Kilo Aldırıcılar

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gokalp tarafından 30 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. gokalp

gokalp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ADANA
    Sitedeki tecrübeli ve konuyu bilen arkadaşlara kilo aldırıcılarla ilgili bir konuyu danışmak istedim. Kilo alma konusunda önerebileceniz en iyi ürün hangisidir? Fiyat önemli değil, Türkiye'de bulabileceğim en iyi ürün hangisi ise yardımcı olursanız çok memnun olurum. Yardımlarını bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim...

2. sencronxx

sencronxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    perfect 3000 kullandım. bence kullan derim etkisini gördüm. hem antremanlarda kesilmezsin. sıkı bi antraman yapma olanağı sağlıyo.

3. sibeloskan

sibeloskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Progainer, gainfast ve hardline protein 60 drink içeceğini birlikte kullanırsan epey iyi etkisini görürsün. En etkili kullanım kombine olanıdır bunu da unutma...

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Fiyat önemli değil diyorsan, Ultimate Whey Gainer derim.

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    universal GAIN FAST mükemmel ötesi bir ürün.yalnız sağlam bir miden olması lazım.toz olduğuna bakma karıştırınca balçık gibi bir şey oluyor.
    en sağlam mideli dediğim adamı bile rahatsız eden bir ürün.ben 4,5kg kullandım.mükemmel ötesi bir ürün.çok zor dayandım.ama değdi.
    içindeki universal growth komplex falan bayağı iş görüyor.kilo almak için gainerla beraber balık yağıda al etkisini hızlandırır.
    ben 10kg aldım.ciddi miktarda da hacim aldım.bence gainer+glutamin+creatin kullan en etkilis böyle oluyor.

6. gokalp

gokalp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ADANA
    İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. En fazla gainer'in üzerinde durulmuş. O zaman onu alayım.
    mastertrainer arkadaşımın dediği glutamini de almak ve kombine kullanmam gerekecek galiba.Çünkü oldukça zayıfım. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Kullandıktan sonra gelişmelerden habedar ederim ;)
    Son olarak mega mass 4000 hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

7. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    ben bu sene mega mass 4000 kullandım 7 kg lık bir ürün ve bunu tek olarak kullandım kombine yapmaya gücüm yetmedi ama baya işe yaradı 8-9 kilo civarı aldım şimdi keşke biraz daha sıkıp kombine yapsaydım diyorum...

8. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Bunları nasıl yazıyorsunuz anlayamıyorum.........Gainer dediğiniz şeker deposu,oda eşittir yağ demek.Bunları nasıl söyleyebiliyorsun derseniz Ecza deposunda satın almacı olarak çalışıyorum dolasıyla da Ultimate Nutrition ürünlerini bölge müdürü sağolsun biraz daha ucuz alma imkanım oluyorki gainerden 3 kutu, prostar 4 kutu aldım 75 kilo idim 90 oldum amm bu 15 kilonun inanın bana 5 kilosu yağdır ve bunarı atabilmeniz için ayrı bir çalışma + diet yapmanız gerekecekdir.Ben şuanda spor salondaki hojamın tavsiyesi üzerine sadece ultimate nutrition Isoocol kullanıyorum yağ ve karbonhidrat = 0 sadece saf protein içeriyor.Sıkı bir antreman yapın şeker mümkün mertebe tüketmeyin ve GERÇEKTEN yediklerinize dikkat ederek çalışırsanız yağsız ve defiye yakın bir kaslı vücut inşa etmiş olursunuz.
    Arkadaşın bazı dediklerine katılmıyor değilim ki bende kullanıyorum Glutamine'i eksik etmeyin ve isoocol kullan arkadaşım.Şunuda demeden geçmek istemedim gaineri illa hacim almak istiyorum abi biraz irileşmem lazım diyorsan o zaman sana yulaf ezmesi al derim (gülme çok ciddiyim) hem 60-80 ytl gainera vereceğine eti yulaflı sadesi 1,5 - meyvelisi ise 3,5 (findiik,üzüm,mnısır gevreği,çekirdek,yulaf,elma ya aklına ne geliyorsa var) yapay şeker yada tatlandırıcı kesinlikle yok sadece üzümlerin tatlılğı var ki oda çok çok yetiyor.Hem kesenize yazik hem vücudunuza,gainerla aldığın yağları daha sonra ÇOK zor atarsın ben yaşadım sizlere yaşatmak isteniyorum.Yoksa bende kullanmasını biliyorum ki her istediğim benim elimin altında onuda belirtmeden geçmek istemedim..........

