardanX, swordsoldier, Furkan0135 ve diğer 171 kişi bunu beğendi.
  2. vatoslocos4ever

vatoslocos4ever Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    belçika - brüksel
    HELAL OLSUN SANA

ABI..... VALLAHA BAK..... HELAL OLSUN SANA!!!!! BENDE AYNI SORUNU YASIYORUM :cry:
    BOYUM 1.80 AMA KILOM 60 VE BU BENI COK AMA COK ETKILIYOR.
    AYNI SENIN DEDIGIN GIBI PLAJLARDA SIKINTILI SIKINTILI GEZDIKLERIM FALAN FILAN BUNLARIN HEPSINI BENDE YASADIM VE HALEN DE YASIYORUM. 2 AYDIR BODY BUILDING YAPIYORUM, BESLENMEME DAHA COK ÖNEM VERIYORUM AMA TECRÜBE YOK :cry: YANI ANLAYACAN NE YAPTIGIMI NE YEDIGIMI BIR YERE YAZIPTA O SEYE GÖRE UYGULUYAMIYORUM..... BAKIN ÖNCEKI POSTLARDA STEROÏDLERE BASLAYACAM DIYE BIR TOPIC ACMISTIM AMA HALA DÜSÜNÜYORUM IYI OLURMU IYI OLMAZMI DIYE! SAGLIMI ETKILERMI ETKILEMEZMI DIYE YANI HALA ICIMDE BIR KORKU VAR NEDENSE. BENIM ISTEGIM SADECE BIRAZ YARDIM. FAZLA BIRSEY ISTEMIYORUM..... AMA BIRTEK SEYE DE SEVINDIM BU ARADA :) INANNNNN SEN BU TOPIC'I ACMADAN ÖNCE BENIM GIBI GÖRÜNÜSÜ ZAYIF OLAN VE SONRADAN ISTEGINE KAVUSAN BIR INSAN OLDUGUNA INANMIYORDUM. YANI BÖYLE INSANLARIN DA OLDUGUNA COK SEVINDIM DOGRUSU.
    SANA BIRSEY SORABILIRMIYIM.....????? IKI AYDIR BODYBUILDING'E GIDIYORUM DEDIM AMA..... BÜTÜN EXERSISLERI HIC YARDIM ALMADAN YAPIYORUM..... YANI YANLIS'MI DOGRUMU BILMIYORUM ACIKCASI..... :(
    BUNUN SEBEBI DE GITTIGIM BODYBUILDING SALONU UCUZ FIYATA OLDUGU ICIN YARDIM ETMIYOLAR.....
    SENCE PAHALI AMA IYI BIR BODYBUILDING SALONUNA YAZILSAM DAHA IYI OLURMU ACEBA?????
    HADI KENDINE IYI BAK ALLAHA EMANET OL..... SELAMETLE.....

MEHMET....................

egemenn, BodyKing..., Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Eywallah Mehmet kardeş... Şimdi ucuz-pahalı salon olayı demişsin... Önünde bir kaç seçenek var iyi düşün ben aklıma gelenleri yazayım.Birinci olarak pahalı bir salona geçebilirsin bu tamamen maddi durumla alakalı ki varsa durumun bence bunu yap.İkinci olarak benim yaptığım gibi 5-6 ay bir salona git ne nedir ögren sonra 3 aylık salon parana git bir ağırlık seti al. Ben ağırlık setimi bile ikinci el google arayarak şansıma aynı şehirde satan birinden aldım. Kemeri bile dahil gayet tatmin edici bir set...Anlıcağın hayatta her alanda olduğu gibi iş burdada kafanın içinde bitiyor.Bak kesinlikle sana onu ye bunu ye kilo alırsın garantisi veremem çünkü o normal yapılı insanlarda oluyor.Tabiri caizse su içse yarıyan insanlar var... Fakat sana tek birşeyin garantisini veririm elinde bir koz daha var.Bu da kaslarını geliştirerek hacim kazanman.Normalden çok daha engebeli ve zor bir yol ama en kötü biraz supplymen desteğiyle ayda 1 bak sadece 1 kilo bile alsan bir yılda en az 10 kilo eder en kötü ihtimalle konuşuyorum hadi limitini zorladın diyelim... Zaten en zor yaşayacağın ilk aylar olacak ama inan 3 aydan sonra insanlar dönüp sana Mehmet kilo almışsın ya demeye başlayınca gülümseyip kendi kendine "ben doğru yoldayım" diceksin buna emin ol... Az tekrar çok ağırlık yap max 6 tekrarlık ağırlıklarla çalış ama asla 3-4 de olmasın bunlar. Ve dostum can alıcı noktalardan birisi beslenme..... Ona hiçbir yorum yazmıyorum zaten birçok bilgili arkadaşın beslenme programlarını birçok topic altında okuyabilrsin.Bunlardan karbonhidrat ağırlıklı olanlarından birini kendine seç.Tamamen aynısını uygulayamasan bile elinden geleni yap gerçekten bu yeter.Zaten en büyük dezavantajın sadece bu anda bir avantaja dönüşücek.Kastettiğim o programlardaki protein ağırlık yiceklerin bir kısmını yemesende olur çünkü ortalama 80kg bir kişi içindir çoğu.Beslenme-Dinlenme-Çalışma. 3 kural uy ve olayı bitir... Bunlardan herhandi birinde ayrıntı istersen msg at ben yada burdaki birisi mutlaka cevaplar.
    Herkeze iyi çalışmalar

