Kilo alma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hakan3414 tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hakan3414

hakan3414 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kilo alma programım bu.. Başka önerebileceğiniz bi program var mı??
    saygılar

SABAH
    2 orta dilim ekmek, 2 kibrit kutusu kadar beyaz veya kaşar peynir, 4-5 adet zeytin, 2 yemek kaşığı kadar pekmez veya reçel, domates, salatalık, biber.

ARA
    1 su bardağı süt (2 yemek kaşığı pekmez ile), 5 adet tuzlu bisküvi, 1 adet meyve.

ÖĞLE
    1 kase domates çorbası (kaşarlı), 1 porsiyon etli sebze yemeği, 1 porsiyon pilav veya makarna, 2 orta dilim ekmek, 1 kase yoğurt, 1 adet meyve.

ARA
    1 porsiyon fıstıklı tel kadayıf.

AKŞAM
    1 kase çorba, 1 porsiyon kurubaklagil yemeği, 1 porsiyon pilav veya makarna, 100 gram ızgara et, ton balıklı salata, 2 orta dilim ekmek, meyve.

GECE
    1 su bardağı süt (2 yemek kaşığı pekmezle), 4-5 adet bisküvi, meyve.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
  3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    kendinizi tanıtırsanız yardımcı olmaya çalışırız

4. hakan3414

hakan3414 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız.. Hakan ben nickimden de anlaşılacağı gibi.. 19 yaşındayım.. vg ye yeni başladım ve böyle bi beslenme programı verdiler.. 60 kiloyum.. 70 istiyorum boyum 1,74 .. saygılar

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kahvaltıda protein alımınız son derece eksik.
    Yağsız peynir ve yumurta akı miktarını mutlaka artırınız.
    Bunun dışında kahvaltıdaki kompleks karbı alımınız da yetersiz.
    Esmer ekmek, yulaf, tam tahıllı besinleri kahvaltınıza dahil etmelisiniz.
    Ayrıca kütle kazanmaya çalışan sporcuların hala kibrit kutusu hesabı yapmalarına son derece karşıyım, bu sizi hem spordan soğutur.

Sabah öğlen arasında pekmez gibi basit şekerler alarak kan şekerinizi oynatmanıza gerek yok.
    Basit şeker için en ideal zamanlar sabah öğünü ve idman sonrasıdır.
    Bu ara öğünde protein alımı da yapmalısınız.
    Bu nedenle bisküvi tüketmek yerine kepekli sandvich arasında tavuk/balık gibi değişik protein kaynakları koyarak tüketebilirsiniz.
    İdman öncesi tüketilen öğünlerde alınan kompleks karbolar idmanda sizin performansını ve veriminizi doğrudan belirleyecektir.

Öğle yemeğinde etli sebze yemeğinin içindeki protein miktarı yetersizse, öğün başına protein alımını 30-40 grama çekecek oranda protein eklemenizi öneririm.

Öğlen akşam arasındaki kadayıfı hemen programınızdan, hatta mümkünse hayatınızdan çıkarınız.
    Bu tarz hamurlu şerbetli tatlıları uzun aralarla vücudu şaşırtmak veya kendinizi şımartmak için günün erken saatlerinde veya hemen idman sonrasında tüketmenizi öneririm.
    Bunun yerine bu ara öğünde yine kepekli ve proteinli sandvich tükebilirsiniz.
    Bu öğün için baklagil tüketmeniz de son derece uygundur.

Akşam yemeğindeki baklagil tüketiminizi idman öncesi öğünlere çekmenizi öneririm.
    Baklagiller çok yararlı kompleks karbolardır.
    Yüksek oranda protein de içermelerine rağmen, bu proteinin bitkisel kökenli olması nedeniyle protein hesaplarına dahil edilmemesi gerektiğini düşünenlerdenim.
    Bunun dışında akşam yemeğindeki makarna, pilav, ekmek gibi karbo tüketiminizi de yağlanmamak adına kısmanızı öneririm.
    Söylediğim gibi, akşam yemeğinde aldığınız kaliteli karboları günün erken öğünlerine yaymalısınız.

Gece pekmezli süt yerine, yağsız peynir tüketebilirsiniz.
    Gece öğününde bisküvi tüketmeniz yağlanmak öteye gitmenizi sağlamaz, çıkartınız.

hakan3414 bunu beğendi.
  6. hakan3414

hakan3414 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yazdıklarınıza bakılırsa beslenme programım başlı başına fiyasko çıktı.. Tahmin etmiştim zaten.. Teşekkürler..

7. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    1 porsiyon fıstıklı tel kadayıfı ne ya :lol::lol::lol: her gün düzenli fıstıklı tef kadayıfı mı yiyorsunuz?

8. hakan3414

hakan3414 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok nitrik oksit yeni başladım bu programı verdiler.. Geç olmadan sorayım dedim bu kadayıf zaten işkillendirmişti beni :D Ama açıkcası daha nasıl bi beslenme izleyeceğimi bilmiyorum

9. nitrik oksit

nitrik oksit Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme programında tel kadayıfı kim verir anlamıyorum ya. forumda şimdiye kadar gördüğüm en komik olay:D:D:D:lol::lol::lol:

Sayfayı Paylaş