Kilo alma ve kas gelistirme garanti veriyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ozgurhasan tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ozgurhasan

ozgurhasan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise
    Yer:
    Aydin
    Evet beyler soyliceklerim komiginize gitcek ama kendimde denedim :)

1 günluk icin gerekli malzemeler :

yarim paket cici bebe :D
    yarim litre süt

bir kac besin degeri :

25 gr protein
    165 gr karbonhidrat

nasil uygulanir :

spor bittikten sonra dusa girmeden gerekli 2 malyemeyi genis bir kapta karistirin ve icin acayip kilo aldiriyor ve kas gelisimine 25 gr proteinin etkisi buyuk

iyi sporlar...
    bench_O

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    cici bebe dediğin şeyin protein verdiğini bilmiyordum ama içerisinde şeker olduğunu biliyorum mantıklı gelmedi pek..

3. ozgurhasan

ozgurhasan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise
    Yer:
    Aydin
    o zaman bir sey sorcam günlük seker ihtiyacimiz kac gr'dir?

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Jennifer aniston bebek maması yiyor ondanmı özendiniz :)

Günlük şekeri meyvelerden alabilirsiniz daha sağlıklı olur.

5. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    antrenman sonrası yemek kilo almak isteyenler için hem karbonhidrat hemde protein açsından rahatça karşılayacaktır :) antrenmandan sonraki insulin içinde içindeki şeker yardımcı olur diye düşünüyorum tabi arkadaşın verdiği besin değerleri doğruysa .. ürün hakkında pek bir bilgim yok

6. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Deniyeceğim :)

7. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    geçen gün üni ye bi beslenme şeysi geldi konuşma yaptı tamda bu konu üzerinde :)
    günlük şeker ihtiyacımız 3-4 gr kadar bişey fakat 30 gr a kadar bu çıkarılabilir ve bi zararı olmaz ama 30 gr dan sonra sorun oluşturuyor. bi tane ufak meyve suyunda bile neredeyse bu kadar şeker var.
    ancak şöyle bi durum var ki gerçekten fazla şeker kilo aldırıyo ama yağ olarak ne yazık ki.dışarıdan aldığımız şeker vücuda girdiğinde insülin hemen bunu farkedip şekeri alıp yağ olarak depo ediyor.

eğer ben yağı yakarım sorun olmaz diyorsanız bu iyi bi yöntem ama kardiyoyu kesinlikle arttırmak lazım.

ılık sütle mi yapıyoruz soğuk sütle mi hangisiyle tadı daha iyi olur kardeşim sen bilirsin? :)

bu arada şeker ve omega 3 konusunda sorucaklarınızı sorabilirsiniz hepsini net bi şekilde cevaplayabilirim :)

Son düzenleme: 8 Şubat 2012
    egemenn bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bu kağıt üzerinde bir yazı nasıl desem her harfta kşlolarca meyve yıyoruz yaz gelınce soylemıyım bıle o kadar yiyoruzki her neyse 30 kg yakın kilo verdim ve 1 senedir geri almıyorum kardıoyu bırakmama ragmen boyle ince hesaplara girmeyin hereksin metebolizması başkadır şeker sadece yağa gitmiyor

gün içinde meyve yiyorsanız meyvelerin gh değeri düşük olduğu için kilo yapması zor gün içinde zaten bir türlü yakıyoruz.

9. ayberk228

ayberk228 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    İnsan vücudunu genellemek bana göre yanlış. Tabi bilim insanı değilim doktorda değilim ama her insanın kaldırabileceği protein,şeker, yağ vs vs oranı var.
    Geçen sene kurban bayramında 86 yaşında bir dedeye ziyarete gittim, kütür kütür 1 tabak yağ yedi resmen. Banada zorla yedirdi. Birşey olmuyor mu diye sorduğumuz da, 1 kere bile doktara çıkmadım dedi. Valla helal olsun. Eski toprak diye onlara denir galiba. Neyse konuyu fazla dağıtmayım.
    Bu olayı bende yapıyorum ama düzensiz olarak. Yarım paket cici bebe'ye kaç adet düşer ki ? Ben 4-5 tane atıp 1 bardak sütün içine karıştırıyorum.

10. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ olarak depolanıyor fakat ben de bilmiyorum ne kadar bunun derecesi yani atıyorum 60 gr da ne kadar yağ 120 gr da ne kadar yağ veriyor bilmiyorum ama senin de dediğin gibi bu kadar çok meyve yememize rağmen fazla yağlanma olmuyor;demekki aşırı yağlanmaya sebep olmuyor.
    Fakat kilo vermek isteyenler kesinlikle azaltmalı dışarıdan alınan şekeri.