Mert0505, faraway35, Azi ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  4. nesta

nesta Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    slm arkadaslar ben Kemal 20yasindayim boyum 1.77 ve bu yilin baslarinda yani subat ayinda tam 60 kiloydum ve BB yapmaya basladim ilk baslarda spor salonuna giderken cok cekiniyordum cunku ordakilerin kasli kasli adamlar oldugunu dusunuyor kendime bakincada siska birini goruyordum fakat kilo alma hevesiyle basladim hocalarimin verdigi programa uydum ve suan inanmasi guc ama 74 kiloyum fakat universitede finallerimin baslamasi ve maddi sebeplerle spor salonuna ancak 2 ay gidebildim.Ancak kilo almaya devam ettim spor salonuna gittigim gunlerin hepsinde 4 yumurta bolca soslu makarna tavuk haşlanmış patates gibi yemekler yedim 1günde 1 litre sut ictim ve hizla kilo almaya basladim spor salonunu biraktiktan sonra bu programa uymadim ama hep yediklerimi arttrmaya basladim yazdiklarim bir tavsiye olarak anlasilmasin sakin ama yatmadan once artik hep 1, 1.5 ekmek yiyorum ve birazda gobegim cikti zaten.Spor salonuna gitmemdeki amac guzel bir vucuda sahip olmak degil kilo almakti arkadaslar zayifligin zorlugunu cok iyi bilirim gecen yila kadar kislari 2-3 kat giyinirdim yaz gelincede kollarimin falan inceligi cok belli olmasin diye dar t-shirtler giymez hep uzun kolluyla falan dolasirdim ama simdi gayet memnunum halimden biraz tuzlu oluyor ama spor salonlarinin gercekten kilo almakta yararlari oluyormus burda yazdiklarimi kimse tavsiye olarak anlamasin ben sadece kendimden ornek verdim asla kotumser olmayin arkadaslar biraz cabayla kilo alinabilir.

ahbeazizim, afflic7ed, aydogan77 ve diğer 19 kişi bunu beğendi.
  5. vatoslocos4ever

vatoslocos4ever Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    belçika - brüksel
    ilk önce hosgeldin nesta abi ;) valla bunu basarabildigin için seni tebrik etmek lazim helal olsun baska ne diiebilirmki..... insallah birgün istedigine kavusursun..... selametle kuzu............

6. nesta

nesta Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    eyvallah kardeş sağolasın kilo olayını kompleks olayına kadar götürme sağlığına dikkat et uzman eşliğinde BB yapmaya çalış allaha emanet ol