Sıkı çalışın yeter........
    Not:az alt yapımda vardı 6 oldu çalışalı salı günleri hariç hergün orada 1 - 2 sene çalışan arkadaşlara fark atiyorum......

9. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN

İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. En fazla gainer'in üzerinde durulmuş. O zaman onu alayım

şimdi bi tread açsam şu ürün mükemmel desem ve beni 2 3 4 bilmeyen bu konuda bilgi tecrübesi olmayan arkadaşlarda desteklese yada yanımdan 2 3 arkadaşa olumlu yazılar yazdırsam bu konu hakkında ''GİDİP ALACAKMISINIZ O ÜRÜNÜ ? ''
    Arkadaşlar iyice araştırın ne istediğinizi bilin ve bundanda önemlisi ne istediğinizi hedefinizi belirtinki arkadaşlarımız ona göre yorumlarda bulunsun.Bazıları sadece defili çalışma yapar onada mi gainer tavsiye edeceksiniz ????

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu kanıya nereden vardın.tabiki defıne çalışma uygulayan bırının beslenme ve antrenman sıstemı dıgerlerıne gore oldukça farklılık gosterır.sadece bu topıc uzerınde onerılenler ıle genelleme yapmak hata olur.

11. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Guardbody aman yanlış anlaşılmasın yazdıklarım.Ben sadece her suplement sorana gainer önerilmesinden yana değilim.Problemi olan arkadaşımız hedefini,ulaşmak istediği noktayı gösteririse bizlerde o derecede edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda yol göstermeye çalışırız.Ama önceden de dediğim gibi hacim almak istiyorsa arkadaşımız KESİNLİKLE GAİNER YERİNE SADE YULAF YADA MEYVELİ YULAF TÜKETEBİLİR.Gainer 60-80 ytl Yulaf 1-3 ytl ki yulaf ezmesinde karbonhidrat daha çokdur,paramıza yazık.

12. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    universal gain fast e neden bu kadar sert tepki verdin ki? biz kullandık faydasını gördük ki yazdık ne var bunda anlamayacak? şu anda bende whey gainer kullanıyorum 6.kg bitti ama gain fast kadar etkili değil...bence gain fast i dene pişman olmazsın....aldığımız yağları atmak içinde sadece müsabaka zamanı diyet yaparım yaz gelince diyet yapmak gibi bir lüksüm yok!gainer la alınan yağ demişsin ama benim şu anda yağ yüzdem %13 !!! %2 yağ aldım...4kg gain fast ile...benden de sana tavsiye isocool yerine gainer kullan...gainer iyidir.isocool gibi ürünler diyet zamanı ürünleridir....

13. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN

Zaten hacim almak istemeyen sporcu arkadaşlarımıza öneriyorum ısocool'u.ben hacim almak istemediğim için Isocoolu kullanıyorum.Ama hacim almak isteyen arkadaşlarada Gainer yerine yulaf ezmesi öneriyorum ama abicim bizim sokağa atacak paramız var diyorsanız alın gainer happy olun.Ben 5 6 7 kutu tükettim ondan biliyorum.
    Boy : 1,86
    kilo : 90

yağlı bir vücudum yok.ama yağlı yağlı bir vücut inşa edeceğime tam anlamıyla kas inşa ederim daha iyi.Taş gibi kaslar....

14. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Blitz Ultimate perfect weight gainer dan mı bahsediyorsun?Kullandınmı hiç?Memnunsan bende kullanmayı düşünüyoerum

15. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    yanlış anlama tabiki burda bilgilerimizi paylaşıyoruz ama nasıl gainerla--yulaf ezmesini bir tutabilirsin anlamadım.yulafın içinde growth komplex varda benim mi haberim yok! yada yulafın içinde kana hemen karışan antrenmandan sonra alınması gereken 35gr whey protein+175gr karbonhidrat+growth komplex +multi vitamin multi mineral var da biz mi bilmiyoruz?
    bilgi paylaşmak istediğinin farkındayım ama bu bana hiç doğru gelmiyor.ne daha önce uygulayanı gördüm ne de tanıştım. desen ki gainer+yulaf anlarım ama yulaf la gainerı karşılaştırmak hiç aklıma gelmemişti...sana kesinlikle katılmıyorum...5-6 kutu gainer kullanıp netice alamadıysan antrenman programında bir sorun vardır .yağsız kas inşaa etme olayı ise bence tam bir fiyasko...az yağ alarak kas inşaa edersin yalnız yağ almadan kas inşaa edemezsin.definisyona girer yağı atarsın.şu anki en güncel sistem olan %10 yağ yüzdesiyle vücut geliştirmek bile yağ almayı ön görüyor...vücuduna yağ sokmadan çok zor kas inşaa edersin genelde bu metodu deneyenler başarısız oluyor.zamanında bende denedim...keşke denemeseydim.fazlasıyla adale kaybettim...gainer almak bi kere daha ekonomiktir. whey proteinden pahallıdır yalnız içinde multivitamin-multimineral+karbonhidrat vardır....bu yüzden gainer kullanmak en mantıklı seçimdir.amerikada ki sporcuların çoğu off sezonda su ile mixerlenmiş gainer kullanırlar...

16. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben de bu growth complex falan tarzı kelimeleri biraz şişirilmiş buluyorum. Gainer = bol ve çeşit çeşit karbonhidrat + protein oluyor genelde.
    Piyasada gözlemlediğim kadarıyla, benim gözümde değerli olan proteindir. Proteini bol olan gainer daha değerlidir. Ortalıktaki çoğu gainer; 100gr. içinde 80 gr. civarı karb. ve 10 gr. civarı protein içeriyor; halbuki bu değerlerin aynılarını taşıyan şeyler bulmak çok zor değil. Kellog's Special K var mesela, veya Arı bebek maması var (pirinç unlu); bu tip ürünler zaten 80/15 civarında orana sahip ama bence değerli olan bu değil. Ultimate Whey Gainer ise, parasının hakkını veren şekilde protein bakımından zengin ve aynı zamanda bol karbonhidratlı, bu yüzden bence asıl işi o görür. Ben bodye başladığımdan 1-2 ay sonra GNC Weight Gainer aldım, benimle başlayan arkadaşım Ultimate Whey Gainer aldı, ben 2inci kutuya bakmadım bile ve protein tozu + bebek mamasıyla devam ettim ama arkadaşım o kadar memnun kaldı ki, protein tozu bile satın almadan direk devam etti. O yüzden bu ürünü hiç kullanmasam da hep ukte olarak kalmıştır içimde :).

17. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Mastertrainer haklı burada. Yağsız kas inşa etmek diye birşey olamaz, illaki yağ alacaksın biraz. Günlük kalori fazlasının ne kadarının kas ve yağ olacağı çalışma programınla genetiğin tarafından belirlernir, gainer yada yulaftan değil. Ben endomorf bir insan olduğumdan gainer'a ihtiyaç duymuyorum çok, zaten gelişimi sağlayacak besini kolayca yiyorum. Fakat "Ne yapsam kilo alamıyorum boyum 1.75 55 kiloyum" diyen adamlara gainer birebir. Zira o kişiler 30 dakika barbell curl yapıp yeterince yemedikleri için büyüyemiyorlar. Başka bir grupta belli bir hacimin üstünde olan insanlar, bu kişilerin daha fazla hacim alması için 4000 kalorilere çıkmaları gerekiyor. Gainerda burda pratikliği ve amaca yönelik protein+karbonhidrat kompleksiyle ideal bir seçim oluyor. Karıştır iç 800 kalori cepte. Herşey amacına göre...

18. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Doğru, bu tamamen adamına kalmış. Ben mezomorfum, kendi doğrularımı okuyorum. Benim kilo almam hayati değil ama yağ bağlama sorunum da yok o yüzden 1/1 veya 1/2 prot/karb oranı bana uyuyor. Endolara Zero Carb mantıklı olur, ektolara ise klasik Gainerlar.

19. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    arkadaslar kardeşim 1.78 boyunda 54 kilo :S öss ye girdi ve polislik yüksek okuluna girmesini istiyoruz ama kilosu tutmuyor .öss ye hazırlık ve açıköğretim sınav stresi yüzünden 60 tan 54 e düştü.yaz günündede kolay kolay kilo alamaz. benim diyeceğim 1.5-2 ay içinde 10 kilo falan alması gerekiyor. yalnız söyle bi istisna var spor salonuna gitmiyor.ama ewe dumbell -sehpa filan alcağız. hardline pro gainer almayı düşünüyorum bunun haricinde tavsiye edebileceğiniz şeyler nelerdir beslenme açısından...

20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bende yıllar once gaın fast ve muadılı urunler denedım fakat umdugum gıbı bır fayda goremedım.şu anda istedıgım kılodayım ve yeterlı beslenme ıle gaıner urunlerıne ıhtıyaç duyulmayacagı kanısındayım.urunlerın uzerınde yazan growth factor ıse tam bır kelıme oyunu.şu anda kullandıgım proteın tozunda yuzde 76 proteın mevcut ve gerısıde karbonhıdrat ve vıtamınlerden mutesekkıl.gerıye kalan ıhtıyacımı ıse muslılerden karsılıyorum.boy 173-kılo 92

Sayfayı Paylaş