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Insulin pankreasta üretilen bir hormondur. Insulin’in görevi, kan sekerinin çok yükselmesini engellemektir. Eger karbonhidrat tüketilirse, ( mesela üzüm suyu) vücut kan sekerini düzenlemek için insulin salgılar. Vücut devamlı olarak Homeostasis ve iç dengeyi sağlamak için caba gösterirler. Bu nedenden dolayı, kan sekerindeki kuvvetli iniş ve çıkışları engellemeye çalışır. Arta kalan Glükoz kas dokularına ya da yağ hücrelerine transport edilir ve kan sekeri bu şekilde düşer. İşte bu nokta Vücutçular için çok önemlidir. Insulin, amino asitlerin vücut tarafından emilmesini iyileştiren anabolik bir hormondur. O nedenle, kan şekerinin çıkarılması için en doğru an ya uyandığımız andır ya da antrenmandan sonraki andır. Her iki an da, insulin duyarlılığının en yüksek seviyeye ulaştığı anlardır.(2) Insulin’den en iyi verimi alabilmek için yüksek değerde GI içeren besinlerden yararlanmamız gerekir. En güzel örnek baldır. Proteinshake delaletiyle bal insulin’i tetikler ve bu da glukozu kas sistemine transport eder ve amino asit alımını yükseltir..

Anabol nedir?

Anabol moleküler büyüme yoluyla karakterize olan madde değişim süreci ile alakalıdır. Boybuilding’le ilintili olarak bu anabol kelimesi sıklıkla kas insaası ile aynı anlamda kullanılır.

GI nedir?

‘Glycemic Index’ için kullanılan bir kısaltmadır.

Bunun dışında, Insulin antrenman sonrası protein tasfiyesini (Katabolismus) durdurur. (6).

Insulin ayrıca glikojen depolarını doldurur ve amino asitlerin emilimini kuvvetlendirdiği gibi protein tasfiyesini de sonlandırır.

Glikojen nedir?
    Glikojen, vücutta karbonhidrattan gelen enerjinin depolandığı formlardır.

Bal ile beslenmeden evvel, Insilun’in ikinci yüzünü de bilmemiz gerekir. Insulin aynı zamanda depolanan enerjinin yağ formu şeklinde saklanmasında büyük rol oynar. Eğer Insulin salgılanırsa, bu durumda karaciğer glukozu glikojen formunda saklar. Aslında bu da karaciğerin boşalan glikojen depolarını tekrardan doldurduğu müddetçe iyidir. Ancak, tüm glikojen depoları tamamen dolmuşsa, bu durumda artan glükoz yağ olarak yağ hücrelerinde saklanır. (4)

Glukagon
    Glukagon da pankreas tarafında salgılanan başka bir hormondur. Glukagon da kan şekerinin düzenlenmesine hizmet eder. Insulin’in tersine Glukagon kan şekeri düştüğü zaman salgılanır.(3) Kan sekerini tekrar yükseltmek icin glükoz gereklidir. Vücutta her zaman bir miktar glükoz bulunduğundan kan sekeri düştüğünde vücut bu sefer bu tarafta kullanır.

Önce karaciğerde depolanan glikojen kullanılır. Peki karaciğerde bulunan glikojen depoları boşalırsa, bu durumda glikoz nerden bulunacak? Dikkatli okuyucuların doğru bir tahmini olmalı. Tabii ki kaslardan (2). Bu durumda glukojen kas proteinlerinden tedarik edilir. Kan şekerinin tekrar normal seviye çıkarmak için aranan glukoz kaslardaki proteinin tavsiyesi ile elde edilir. Bunu önlemek için düşük GI değerlere sahip olan ve vücuda uzun süreli glükoz ihtiyacını sağlayacak yemeklerle beslenmelidir. Ki bunda da kan şekerinin yükseltilmemesine dikkat edilmelidir. Çünkü bu durumda da yine insulin salgılanacak ve fazla glukoz yine depolanacaktır. Fazlası da yine yağ olacaktır.

Sonuç

Insulin çok anabolik bir etki yaratır. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmak için, insulin salımını antranmandan sonra yapılması sağlanmalıdır. Bu en önemli noktadır. Bir diğer önemli an ise, uyandığımız andır. Ancak vücudumuzda bir insülin bombardımanına ugratmamalıyız, yoksa insülin yağlanmaya neden olur.

Kaynakça:

1. "Hormone," Microsoft® Encarta® Encyclopedia 99. Copyright © 1993-1998 Microsoft Corporation.
    2. Paul Delia, "Insulin, Glucagon, Glucose, Fat and Muscle: Understanding How These Elements Interact Can Help You Build Muscle and Burn Fat."
    3. "Glucagon," Microsoft® Encarta® Encyclopedia 99. Copyright © 1993-1998 Microsoft Corporation.
    4. "Physiologic Effects of Insulin."
    5. "Insulin Regulation of Blood Sugar and Diabetes."
    6. John M. Berardi, "Solving The Post-Workout Puzzle - Part 2: The Recovery Plan."

Çeviren : demir00 - BFTR

faydalı bılgı arkadaşlar ben yenı farke ttım bugun okudum sanırım gören az kişi var

Sayfayı Paylaş