7. Vendulas

Vendulas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmi®
    merhaba arkadaşlar..
    özellikle yazdıklarınızın beni çok rahatlattığını söylemek istiyorum.. benimde kilo problemim var.. yıllardır hep aynı kilodayım.. ayrıca kemik yapımın da yaşıma uygun olmadığını düşünüyorum.. kilomda olması gerekenden daha az.. kilo almamı engelleyecek bir sağlık problemimin olup olmadığını anlamak için doktora gittim.. çeşitli tahliller yapıldı ama hiçbir sorun çıkmadı.. herhangi bir ilaç kullanmadım daha önce.. şimdiye kadar veya önceden herhangi bir spor salonuna gitmedim.. bu kilo alma olayını başaranlardan yardım istiyorum.. bahsettiğiniz ilaçlar hakkında hiçbir bilgim yok.. bana neyi önerirsiniz?? spor salonuna gitmelimiyim?? nasıl başarabilirim bu işi?? sizin yaşadığınız problemlerin aynılarını ben de yaşıyorum.. işin kötü tarafı ünv. öğrencisiyim ailemden ayrıyım arkadaşlarla tuttuğumuz evde kalıyoruz.. verilecek beslenme programını nasıl uygulayacağımı da bilmiyorum :(

8. cyber_

cyber_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kılo alamıyorum

herkese slm bende aynı dertten muzdarıpım boyum 1,76 kılo 65 salonada gıdıyorum proteın tozu kullanıyorum ama sonuc elde var sıfır banada bı yardım edın lutfen acıl kılo almam lazım askerden geldıgımde 75 kıloydum bu benım ıcın harıa bı kılo tekrar bu kıloya ulasmak ıstıyorum 8)

9. DarkNess

DarkNess Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    izmir
    Daha önce birçok bb ile ilgili forum sayfası gezdim ama pek bir sonuç alamadım çünkü hep dedikleri canını sıkma kilo alırsın ama olmuyor işte ne yaptıysam kilo alamıyorum.Buraya bakınca benimle aynı sorunu yaşıyan ve sorununu çözen arkadaşlarla karşılaştım.Ama sanıyorum içinizde en durumu vahim olan benim.Boyum 180 cm kilom ise 53kg.Oldukça düşük yani çektiğim sıkıntıları sanıyorum anlatmama gerek yok çünkü beni anlayacağınızdan eminim.Hayal gücüm geniştir ama 10-15 kg alabileceğime inanmıyorum.Ayda 1 kilo almak benim için mucize olurdu sanırım.Aklımda bir diyetisyen eşliğinde bu spora başlamak var ama ne kadar başarılı olurum bilmiyorum.Gerçi çektiğim sıkıntıları düşündüğüm zaman bir an önce başlamak istiyorum.MeTaLLiCaT arkadaşımızın yazdıklarını okuduktan sonra belki de benim için bir umut vardır diye düşünüyorum.

uranium62 ve bigbang06 bunu beğendi.
  10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    merhaba arkadaşım seni anlıyorum bu konuyla ilgili defakarca yazılar yazıldı ama diyetisyen konturolünde bu spora başlamak evet çok iyi bir fikir bu işin uzmanları onlar doğru bir karar yani benm hiç durma derim günde kaç öğün yemek yiyorsun ştahında bir problem varmı okuyormusun çalışıyormusun yeterince dinlenebiliyormusun ve düzenli yemek yiyebiliyormusun bende senin gibiydim şimdi ALLAHA şükürler olsun bunların cevabını yaz bakalım kolay gelsin bide daha önce spor yaptınmı?

11. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Darkness iyi dinle bana dersenki yiyorum ama kilo alamıyorum o zaman dicek hiçbirşeyim yok haklı olabilirsin kimileri peşinen az yiyosundur dikkat etmiyosundur, kilo almamanın imkanı yoktur vs vs vs bir sürü ıvır zıvır söyleyebilir. Bilmedikleri metobolizma hızının insandan insana değiştiği... Bu insanlar herkezi kendi gibi sanır ve yine bu yüzden bir başkasının ben şunu yedim ben bunu yedim tavsiyelerine kesinlikle kulak asma. Ama bana dersenki ben ağırlık çalıştım beslememde iyiydi bak işte orada bir hata vardır çünkü kaslarının gelişmemesi dolayısıyla kilo almamam neredeyse imkansız! Forumu baştan aşağı oku alakasızda olsa her başlığa gir çık burda çok değerli yıllarını bu işe vermiş en azındanda senin geçtiğin yoldan seneler önce geçmiş insanlar var. Hsd bunlardan birisi bak ben hala ondanda tavsiyeler alıyorum. İmkanın varsa hocası iyi olan bir salona yazıl, en gerekli olan bir kaç ek besin al 1 ay sonra en kötü ihtimal 1 kilo almassan bende kendimi konak meydanında saat kulesinin ordan aşağı atarım :) Bak çalışcaksın ama :) Cidden umutsuzluk kelimesini bana sorun ben dedim tamam ya bitti yani anca 30 una gelcemde metabolizma yavaşlıcak sonra önce göbeklencem sonra kilo alcam. Ulan 30unda ki kiloyu 40 daki porsche u ben napıyım? Normal 5 öğün yemek,biraz ekbesin ve güzel bi çalışma programıyla mutlaka ama mutlaka olur yeterki buna inanın. Ben işten pestilim çıkmış halde geliyodum sırf biraz daha enerji toplamak için yemekten sonra 1 saat uyuyor ardından ek besin ne varsa tüketip 1 saat sonraki antremanı yapıyorum ardondan 1 saat daha bekliyip son öğünümü yiyordum zaten saate baktığım uyku zamanı çoktan gelmiş oluyordu. Bu ne demek? Benim hafta içi işten sonra birşey yapmam mümkün değil! Ama noldu fedakarlık ettim faydasını gördüm. Çok offladım çok söylendim ama inat ettim yaptım. Kahretsinki keşke normal bir metabolizmam olsaydıda sağda solda ay 2 kilo almışım ay yemeği abarttım gibi kadın muhabbetleri yapsam! Burdan azınlık bir gruba sesleniyorum onlar kendilerini biliyor kusura bakmayın ama bu vucüt yapısıyla doğmuşuz yapıcak birşey yok gençlik bu hızlı metobalizmayla geçicek ama kaç kilo hangi ölçülerle geçeceği inanın halen sizin elinizde.Başarıya ulaşanların örnekleri karşınızda.Bende umutsuzdum çalıştım ve oldu. Sizde yapabilir yazın göğsünüzü gere gere istediğiniz body i giyer gerçekten bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz ;) Hazırda kış aylarındayken şu hazirana kadar soğuktan faydalanın antremanlar daha kolay geçicektir ve 8 ayda en az 8 kilo almamanız mümkün değil 15 kilo almanız gayet normal artık normal olmayan bir süredir sizi görmeyenlerin görünce yüzündeki ifadeler olucaktır :) Tüm sorulara açığım yeterki istek olsun. Hadi başlayın artık kendinizide sevgilinizide ailenizide arkadaşlarınızıda yeni görüntünüzle yavaş yavaş şaşırtın. Bu gerçekten sanıldığı kadar zor değil....

FurkanHancer, bravehearts, Azi ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  12. DarkNess

