Kilo Alma Sürecinde Ekmek Meselesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MetinSarigul tarafından 12 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MetinSarigul

MetinSarigul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Benim için önemli bir konu hakkında sizden bilgi rica ediyorum. Kilo alma sürecindeyim. Bir arkadaşım (bb vs. hakkında bilgisi yok), kilo almanın ancak ve ancak çok ekmek yemek ile ilgisi olduğunu, öğünlerde ekmek yemezsem kilo alamayacağımı ve her öğünde en az 1 ekmek yemem gerektiğini söylüyor. Bense doğrusunu söylemek gerekirse ekmek fazla yiyemiyorum. Fakat bu siteden uzman arkadaşların oluşturduğu kilo alma programını uyguluyorum aksatmadan.

Şunu sormak istiyorum. Fazla iştahlı değilim, ekmek beni tıkıyor ve yedirmiyor. Arkadaşımın dediği gibi her öğün en az 1 ekmek mi yemem gerekiyor? Kaliteli ve 5-6 öğün beslenmeye çalışıyorum ama bu ekmek mevzusu beni endişeye sokuyor. Fikriniz nedir dostlarım?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. MetinSarigul

MetinSarigul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim ilgili linkler için. Tamamını okumuştum evet. Yalnız, belki gözümden kaçtı, ama sorduğum soru için nokta atışı olabilecek net bir yanıt bulamamıştım. "Öğünlerde fazla ekmek yemelisiniz / yememelisiniz" gibi tatmin edici bir sonuca varamadım henüz.

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  5. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Ekmekten alacağın kaloriyi yulaftan, bulgur pilavından vs alırsan senin için daha sağlıklı olacaktır. Ekmek kan şekeri dalgalanmalarına yol açtığı için gizli şeker de dahil birçok sorunun tetikleyicisi olabiliyor. İlla ki bişey olur demiyorum ama yine de her halükarda beyaz ekmek sağlıksız.

MetinSarigul bunu beğendi.
  6. sthammer

sthammer Guest

arkadaşının dediği gibi her öğün 1 ekmek yersen, yağ olarak alırsın kiloyu, ve ayrıca her öğünde 1 ekmek yemek de herkesin kapasitesine göre bir şey değil, sancılı bir süreçtir; çünkü kiloyu çok hızlı alacağın için vücudunda kalıcı çatlaklar olacak, zamanla miden o kadar genişler ki doyduğunu anlaman için burnunun akması gerekecek :) yine devamlı bir halsizlik durumu ve daha sayamayacağım pek çok şey...
    ekmek olarak da beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği yemeni tavsiye ederim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:34 ----------

en az bir dilim ekmek yazsaydın keşke, ben 1 bütün ekmek anladım :) bir dilimden bir şey olmaz :D

7. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Hala zorluk çekiyorsan eskiden uyguladığım bir taktiği sana verebilirim .

Ekmeği az , yemeği çok ye mantığı ( çok derken 3-4 tabak değil , max 2 kase )

Bu şekilde hem körelmemiş gözünü köreltirsin hemde ekmekten tasarruf edip diğer öğündede ekmek tüketebilirsin.

Sayfayı Paylaş