Kilo almadan regl olabilir miyim?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve a1 tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. a1

a1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar benim boyum 169 kilom 46.
    Eskiden bu kiloda regl olabiliyordum daha sonra 55 kiloya çıktım ve o kiloların hepsini tekrardan verdim ama kanamalarım durdu.
    Bu kiloda 3-4 aydır regl olmuyorum ama bu kiloda kalmak istiyorum yapabileceğim birşey var mı?
    Bilgisi olan paylaşabilir mi?
    Teşekkürler.

2. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Bence bi doktora gidin daha iyi olur

3. a1

a1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktora da gittim.
    yağ oranını arttır geçer dedi..
    anlatamadım ki doktora bu halde kalmak istediğimi başından savdı kadın beni =(
    eskiden aynı kiloda mutlu mesut yaşıyordum şimdi neden böyle oldu =( =(
    Yardım edin lütfen..

4. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    1.69 boy için 46 kg çok az doktorun dediği gibi biraz kilo alırsan daha iyi olur. Ama sen takıntı yaptın galiba bu kiloda kalıcam diye. Bence spor yaparak bir kaç kilo almaya çalış. Ya da başka bir doktora gidebilirsin bakalım o nedicek

5. a1

a1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    46 kilo az farkındayım ama bende normal duruyor..
    çevremdekiler de normal olduğumu düşünüyor 46 iken ama hesaplayınca az çıkıyorum =/
    ve adam gibi de kilo alamıyorum ki biraz kilo alayım hemen göbeğim çıkıyor hamile olup olmadığımı soruyor millet dalga geçiyor.
    İnsanların düşüncesi bir yana ben de rahat edemiyorum hepsi göbeğe gidince pantolonlar olmuyor.. Giysiler kötü duruyor..
    En iyisi böyle kalmak ama bu şekilde de reglim durdu.. =/
    Bilen varsa yazabilir mi?

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bu bizim cevap vereceğimiz türden bir soru değil. regl olmama hormonlarla alakalı olabilir. vücut yağ oranının azalması da tetikliyo sanırım. en iyisi iyi bir doktora görünüp tam olarak neyden kaynaklandığını araştırmaları.

7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Osrotojen hormonu baskın olması gerekir. Bazen çok zayıf kızları gördüğüm zaman sanki baskın hormonu testeron gibi geliyor bana. Sanırım senin durumda bununla alakalı olabilir mi!
    Yaptığın cardio, antreman ve diet o kadar ağır ki zorlanmayla beraber çok testesteron salgılıyorsun. Neticede bu durumda da regl olamaman çok normal. Geçen sene senin yaşadığının benzerini eski sevgilim de yaşamıştı. O da voleybolla ilgileniyordu. Aslında spor'un regl rutini düzenlemesi gerekir; ama antreman hard olunca testesteron da tavan yapıyor demek ki. Aynı şey erkekler için de geçerli. Cinsel arzuyu da erkekler için testesterona bağlarsak, antremanda hormon salğıları artıyor ve cinsel istek birken iki oluyor.

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Katılıyorum
    Bayanların yaptıkları hatalardan birisi diet dengesiz yaşamla ani alınıp verilen kilolarla hormon dengesini bozup vucudun normal işleyişini engellemek.

Öncelikle geçmiş olsun diyorum ve bir an önce doktora gidiniz . sanırım size hormon tedavisi uygulanacak. bundan sonra bilinçli bir şekilde kilo vermek için uzman bir hoca eşliğinde spor yapmanızı öneririm.

9. a1

a1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bütün gün masa başında oturuyorum hiç spor yapmıyorum ki?
    bazal metabolizmam 1200 kalori ben 1300 alıyorum 3-4 aydır da bu şekilde ne kilo alıp ne veriyorum ama regl olmuyorum..
    östrojenin baskın olması için ne yapmalıyım?

10. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Doğal yollardan artırabilirsiniz.Bunlar Keten tohumu,ceviz ve semiz otu..Ama sizin durumunuzu doktorunuz özetlemiş.Kilo vermenizden dolayı daha doğrusu ideal kilonuzda olmadığınız için hormonal denge bozulmuş olabilir..Kilo aldığınızda bence sorununuz hallolur.
    İyi çalışmalar.

11. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    kilo alın alırkende spor yapın yürüyüş mekik çekin bu sayede göbekte olmayacaktır bence

12. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sanırım benim bilgi eksiğim var, bağlantı kuramadım

Geçmiş Olsun :eek:

Sıkıntınızı anlıyorum ama ben kilo alıp vermek ile regl düzeninin arasında nasıl bir bağlantı olduğunu anlayamadım...??? :confused: Açıklarsanız sevinirim !

Regl ol(a)mamak başka bir sorun; hormonlarla alakalı.
    Yumurtalıklarınızda sorun olabilir.

Bence en kısa zamanda bir kadın-doğum uzmanına danışınız.

13. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Testesteron nasıl arttırılır diye sorsan sana söylecek çok şeyim olabilirdi. Ama ostorojen nasıl arttılır deyince aklıma sadece Bira'nın ostorojeni arttırdığı, aşırı tüketildiğinde de erkekte jinekomasti yaptığı geliyor. Bu sebepten de bira içilmez.
    Soya fasulyesi de işe yarar. Bu testesteronu bloke eder.
    Ama reçete gibi oldu bu. En iyisini doktorları sıkıştırmak...

14. mrv-VIC

mrv-VIC Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Bencede öncelikle bir kadın-doğum doktoruna gitmelisiniz. Bu konuda eminim çevrenizdeki kadınların tavsiye edeceği bir doktor vardır. Yaşınızı bilemiyorum ama bu durum pek normal değil gibi görünüyor.