DarkNess Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    izmir
    Merhabalar,
    Öncelikle gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.Burası tüm umutlarımın artık tükendiği ve yapabilecek birşeyim olmadığına inandığım anda ilaç gibi geldi.Üniversite 2.sınıf öğrencisiyim normalde çok fazla bir iştahım yoktur ve metobolizmam müthiş derecede hızlı.Ramazan ayı olduğu için günde sadece sahur ve iftar olmak üzere iki öğün yiyorum.Yediklerime dikkat etmiyorum açıkçası.Sadece zamandan kazanmak için kolay hazırlanan pilav,tarhana çorbası ve yanında kuru fasulye yada nohut bazen kızartma,zamanımın olduğu günler balık yemeye gayret ediyorum ama bu yediklerimin kesinlikle yeterli olmadığını biliyorum.Geçen yıl salona gitmiştim hatta bunu arkadaşlarımdan gizlemiştim ama sonsuza kadar gizleyemezdim tabi ortaya çıkınca dalga geçmişlerdi benimle.Sohbet içerisinde bazen konu kilodan açılıyor ve ben kaçacak delik arıyorum ama dönüp dolaşıp soru bana geliyor tabi."Sen kaç kilosun?"Ahiret sorusu gibi geliyor bana çünkü ağzımdan çıkacak elliüç kelimesi çoğu insanın yüzünde şaşkınlık ifadesi ile birlikte birazda acıma hissi uyandırıyor.Acınmak en nefret ettiğim şeylerden biridir.Bu soruya karşılık tabiki kilomu söylemeden bir şekilde geçiştiriyorum.Gülüp geçiyorum,takmıyormuş gibi gözüküyorum ama resmen koyuyor bana.Salona 4-5 ay kadar devam ettikten sonra biraz etkisini görmeye başlamıştım yada öyle sanıyorum ama yine ümidimi yitirip vazgeçtim.MeTaLLiCaT arkadaşımız yine aklımdan geçenleri okumuş çünkü çevremdekilerin söyledikleri hep olmaz,bu genetiktir kilo alamazsın ve en sinir olduğum soru da belki sizlerinde başınıza geliyordur yada gelmiştir.Yeni bir arkadaş ortamına girdiğiniz zaman önce sizi fiziksel olarak değerlendirirler ve bana tanıştığım birinin ilk sorduğu soru "ya sen çok zayıfsın neden kilo almıyorsun?".Bazen alay konusu yapıp çevredekilerin dikkatlerini kendi üstlerine çekmek için bazen ise samimiyetle sorulan bir soru ama yine de sevmiyorum bunu.Bu yıl tekrar başlamaya karar verdim spora çünkü ikansız değilmiş sanırım.Ramazandan sonra ilk işim salona yazılmak olacak ayrıca yediklerime özen göstericem umarım beni anlayan ve gerçekten profesyonel bir diyetisyen bulabilirim.Ayda bir kilo alabilsem keşke 2 yıl bir süre içerisinde normal bir kiloya ulaşabilirim ki o zaman dünyalar benim olur.Hsd arkadaşımızında sabırsızlıkla önerilerini bekliyorum çünkü benim durumumda olup bunu yenmiş olmanız beni çok ama çok sevindiriyor.Kendinize güven kazanmanız ve hayata daha farklı ve geniş bir açıdan bakmanızı sağlamıştır.Umarım bunu birgün bende başarabilirim.

İyi Adam bunu beğendi.
  13. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    DarkNess elbette seni tavsiyelerimiz ve desteğimizle yanlız bırakmayız.Umarım sende bizleri yanlız bırakmaz ve gelecek olan yeni üyelerimize benim ve diğer arkadaşlarım gibi tecrübelerini anlatırsın sen ramazandan sora sana yakın olan bir salona başla şimdi sana elimizden geldiğince yardımcı olacağız inşallah 1.salon sana yakın olmalı (gidip gelmek seni ileride sıkabilir)2.temiz bir ortam ve duşunun olmasına dikkat et (pis bir salonda kimse uzun ömürlü çalışamaz 3.kendini uzun bir spor hayatına şartlandır(buna inan ve başla başlamak bitirmenin yarısıdır)4.beslenmene dikkat et başlamadan önce sana bir tablo çıkarırız bide içi boş şeyler yemektense kalorisi yüksek şeyler yemelisin besinlerin kalori cetveli böyle tablolardan internette bir sürü var içinden en sevdiklerini seçersin artık 3 değil 5 hatta kg alımı durunca 6 öğüne çıkacaksın ve bir ayrıntı arkadaşlarına bu spora başladığını söyle utanmadan belki seninle gene dalga geçerler ama belki bu seni tetikler beni tetiklemişti ve bir gün salona gelmişlerdi benimle dalga geçenler dibi düştü her ikisininde :lol: :lol: neyse sen araştırmalarına başla ramazan bittiğinde herşey hazır olsun kalori tablosu salon vs vs bir problem olursa ben ve diğer arkadaşlarla iletişim kur hadi kolay gelsin

DarkNRoll, Azi, Matt ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bide bişey daha iğnelerden uzak dur ve açıkcası daha önce mesela ramazan bitmeden bir doktora gidersen senin için daha iyi olur belki sinirsel birşeyde çıkabilir ben fazla anlamam neyse doktor en iyisi ;)

killbillgates ve Blood34 bunu beğendi.
  15. erman

erman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar oncelikle sunu soylemek istiyorum ben 26 yasindayim ve bu güne kadar kendimi bildim bileli hep zayiftim boyum 181 cm üniversite'ye basladigimda 59 kg dim ve denemedigim sey kalmadi istah acici igneler, diyetisyene danismalar falan hepsini denedim butun testleri yaptirdim hiç bir sorun yoktu ama kilo alamiyordum ve artik alacagima da inanmiyordum bu benim için kirmizi kar yagmasi gibi biseydi. :D Sonra okul bitti askere gittim askerde alirsin kesin dediler ama alakasi yok bence kilomu bile koruyamadim....Neyse sonra yurt disina ciktim orada ki okulumun salonun da bir hoca bana bi program hazirladi haftada üc gün calistim ve her gün protein tozu ictim(yüksek kalorili) yaklasik 10 ay. Simdi Türkiye deyim basta ailem olmak üzere kimse inanamadi degisime simdi 76 Kg'im. Giderken 64 kg'dim. Sunu demek istiyorum diger arkadaslarin da dedigi gibi muhakkak ama muhakkak spor yapmalisiniz ve protein tozu kullanmalisiniz eger ben bile kilo alabilmissem bence herkes alir :)

Saygilar

presidente, DarkNRoll, esesfrkn10 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  16. tunahan480

tunahan480 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    matematik öğretmeni
    Yer:
    istanbul
    ben 192 boyunda ve 69 kiloyum. tam 15 kilo almam lazım. Ve merak edyorum bu iş protein tozu kullanmadan olmazmı başka türlüsü mümkün değil mi? protein tozlarına onca para ödemek istemiyorum ve bu nun sağlıksız olduguna inanıyorum. ve haftada 6 gün idman yapıyorum bu benı zayıflatır yada kilo almama engel olur mu?

17. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    tunahan bu konuyu msn dede konuşmuştuk günde 5 veya 6 öğün yemekle bu sorun kalkar tabi başka problemin yoksa birde 6 gün çok fazla hemde çok sen 3 gün ile başalamalısın bunları msn de konuşmuştuk ama olsun protein değil senin için karbonhidrat daha uygun olur ilk etapta amacın biraz kilo almaksa bunu böyle yapabilirsin saygılar

18. gölge

gölge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul
    Herkese Selamlar...
    Ben bu spora 7 ay önce başladım daha önceki senelerde bir 4 ay daha gitmiştim. Başladığımda 56 kiloydum şu an 66 kiloyum boyum 1.73 7 ayda 10 kilo aldım ki bu benim için mucize gibi birşey ben şimdiye kadar 60 kiloyu bile görmemiştim. Diğer arkadaşların da dediği gibi spor yapmak ve beslenmek çok önemli ikisi bir arada olmazsa olmaz. Ama benim favorim tahin pekmez hakikaten kilo alma konusunda çok etkili. Sabahları 2 tane yumurta yiyorum. Son iki aydır protein ve creatin kullanmaya başladım.Bence İstemek ve inanmak çok önemli...

19. Vendulas

Vendulas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmi®
    merhaba arkadaşlar..
    yazdıklarınızı okudukça inanılmaz derecede kendime güven geliyor.. çünkü inanın kilo alamadıklarını ve problemlerini söyleyen arkadaşlarla aynı sorunları yaşadığımı aynı karamsarlıklara düştüğümü görüyorum.. diğer yandan bu işi başarmış kişileri gördükçe heyecanlanıyor ve başlamak için sabırsızlanıyorum..
    burdaki herkes gibi benimde derdim zayıflık.. ramazanın çıkmasını bekliyorum ardından doktor muayenesine gidicem.. spor için bir engel olup olmadığını öğrenmek için.. ardından da dediiniz gibi bir spor salonuna yazılıcam.. aklıma takılan bahsettiğiniz ilaçlar, iğneler, protein tozları ve diğerleri... bunları kullanmalımıyım?? sağlığa zararlımıdır?? daha önce spora gitmedim ilk defa başlıycam.. iştahsızlık yada yemek beğenmeme alışkanlıkları çoğu zayıf insanda olduğu gibi bende de var:(
    bunların üstesinden nasıl geleceğimi de bilmiyorum:( isteğim vücudumla beraber kemikleriminde olması gerektiği gibi olması ve güçlenmesi..
    tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

20. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    kilo alımı yaşayanlar,

bence 1 haftalık beslenme programlarını yazsınlar. Aynı şekilde antremanları nasıl?
    Proteini kaç gr alıyorsunuz, başka neler kullanıyorsunuz vs.

Böyle olursa, daha faydalı olur kanatimce...

özkan01 ve burdogferi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş