Kilo Almak İçin Diyet Programı Tavsiyesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Nevbie tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Nevbie

Nevbie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumdaki bir çok konuyu okudum fakat aradığım gibi tam listeye ulaşamadım 16 yaşıma girmek üzereyim 1.5 aydır body building için salona gidiyorum ve kol ve sırt kaslarımın baya geliştiğini farkedebiliyorum daha şimdiden.1.75 boyunda ve 62 kiloyum buda beni aşırı erece rahatsız ediyor takıntı yapmaya başladım bu konuyu araştırmadığım denemediğim şey kalmadı fakat olmuyor.

Uzun süredir bu işle uraşan abilerimden tam listeli bir diyet istiyorum.Protein tozu kullanıp kullanmamak konusundada çok şüpheliyim tozzsuz da başarabiliceksem hiç gerek yok diye düşüyüroum.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kilo almanın "püf noktası" karışık yemektir...yani, "protein, yağ, karbonhidrat " hepsini aynı öğünde karışık yemek...

tavsiyeler:

-parazit testi yapın....varsa ,dökmeniz gerekir...gerçi, yerli ilaçlarla bayağı zor örneğin tenyayı düşürmek ,ama doktor bi yol bulur...)
    -ağırlık çalışın,aerobik konseptleri kısa tutun...
    -b-vitamini alın...apikobalolsun...günde 1-2 tane aç karına...+ bira mayası...
    -balık yağı...sıvı olan...
    -baklagil, makarna,pilav,bulgur, zeytinyağı ve fındığı eksik etmeyin...
    -yemeğiniz 2 öğün altına düşmesin...
    -yemekleriniz "protein, yağ ve karbonhidratı" bir arada alacağınız türde olsun...

3. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gece yatmadan önce 3-4 tane yiyebilirsen daha fazla tatlı ye veya çok az zeytin yağı iç akşam 7 den sonra mutlaka 1 litre süt iç yemek yediğinde karnını tam doyurmadan masadan kalkma bak ben bu spora başlamadan önce 58 kiloydum şuan 85 kiloyum... sadece bunları yaptım gainer felan o işlere hiç girme bence yaşın benim gibi gençken

4. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Tatlı mı?

Tatlı kilo almak isteyenler için en kötü şeylerden biridir. Hep spor yapıp hem akşam yatmadan önce tatlı yemenin hiçbir mantığı yok. Kas olarak kilo almak değilse niyetin tatlıya abanabilirsin ancak niyetin kas olarak kilo almaksa -ki spor yaptığına göre hedefin bu olmalı- karbonhidrat ve protein alımını arttırmalısın. Ben 2-3 haftada yaklaşık 5-6 kilo aldım. Tek yapman gereken şey en az 5 öğün yemek yemek. Makarna ve ekmeği bol tüketmeni öneririm. Hiçbir zaman aç kalmamaya dikkat et. Tatlı türü şeylerden uzak durmanı öneririm.

demircan256 bunu beğendi.
  5. Nevbie

Nevbie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 haftada kendimi zorladım ve 65 kiloya ulaştım 3-4 gündür fakat 64 le 65 arasında oynuyor kilom ilk başta hedefim 70 kilo antremandan çıktığım gibi yemekten önce sizce hangi çerezi atıştırmamı önerirsiniz 15 dk yolda birşeyle oyalanıyorum genelde bu badem oluyor.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kıloyu kas olarak almak gerek yag olarak alırsa daha sornada konu acıcak gobek ve bel bolgem yaglı dıye kıloyu ustten alın alt bolgeden degıl oyle olsa herkez kılo alır gıder aburcubur yer onu yer bunu yer sonra heryerı zayıf sadece gobek yaglı olur var öleleri.

7. Nevbie

Nevbie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @Cabarow düzenli olarak spora gittiğim için allaha şükür vücudumda kilo gerçekten dengeli.Ama ben en kısa sürede 70 kiloya ulaşmayı istiyorum ve bunun için ne gibi şeyler tavsiye edersiniz sabahları bırak 7-8 ane yumurta beyazını 1 tane haşlanmış yumurta beyazını bile zor yiyorum yumurtayla ilgili çok büyük sorunlarım var acaba haşlamayla omletin bir farkı olurmu protein açısından.

8. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Şöyle yapabilirsin. Sütün içine yumurta kır, üzerine tadını kapatması için 2-3 kaşık bal koy. Hatta üstüne muz falan da koyabilirsin. Çırp bunu bi güzel makinada, al sana protein. Hem yumurta yeme sorunun da ortadan kalkmış olur bal çok güzel bastırıyor yumurtanın tadını.

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    omlet yıyebılırsın poteın degerı azalmaz.omletı benım gıbı kısıler yemekten kacınıyor cunku yagda yapıldıgı ıcın yag oranını artırır kılo korkum oldugu ıcın ben haslama yıyorum ayrıca sarısından korkmayın yumurtanın 3-4 tane tam yumurta yemekten sorun cıkmaz daha fazla sarısı sorun yaratabılır belkı.

10. Nevbie

Nevbie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sütlü ballı karşımı bugün deniyeceğim.

Zaten benim sorunum yumurtanın beyazsıyla 7-8 tane sarısını yerim fakat porteinin beyazında olduğunu söylüyor herkes.

11. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle tatlı mı? diye başlamışsın vucutta öyle bir denge vardırki herzaman yağ aldıgında yağ karbonhidrat aldıgında karbonhidrat protein aldıgında protein elde etmez kendine ne lazımsa ona dönüştürür.peki bunu biliyormusun ? professional bir sporcu yılda 8 kilo kas olarak kilo alırsa başarılı sayılıyor. 5 öğün yemek yemek metabolizmayı olanca hızlandırıryor ayrıca yıkım ve yapımı hızlandırıyor bu konuda haklısın. ayrıca vucut herşeyi belli bir miktar almalı yoksa ne kas yapabilirsin ne kilo alırsın ne kilo verirsin ingilterede bir üniverstede yapılan bir araştırmaya göre akşam 7 den sonra yenilen herşey kilo yapıyor. ayrıca spor yaparak özelliklede müthiş kalori kaybettiren ağırlık veya fitness sporlarını yaparak vucut öyle bir efor sarfediyorki bir süre sonra nekadar yağlı beslensende vucutta pek bir değişiklik olmuyor çünki vucut için ne gerekliyse ne lazımsa yediklerinin çogu ona dönüşüyor. unutmaki bu sporda bulk diye bir terim var ilk önce yağlanırsın sonra define olup param parça kasları meydana çıkarırsın.ben bu şekilde kilo aldım ve inan hiç göbeğim çıkmadı şuan 90 kiloyum yağ oranım %11
    saygılar

12. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    vücutta hiçbirşey birbirine dönüşmez.yağ ise yağ,karbonhidrat ise karbonhidrat,protein ise proteindir.eğer karbonhidrat ve protein aşırı miktarda alınırsa yağ olarak "depolanır".dünyanın hiçbir yerinde proteinin karbonhidrata dönüştüğü görülmemiştir.bunu sen öğren bence.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-amino-t41786.html?p=417722#post417722 başlığındada belirttiğim gibi önce öğrenin..şu anda bilgi verecek seviyede değilsiniz.verdiğiniz bilgileri düzeltmek için kimse sizin peşinizden koşmaz.okuyanlarda yanlış öğrenir..

demircan256 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş