Kilo alma üzerine

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bb78 tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar düzenli beslenen biri sayılmam pek size bir sorum olacaktı.

16 yaşındayım boyum 1.78 kilom 60

Bu yaz kilo almak istiyorum ve kafamda söyle düşündüm.

Düzenli olarak yemek yiyeceğim öğünlerimde midemi güzelce doyuracağım ve her gün 1 lt süt ve 2 çikolata..
    Böyle bir programla kilo alınabilir mi ? :D

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kilo almak için neler yapılmalı?
    Öncelikle zayıflığın nedeni araştırılmalı. Eğer kişi hormonal nedenlerden dolayı zayıfsa, mutlaka hormon tedavisi yapılmalı. Eğer zayıflık beslenmeden kaynaklanıyorsa, beslenme alışkanlıklarının değişmesi gerekir.

Beslenmeden kaynaklanan zayıflık için anahtar rolü, tıpkı aşırı kilo gibi düzenli diyet ve egzersiz oynar.
    Çok yaşanılan bir başka yanılgı da, aşırı zayıf kişilerin kilo alabilmek için yağlı besinleri tercih etmesidir. Oysa kilo almak isteyenlerin diyetinde yer alan kalorilerin, yağlı bazlı değil, karbonhidrat ve protein bazlı olması gerekir. Diyette yer alacak proteinler vücuttaki kas kütlesini korurken, karbonhidratlar kilo almak için gereken enerjiyi sağlar. Ayrıca seçilen karbonhidrat kaynaklarının glisemik indeksleri de düşük olmalı. Glisemik indeksi yüksek, bal, reçel gibi karbonhidratlar, kan seviyelerinde ani sıçramalar yaparak, yağ halinde depolanmalarına yol açar.

İnternette aradım umarım işine yarar.

3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    gün içinde aldığın kalori > vücudunun yaktığı kalori

iş aslında bu kadar basit ama göbeklenmek istiyorsan çikolata falan ye orası beni ilgilendirmez

4. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Aslında zor kilo alan birisi değilim kan tahlili falan doktor herşey normal dedi yani vucudumda bi sorun yok. yazın iyi yemek yiyip çok uyusam yaz sonuna 60 tan kaç kilo ile çıkarım ?

Sayfayı Paylaş