Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve CiRoZ_85 tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. kaplan1222

kaplan1222 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kilo almak istiyorsan metabolizmanı bozacaksın ne kadar sağlıklı olur bilmem ama yine de sana yardımcı olacağım sabah yemeği yeme öğle yemeği az ye akşamleyin çok ye geceleyin de elinden geldiği kadar fazla ye metabolizman şaşıracak ilk günlerde birazz baş ağrısı olabilir bu normaldir ama daha sonralarında kilo alacaksın emin ol haa bide acı besinler yeme biber falan şekerli yiyecekleri bol ye ok.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    lütfen saçma ve yanlış yorumlar yapmayalım.
    Bilmiyorsak yanlış yönlendirmeler yapmak yerine susmayı tercih edelim. !

ALPEREN, blacktown83 ve diez bunu beğendi.
  3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    KomediTürk
    Lütfedipte yardım etmişsin ama kendine bile hayrın yok.

Ağlamak istiyorum...." Güleyim mi, ağlayayım mı? " lafını bir kez daha idrak ettim.

Ne olur kaplan1222, forumları biraz gez de birşeyler öğren.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Çabanı takdir ediyorum :) ama bugune kadar zaten bu şekilde beslendim diyebilirim.. düzensiz .. kimi zaman az kimi zaman çok .. ama inan metobolizmam o kadar kendinden emin ki asla şaşırmadı :) bi dönem ilk çalışmaya başladığımda sabah 8 kahvaltı -öğlen 12 ögle yemegi -akşam 8 aksam yemegi şeklinde bi düzen tutturmuştum.. ve bi ayda 4 kilo almıştım.. büyük başarıydı benim için .. ama devamını getiremedim.. şimdi yeniden o düzene giricem inş.. sporunda faydalı olucagına eminim..

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yine bir düzen tutturup 3 ana öğünün yanısıra 3 araöğün de eklersen sporla birlikte, bu sana sağlıklı kilo alımı olarak geri dönecektir.

Sabah-Öğle arası
    Öğle-Akşam Arası (Sende bu aralık 8 saatmiş, 8 saatten 2 ara öğün bişle çıkar)
    Akşam yemeğinden sonra

Ara öğünlerde yediklerinin de sağlıklı besinler olmasına dikkat et, kilo almak için bisküvi vb hazır gıdalara yönelmeni önermem.
    Forumlarda güzel öneriler mevcut beslenme bölümlerinde, oraları inceleyerek kendin daha iyi yargıya varırsın.
    Ancak ara öğünlerinin, ana öğünlerinde yediğin miktarı azaltmasına izin verme.

Spor saatlerini dikkate alarak kendine bir beslenme programı hazırlaman iyi olur. Bu beslenme programını da forumdaki sağlıklı bigilerden yola çıkarak hazırlayabilirsin.

Beslenme programında da sürekli aynı gıdaları alma örneğin diyelim pilav var öğle yemeğinde bu bir gün pirinç olur bir gün bulgur bir gün makarna olur.

Et var diyelim bir gün tavuk eti olur bir gün kırmızı et bir gün balık eti olur.

Salataları da "diyet yemeği" olarak görerek es geçme. Yumurta gibi kaliteli besinleri programıına ekle...

Şimdilik aklıma bunlar geldi :eek:

6. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ;) 2 haftadir normalden biraz daha düzenli ve bol yemeye özen gösteriyorum.. 6 ögün seklinde .. eskiden meyve asla yemezdim.. simdi ara ögünlerde muhakkak bi porsiyon meyve yiyorum..biraz toparladigimi farketmistim ama 2 kilo almis oldugumu düsünmemistim :):) sporada baslarsak tam süper olcak benim icin..

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    :) Şimdiden 2 kilo aldım diyorsan sanırım hedefine ulaşman sandığından daha kolay olacak.

Spora başladığında da yağlardan kaçınma, zeytinyağı ve ayçiçek yağını öneririm yağlar arasından. Tereyağını da diğer yağlardan az olmak kaydıyla almalısın.

