Kilo Alma ve motivasyon düşüklüğü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve WHISPERZ tarafından 12 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. WHISPERZ

WHISPERZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba öncelikle size durumumdan bahsetmek istiyorum.. Spor Salonu arkadaşımın babasının tanıdıgının yeri ve uzaklıgı 1 saat otobüsle gidiyorum..Yazın başladım bu spora herkes gibi önce biraz burda konulara baktım.. ve spora başladım 3 Ay düzenli gittim arada fireler oldu tabi. 1.5 2.Ayın Sonunda Gainer Aldım PROLAB N-LARGE2 5kg olandan hoca önerdi onla 7-8 kg aldırmış çoğu kullandırttığı kişiye fakat ben alamadım düzenli içtim sabah ve akşam yatmadan tabi düzenli beslenemiyordum ama 1kg bile alamadım.. çok canım sıkıldı yol falanda uzun oldugu için ciddi motivasyon düşüklüğü olup 1-1.5 ay bıraktım geçen hafta 1kere gittim hoca programımı değiştirmiş artık 3. seviye programdayım set set arttırarak giriyorum hacim ve kas kazanmak için bu programı yapmış önceki farklıydı... Zaten 1gün arayla giriyordum 3 programım vardı Gögüs-önkol , sırt-arka kol , bilek,omuz,ayaklar..boyum 182 kilom 64 vücüdum şuan yeni gelişime başlıyan vücud tipi.. şu 2 ay full gitmeyi düşünüyorum zaten hoca 1 gün arayla gel demişti.. beslenme programı hem bu siteden hemde 2-3 siteden bakarak şunu hazırladım sizce nasıl?

Kalkış 08.00
    3 Yumurtalı omlet ( alıştıkca arttırarak yumurta sayısını ve peynirli)
    Bir bardak süt
    Bir kase yulaf ezmesi

Sabah öğle arası atıştırma (10.00)
    2 muz
    Küçük Kase lapa pilav
    1 Dilim peynir 50gr

öğle yemeği (11.30)
    150-200gr tavuk göğsü
    Küçük kase lapa pilav
    1 bardak süt

12.40 gibi otobüs var 1-1.5 saat gibi bi sürede oraya varıyorum antrenman falan derken 17.30 da evde oluyorum..

Akşam üstü atıştırma (17.30)
    150gr tonbalığı yada tavuk
    Büyük tabak makarna yada pilav

Akşam yemeği (20.00)
    Akşam yemegini şuan baktımda bulamadım gene bu kombinasyonmu yapsam diye.. akşam ne varsa

arkadaşlar bu beslenme programıyla 1 ay düzenli giderek altyapıda olduğu için hacim ve kilo kazanırmıyım birde.. bu öğünlere ek olarak supplement ne kullanmalıyım? whey proteinmi? hangi bölümlere bunu eklemeliyim..?

okuyan ve yorum atan herkese teşekkürler

Son düzenleme: 12 Ocak 2012
  2. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    selam dostum boyun uzun ve kilon düşük. Vücut tipin zor kilo almaya yönelik olabilir. Ama sakın pes etme. Yemek öğünlerini kesinlikle aksatma. gaineri sabah ve akşam yerine idman öncesi ve sonrası alabilirsin. Durumun varsa protein al derim.
    İdmandan önce gainer, idmandan sonra ve sabah kalkar kalmaz protein tozunu içersin. günlük beslenme ve uyku düzeninede dikkat edersen kilo almaya başlarsın. Bende kilo alamıyordum boy 168 kilo 58di. Kendime supplementsiz beslenme programı yaptım, en az yağlı şekilde kas kütlemi büyütmeye çalışıyorum ve 3haftada 3kiloya yakın aldım. Sakın pes etme.
    merak edersen benim beslenme programım şu şekilde:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/16-ya-beslenme-program-m-t46545.html

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmeni kontrole al baskn ın dediği gibi

Control ve (silinen üye bunu beğendi.
  4. WHISPERZ

WHISPERZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeleriniz için teşekkürler beslenme programında ne gibi değişiklik yapıyım? gainer almayı düşünmüyorum tekrar.. protein almayı düşünüyorum

5. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

kilo almanın yolu günlük aldığın enerjinin harcadığın enerjinin fazla olmasıyla sağlanır. Kas kütlesi kazanmak istiyorsanda yüksek proteinle beslenmelisin. kg oranına göre 1.5-2 katı kadar gram cinsinden yeterli ve yeteri kadar karbonhidratla. Hocan yeni yazdığı programı sana piramit çalışma her sette ağırlık artar tekrar sayısı düşer hacim calısmasıdır. antreman sonlarında sana protein tozu önerebilirim, kas recovery hızlandırır ve boşalan glikojen depolarını hızlı doldurur. ve senin için buldum bu ikisine göz at yardımı olur

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-almak-isteyenlere-t1680.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ev-yap-m-weight-gainer-t2855.html

Sayfayı Paylaş