Bunun dışında bence tartıdaki rakama göre değerlendirme yapmak çok doğru değil. Çünkü eğer kilonuz az ama çoğu yağdan oluşuyorsa, aslında sandığınızın aksine çok sağlıklı olmayabilirsiniz bu bakımdan. Bu yüzden yağ-kas ölçümü yaptırmak da yararlı olur böylece ne kadar yağ yada kas almanız gerektiğinizi öğrenirsiniz. En son yağtırdığım yağ-kas ölçümümde 1.5 kg kas almam ve 2 kg yağ vermem gerekiyordu. Burdan da anlayacağımız gibi kilomdaki değişimin -0.5 kg olması gerekiyor.

Bu yüzden bence öncelikle bir kadın doğum uzmanına ardında bir diyetisyene gidin. Onlar gerekli ölçümleri yapacak ve uygun bir beslenme programı ve spor eşliğinde sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacaktır.

15. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ızledıgım bır belgeselde bayan maratoncuların ve yag oranı cok az olan bayan sporcuların regl olmadıgını ızlemıstım bunun sebebıde yag oranının cok az olmasıymıs bence sorun bundan kaynaklanıyor olabılır

Setenay bunu beğendi.
  16. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul
    Siz en iyisi kadın dogum uzmanına gidin ama iyi bir doktor olsun regl olmama nedeniniz başka birşey olabilir sakın aksatmayın ;)

17. anjelıque

anjelıque Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynı durum benm arkadasımın da basına gelmıstı. hormon tedawısı gordu fkt aynı kıloda kaldıı ıcın hormonu braktıgında yıne olmamaya basladı.
    duzenlı beslenıp salon derslerıne greblırsın pılates yoga gbı onlar cok yormaz kalorı yaktrmaz hem de kas kazanmıs olursn bolece sekılsız bı goruntun olusmaz

18. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Bizim tvlerde gazetelerde yağ kötü gösterilir hep. diyetisyenlere kalsa yağlı herşeyi kaldıracaklar...

ama yağ vucut için çok çok önemlidir. bir kere hormon üretimi vucuttaki yağa göre yapılır. Bunun en bariz sonucunu yeni liposuction yapmış bayanlarda görebiliriz. vucudun yağı gidiyor ama eski yağ oranına göre testesteron salgılanıyor bayanlarda sakal vs. çıkıyor.

sizinde kilo almanız lazım. zaten çok az oldugunu gördüm. görsellik mi sağlık mı derseniz ben tabiki sağlığı seçerim (sizi bilmem)

benim size önerim beslenmenize bolca balık ve soya eklemeniz. karbonhidratları azaltın yerine protein ve yağlı beslenin. 1-2 kg alın.

adek vitaminleri yağda çözünür. bc vitaminleri suda bu sebeple dikkat ederseniz sürekli c ve b vitaminleri ihtiyacı vardır insanın eksiklikleri farkedilir ama adekler iyi depolandıgı için sorun olmaz. sizde de yağ az oldugu için A D E K vitaminleri yeteri akdar depolanmıyor siz de yeteri kadar alamıyor olabilirsiniz. özellikle E vitamininin cinsel etki yapması sizin sorununuzun sebebi olabilir.

bazal metabolizma hesaplamanız yanlış. herkesin bazal metabolizması aynı değildir. farklı sıcaklıktaki 2 günde bile değişiklik gösterir.
    ayrıca bazal metabolizma yatış hali (uyku değil) sacede yatış konumunda beklemeye göre hesaplanır. siz bütün gün hiç bir iş yapmadan uzanıyor musunuz?
    [​IMG][​IMG][​IMG]

19. STD-FREE-LONDON

STD-FREE-LONDON Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satis muduru
    Yer:
    londra
    Asiri derecede zayif oldugunuz icin dogal olarak vucut yaginizda normalin cok altinda. Bu durumda kadinlar gerekli olan hormonlari uretemediklerinden regl olamazlar. Acilen kilo almanizi oneririm. asagida detayli aciklama ingilizce yer almakta. Gecmis olsun doktorunuzu dinleyin.
    Yes, losing weight can affect your menstrual cycle. This happens for several reasons. One, as stated below, is due to a lack of body fat, particularly brown adipose tissue around the midsection. The body will try not to allow pregnancy if you do not have the physical resources to protect that pregnancy. Also, any large weight adjustment causes a shift in hormones, because estrogen release is partially based on your fat cells. When you lose a large amount of weight, estrogen automatically declines. If you stop losing this weight at a healthy weight, once your body adjusts to the new amount of hormones, you should return to normal. Another reason for lack of menstruation after weight loss is poor nutrition, related to a lack of iron, zinc and lack of healthy dietary fats. Regardless of how much you exercise, or how much you weigh - if you have a lack of iron, zinc and healthy fat in your diet, you can develop amenorrhea.

The important question to ask is when is it a problem. Anytime you miss your period for three months in a row, you need to see your doctor. You need to be having four regularly spaced periods a year to maintain the proper balance for fertility. The concern is more than that, however. When you have a lack of estrogen in the body, which is often the case related to amenorrhea, you can develop osteopenia and subsequently osteoporosis. This is because estrogen is one of the major factors in the intake of calcium into the bone. For athletes, or just people who are overexercising, there is particular concern about this - because of the constant pressure being put on those bones. You become more likely to suffer shin splints, bone spurs, and fractures.

20. gliss

gliss Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İ s t a n b u l
    Canım boyun 169 ve 46 kilo normal diyosun.senin normal kiloda olman için 10 kg alman lazım

geçmiş olsun.Farlutal regl olman için ile yarayabilirthums:

Sayfayı Paylaş