Beslenmenle birlikte uyku düzenini de disipline alman çok önemli, belli bir saatte derin ve deliksiz güzel bir uyku çekersen bu hem yaptığın spordan faydalanman hemde kilo alman demektir.

Yatmadan önce şiddetle süt içmeni öneriyorum çünkü süt içip uyuduğun takdirde vücudun uyku boyunca çekeceği açlığı en iyi sütle doyurabilir. Sütteki protein türü vücudu hızlı değil yavaş yavaş beslediğinden uyku boyunca açlık çekmezsin.

8. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tşkler önerilen icin.. Evet yatmadan bi bardak soguk ve sekerli (az sekerli hic bisey icemem cayda dahil:)) süt iciyorum.. uykumuda bi düzene soktum..bu düzende 2 kilo olarak döndü bana.. ins devamı gelir.. en önemlisi de aldıgım bu kiloyu geri vermemek :)

bir de daha önceki ve şimdiki tecrübelerimden farkettiğim kadarıyla böyle bi düzende vucudumun bana verdigi cevap; haftada 1 kilo :) sanırım onu yavas yavas daha iyi anlamaya basladim :)

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2008
  9. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben 4 sene kadar önce gece yatmadan önce 1,5 litre süt içiyordum. Ben soğuk sütü sevmiyorum, sıcak sütü seviyorum. Ama sütü sıcak veya soğuk içmek arasında fark var mıdır bilmiyorum. Olabilir. Şekerli sütten ise neredeyse nefret ederim. Ancak içine biraz kahve atarsam şeker atarım.

Bu arada toz çeker hemen sindirildiği için uyumanı zorlaştırabilir. Zorlaştırmıyorsa hiç bi sorun yok.

Vücudunu tanımaya başladıkça ve buna uygun hareket ettikçe istediğin sonuçları alman hem sen hem de hepimiz için daha kolay oluyor.

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hergün salatalıkla birlikte hurma yiyeceksin aynı anda 2 haftada aşırı kilo artışın olacak göreceksin...

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlık bayanlara yönelik kilo alma ile ilgili..erkekler ile ilgili bundan sonra atılan her mesaj silinecektir!

12. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hurma ve salatalık mı ilk kez duyuyorum :) ilginc .. yani varsa öyle bisey deneriz onuda :)

13. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Hızlı metabolizma, sporsuz yaşam tarzı, genetik faktörler, senede 5-6 kilo almanız daha sağlıklı sonra ilerde her bayanın sorduğu nasıl kilo veririm diye düşünürsünüz :)

Forum üyeleri görüşlerini belirtmişler, benim yazıcaklarımda bilinen ve gene kendiminde uyguladığı ve sonuç aldığım bilgilerdir...

- Öğünleri 3 ana , 3 ara olarak düzenlemelisiniz,
    - Sabah kahvaltısında yumurta eksik olmasın ve çok çeşit tüketin. Bal, peynir, zeytin vs.
    - Gece yatmadan 2 saat önce ton balığı, 1-2 dilim kepek ekmeği 1-2 hafta düzenli şekilde tüketin.
    - Omega 3 yağlarını alın. Akşamları büyük tabak yeşillik, domates (zeytinyağlı, limonlu)
    - Sütü soğuk değil, oda sıcaklığındaki ısıda tüketmeniz lazım.
    - Bol bol yoğurt yemelisiniz...
    -Ana öğünlerden önce kesinlikle fazla şeyler yemeyin, aşırı su içmeyinki yemeklerde iştahınız kesilmesin.
    -Kesinlikle kendinize işkence yapmayın, zamanla kilo alacaksınız.
    -Kilo almak için bir programınız elbet olsun ama bu sizin beyninizde olsun, kağıda yazıp şu saatte şunu, şu saatte bunu yemeliyim diye bir program yapmayın sizi sıkar.

-En önemlisi ise ağırlık antrenmanları yani spor :) bol suyla birlikte.

