Kilo alma - Milkshake hazırlama konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve darkwol tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler diliyorum öncelikle herkese.

Arkadaşlar kendimi bildim bileli kilo alma problemim var. Şu an boyum 1.77 ve 49 kiloyum düşünün.
    Kilo almak için body yapmaya karar verdim ve 3 ayda 2 kilo aldım. (Evde çalıştım, hareketleri videolu olarak izleyip yaptım internetten kendime uygun bir program buldum.)
    Şu anda bir spor salonuna yazılmayı düşünüyorum.
    Ancak bazı sorularım var:

1- Ben karbonhidrat tozu - tam yağlı süt - muz - 5 tane fındık atarak milkshake hazırlıyorum ve tadı çok şekerli gibi geliyor. Hoşuma gitmiyor. Siz nasıl yapıyorsunuz ?
    2- Esmer ekmek yiyorum forumda incelediğim kadarıyla beyaz ekmek kimse tarafından tavsiye edilmiyor.
    3- Uyku düzeni denen birşey yok. Uyku problemi çekiyorum 3 saatlik uyku bana çok rahat yetiyor bir türlü düzene giremedim. Okul dönemlerimde bile bu böyleydi. Bunu nasıl düzene koyabilirim ?
    4- Günde 3 öğün yemek yiyorum ama nasıl beslenmem gerekiyor ? Ben kırmızı et ve tavuk eti ağırlıklı besleniyorum.
    5- ilk önce 55 kiloya çıkıp daha sonra vücut geliştirmeye başlamayı düşünüyorum biraz etlenip daha sonra kas yapmak için iyi bir fikir mi ?
    6- Düzgün bir program ve beslenme ile 1 sene içinde 75 - 80 kiloya kadar çıkabilirmiyim ?

7- Hangi karbonhidrat tozunu öneriyorsunuz ? (Vücut çalıştığım sırada su yerine karbonhidrat tozu içiyorum. Doğrumu yapıyorum ?)

2. premierpoint

premierpoint Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynıydım halada zayıfım gerci :)) whey almıştım 2 ay evde çalıştım 3 kg almıştım... şimdi tekrar baslıycam bayramdan sonra..

Uyku sorunun için akşam yemeğinden sonra çay kahve kola içme belki işe yarar birde yatmaya yakın 1 kase yoğurt ;) Olmazsa doktora git farklı sebepleri vardır belki ;)

darkwol bunu beğendi.
  3. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Universal kullandım bende şimdi spor salonuna yazıldım da aylık 3 kilo alırsın diyorlar.
    Ben işimden dolayı iş yerinde çok ıce tea, kahve filan içiyorum zaman geçirmek açısından onun etkilerinden kaynaklanıyor olabilir. Sen söyleyince aklıma geldi teşekkürler deniycem :)

4. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    çok şekerli gelmesinin sebebi kullandığın marka ile alakalı olabilir ama büyük bir ihtimal süt ile karbonhidrat tozu oranını ayarlıyamıyorsun.yarım yağlı süt kullanabilirsin karışımında süt oranını arttır.muzu da ara öğünlerde tüketebilirsin.

uyku problemin bahsettiğin gibi çay-kahve ile alakalı olabilir ama günde 3 saat uyuyorum diyorsan zaten ciddi bir problemin var bence doktora gitmeliisn.

günde 3 saat uyuyup 3 öğünle besleniyorum diyorsun buda 7-8 saatte bir yemek yediğin sonucu çıkıyor.uyku sorununu düzelttikten sonra günde 3 ana öğün ve 3 de ara öğün olarak beslenmelisin.ara öğünlerde en az ana öğünler kadar önemli.ara öğünlerde örn , tonbalıklı sandiviç,yoğurt,cornflex,meyva,kuru yemiş, 1 tabak makarna,pilav, vb.

forumda bir çok beslenme programı var ana ve ara öğünlerde neler tüketildiğini inceleyebilirsin.mideyi 1,5-- 2 saatten fazla boş bırakma.ve kesinlikle çay-kahveyi azalt.

spor salonuna başlamak için oyalanma biranönce başla ama hocanın verdiği programdan çıkma ve zaten ilk etapta sana hafif bir program yazacaktır fazla ağırlığın altına girersen kilo kaybetmeye devam edersin.bir müdddet sadece kaslarını çalıştırma şeklinde spor yaparsın.

benim önereceğim kilo aldırıcı bsn true mass.düzenli kullanabilirsen ki ben ömrü hayatımda becerememiş biri olarak söylüyorum çok ciddi faydasını görürsün.

1 senede bahsettiğin kiloya rahat rahat sağlıklı bir şekilde çıkman mümkün.çevremde örneği çok var.

darkwol bunu beğendi.
  5. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler dediğiniz karbonhidrata baktım. Düzenli olarak alıp kullanıcam. Onun yanında aminoasit de kullanmayı düşünüyorum.
    Bu gün spor salonuna başlıyorum. Yemek olayına gelince bellir bir beslenme programına sağdık kalamıyorum ama dediğiniz gibi 1,5 2 saatte bir yemek yerim.
    Karbonhidrat tozum zaten şekerli üstüne süt ile karıştırıyordum sanırım bundan sonra tozu daha az dökücem.
    Birde 22 yaşındayım ama hala boyum uzuyor tartıya çıkıyorum kilo almış oluyorum fakat hacim yönünden hiçbir gelişme yok sadece boyum uzuyor bunuda hastaneye gittiğimde bir görüşmem lazım sanırım.

Sayfayı Paylaş