1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Kilo Alma Savaşı!!!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve iamnotafraid tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. iamnotafraid

iamnotafraid Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bundan 1 - 1.5 sene önce ufak ufak şınav, mekik çekmeye başlamıştım düzensiz bi şekilde. 4 - 5 ay sonra 2 çift 6kg dumbell aldım. Sonra da 3 ay boks yaptım. Düzensiz çalışmış olmama rağmen az çok bir alt yapı var denebilir. Pazartesi günü çalışmaya başlıyorum. Şuan elimde 15kgx2 dumbell 20kg barbell 4kg tek dumbell var.

Beslenme günlüğüm:

Kahvaltı: 9:00
    3 tam yumurta - Beyaz ekmek + fındık ezmesi

Ara öğün: 11:00
    100gram tavuk göğsü - 1 tabak makarna - 1 kase ( süt + k. gevrek + bal + tarçın )

12:00 - 18:30 okul.

Akşam yemeği: 19:00
    50 - 100gram beyaz peynir - 1 tabak makarna - 1 kase ( süt + k. gevrek + bal + tarçın )

Antrenman: 21:00

Antrenmandan hemen sonra:
    50 - 100gram lor peyniri + beyaz ekmek

Yatmadan önce: 22:45
    100gram tavuk göğsü - haşlanmış patates - süt + bal

Kalkış: 8:30 - Yatış: 00:00

Antrenman günlüğüm:
    Pazartesi: Neck - Lower-back - Middle-back
    Salı: Abs - Chest
    Çarşamba: Dinlenme
    Perşembe: Dinlenme
    Cuma: Traps - Biceps
    Cumartesi: Triceps - Forearm - Shoulders
    Pazar: Dinlenme

Ölçüler:
    Boyun: 32.5cm / Omuz: 101.5 / Göğüs: 86.5 / Bel: 66.5 /
    Sağ kol: 27.5 / Sol kol: 27 / Sağ önkol: 23.5 / Sol önkol: 23 / Sağ bilek: 15.5 / Sol bilek: 15.5 /

Daha yeni olduğum için yediğim yemeklerin didik didik besin değerleri aramadım. Şuan yağsız olmasına dikkat ediyorum birde yiyebildiğim kadar yemeye çalışıcam. Hery ay güncellemeyi düşünüyorum. Ölçülerin iki gün önce aldım. Resimleri bugün çektim.

Resimler:

Tavsiyelerinizi bekleriyorum.

2. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    ilk fotografta o kadar garip bir açıyla çekilmiş ki cuvudun boyundan ibaret gibi duruyor bak benim de boynum çooook uzundur hele ki zayıf ken çok ciiddi şakalaşmalar oluyordu lakin bu durumu lehime çevirip body ile uğraşıp ciddi manada kilo alarak lehime çevirdim yediklerine baktım da beyaz ekmekten başka birşey yemiyosun gibime geldi beyaz ekmekleri kesip pilav veyahut makarnaya dönmeni tavsiye edebilirim çünkü özellikle ekmek içi ciddi manada göbek yapıyor

3. iamnotafraid

iamnotafraid Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen gerçekten kötü bi şekilde çekilmiş o fotoğraf. Sanmıyorum öyle aşırı bi göbek olacağını çünkü olaydı önceden olurdu ve sadece ekmek yemiyorum dikkat edersen.

4. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    kardeşim tavsiye istiyorsan ben tavsiyemi sundum dediğim besinler hem spordan önce sana karbonhidrat ihtiyacını giderecektir hem de ekmek ile olmaz bu iş düzeyli hacimlenmek istiyorsan dikkat edeceksin yoksa zayıf kalırsın... vucuduna sadece protein önemliymiş gibi önem verirsen vucuda giren protein olduğu gibi çıkan da protein olacaktır sadece protein vucut pek bir işe yaramaz vucutta önce karbonhidratı yakarsın kas inşaa etmek için olması gerekir daha sonra yıkım olduktan sonra proteinler devreye girer ihtiyacı kadar bu da yapım aşamasıdır, dolayısıyla bahsettiğim karbonhidratlar olmayınca vucuttan giden tek şey kas olacaktır bu olay bilimsel açıdan böyledir

edit" makarnayı şimdi görüyorum beslenme programında, neyse en azından yeni okuyanlar bir nebze de olsa buna dikkat etsinler"

Son düzenleme: 16 Eylül 2012
    iamnotafraid bunu beğendi.
  5. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kilonun 4 katı kadar karbon ve 2 katı kadar protein ile başla.Ekmeği hayatndan çıkar ekmek yerine 2 kasık daha pilav dıye dusun.Karbon öğünlerin kaliteli ve kopleks olsun.Pilav çok kaliteli karbon kaynağıdır.1tabak makarna ıle olmaz,ne kadar karbon protein aldğnı bıleceksın ki kılo artışı olsun.Şimdilik diceklerim bu kadar kolay gelsın.

6. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    ekmek kullanicaksanda tam bugday ekmegi kullanmani oneririm daha saglikli olur

7. iamnotafraid

iamnotafraid Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın iyi güzel diyosunda insan emin olamıyor ki. bu site içinde bi konuda 100gram tavuk göğsünde 20gram protein var diğer konuda 31gram protein var hangisine inanıpta hesaplama yapacağız?

8. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    benim bugüne kadar duyduğum 22gr sende o değeri baz al.

Sayfayı Paylaş