Kolay gelsin, kafana takma kiloyu bende 45 kiloydum senin yaşlarındayken :)

Son düzenleme: 15 Eylül 2008
  14. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Spora başladım gaddarkemal hocam saolsun :) beslenmemede dikkat ediyorum söylediklerinizi de uygulamaya calisiyorum.. inş sonuc iyi olucak :)

15. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kilo almak tıpkı kilo vermek gibi belli bir disiplin ve rutin gerekitriren bir süreçtir...bu süreçte aslında ne yiyebilecegini, beslenme konusunda hangi yiyeceklerden verim aldıgını ancak sen görebilirsin...herkes aynı yiyecekten, aynı verimi alamaz...bu süreçte doğal kilo aldırıcılar kullanmalısın, yani sarımsak, acı biber turşusu vs...bunlar vücuduna daha fazla besin girmesini saglar, ama dışkı miktarında bir o kadar da artacak doğal olarak...tıpkı, yüzücülerin cok acıkmasının nedeninin cok yüzmelerinde değil, sadece suya girerken vücuttaki ani ısı değiişimi sonucu oluşan kısa bir hormonal dengesizlik durumu...aynen işta acıcılar da böyledir benzetirsek...sabah ve öğlen öğünlerinde mutlaka basit şekerlere(meyve suyu, meyve) kısmen de olsa yer vermelisin...sana basit bir beslenme programı yazıyorum aşagıya, faydalı olacagına inanıyorum..

sabah kalkış; 1 b complex vitamini + 300 ml meyve suyu + yarım kaşarlı-karışık tost + 1 bardak(300-350ml) tam yaglı/yarım yaglı süt...

2 saat sonra; pilav üstü tavuk(100 gr yeterli) + 200 gr yaglı yogurt

2 saat sonra; 1 kase puding + 1 muz + 300 ml ballı süt

antrenman(max 1 saat olsun, antrenman düzenini biraz kendin yönlendirmeyi dene, vücudunun hareketlere berdigi etkileşimi ilk günlerde anlamaya çalış)

antrenman sonrası

1 dilim karışık pizza( herhangi bir et ürününü içermesi yeterli) + 200 ml meyve suyu + 80 gr ton balıgı( yagı süzülmemiş, süzüldügünde 50 gr civarı olcak, yani 12-13 gr protein ihtiva eder)

2saat sonra;2 dilim ekmek + 1 kase ezogelin corbası + 200 gr yogurt

1 saat sonra; bir avuc fıstık veya fındık

yatmadan önce; 1 bardak ballı veya pekmezli süt...

Son düzenleme: 16 Eylül 2008
    Azi ve CiRoZ_85 bunu beğendi.
  16. CiRoZ_85

CiRoZ_85 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet uzun bi zamandır yoktum :) hem burda hem spor alanında :) ama en sonunda kilo almayı başardım :) yaklaşık 1 aydır özel! bi rejim yapıyorum tabi kilo alma adına :) çabalarımın bana verdiği sonuç 9 kilo :) 45 den 54 e :) hedef 58 inş :) şimdi hocalarımız kızıcak belki 1 ayda 9 kilo sağlıksız diye ama gerçekten çok fazla kasmadım kendimi :) ayda 4 kiloda alabilirdim ama 9 kilo aldım.. :) tabi metobolizmamın hızlı olduğunu düşünüyodum önceden.. gecen ay doktora gittim bi sürü test ve sonucta metobolizmamın çok yavaş calıstığını söyledi.. zayıflığımın tamamen düzensiz yeme alışkanlığından ileri geldiğini belirtti.. tabi bu 1 ayda hiç sporda yapmadım :( namaz kılmak dışında :) buda bi egzersiz sayılabilir sanırım çünkü gerçekten insanı rahatlatıyo.. herneyse sonuç olarak 1 ayda 9 kilo .. nasıl mı aldım ? Chokellayı bilmeyeniniz yoktur sanırım.. :).. abimin gece yatmadan bunu tükettiğini ve hızla kilo aldığını görünce bende dayanamadım :).. sabah normal kahvaltımı yapıyorum- 2,3 saat sonra yarım ekmek arası 2 yemek kaşığı chokella mı sürüp yiyorum .. yanında bol suyla beraber.. sonra ki saatler genellikle normal yemeklerimi yiyorum sebzeydi çorbaydı v.s.. aralarda muhakkak meyve (1 elma 1 portakal gibi).. akşam yemeğimi yiyorum.. yatmadan (gece 11- 12 gibi) yarım ekmek arası chokella mı yiyip yatıyorum bol suyla beraber ... bu kadar :) sağlıksız olup olmadığı konusunda bi fikrim yok acıkcası sonucta yağ olarak aldığımız doğru .. ama gerçekten benim kadar zayıf bi insanın vücudunun yağa ihtiyacı olduğu bi gerçekti.. sonuc olarak gayet mutluyum :)

17. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Kız kardeşim 24 yaşında, 1.65 boyunda ve 42kg.
    Son 1 ay içerisinde 2 kere bayıldı, birçok doktora gittik
    ve hertürlü tahlili yaptırdık. Vardıkları ortak sonuç, yemek
    yememesi , az su içmesi ve kilo eksikliği oldu. Bu sebeple
    kilo almak için çalışmalara başlamak istediğini söyledi bana
    ve kendi bildiğim, forumdan okuduğum birtakım bilgilere dayanarak
    düzenli bir yemek listesi hazırladım. Fakat yemek yerken çok zorlanıyor
    çünkü resmen nefret ediyor yemek yemekten. Her neyse zorla da olsa
    birşeyler yediriyorum.
    Bunun yanında mecidiyeköyde baya tanınmış bir spor salonuna
    gidiyordum, onu da yazdırdım. Her ne kadar çok kapsamlı ve güzel bir salon olsa da, antrenörler ile yemek düzeni ve supplementler hakkında konuşmamız fazla olmuyor nedense, çok yanaşmıyorlar herhalde bilmiyorum açıkçası, herneyse konuya döneyim. Şuan güzel bir yemek yeme düzenine ve sportif yaşantıya geçti. Fakat yediği yemekler hala yeterli değil. Bunun için gainer kullanmasını önerdim. Fakat bir bayan için ne kadar yararlı olur bu ürünler, yada ne kadar gereklidir bunu ögrenmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

18. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    b Vitaminleri kullansın.

bemiks-c +supradyn alın. biri sabah biri akşam kullansın. iştah açar

Tormentorius bunu beğendi.
  19. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    23 yaşınızdaymışsınız sabırlı olur 30a gelincemetabolizma yavaşlayacaktır. öncelikle sağlıklı olmaya bakın. Ağırlık çalışması kemik ve eklemlerinizi kuvvetlendirir. sadece kilo almak için yemeye saldırıp yada aşırı kalori yüklenip testlerse iyi çıkan sağlığınızı bozmayın. anlattığınıza dayanarak yani çok kuvvetli yenediğiniz günlerde 2 günde 4 kilo verdiğinizi söylemenize dayanarak adi şekere ve adi karbonhidrata abanma hatasına düşmezsiniz umarım. bu soruyu burada sorarak sadece nazarları ve kem gözleri üzerinize çekersiniz gibime geliyor:D bence bir beslenme uzmanıyla görüşün sürekli egzersizle kemik ve eklemleri kuvvetlendirin midenizin alacağı porsiyonda maksimum kalori ve faydalı şeyi verecek besin prgramını bir uzmanla yapın.

tahin-pekmezi (kalori vtamin mineral özellile demir)
    protein tozu (adı üstünde )
    balık yağı (omega e vitamini vede kalp için iyi olan bir sürü şey kalbiniz aşırı mesai yapıyor olmalı bu metabolizma hızıyla iyi bakmalısınız)
    bağırsağı yormayacak bir beslenme düzeni öneririm kalorinin çoğunu beyin ve bağırsak harcar.

şimdilik aklıma gelen bu mutlu ve sağlıklı bir yaşam dlerim maramrise gelirseniz bir çayımı için

20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bu arada tabiiki beslenme düzeni ve uykunun önemini unutmamak lazım en az 6 övün ve 8 saat düzenli uykuçok şeyi düzeltir

Sayfayı Paylaş