kilo aldırıcı tam olarak nedir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ferit567 tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ferit567

ferit567 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba.. kusura bakmayın ama "kilo aldırıcı, kilo almak istiyorum" sözünü çok mantıksız ve aptalca buluyorum. (Yağların kasa dönüşmesi gibi). hocalar dahi "kilo almak", "kilo aldırıcı" falan diyor . Benim aklıma yatan: yağ kütlesini arttırmak ve kas kütlesini arttırmak. bu ikisinden baska nasıl bir secenek mı var bilmediğim? eğer kilo aldırıcı yağ ve kas kütlesini arttırmaksa bu mantıksız değil mi?

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ+kas+su

3. MedveD

MedveD Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38

"eğer kilo aldırıcı yağ ve kas kütlesini arttırmaksa bu mantıksız değil mi?"

şurasını anlamadım tam olarak ne demek istediniz. Mantıksız olan nedir.

Kilo aldırıcı = Gainer. Karbonhidrat oranı yüksektir.

Hani kilonun 2 katı kadar protein 4 katı kadar karbonhidrat alacaksın günde kilo almak için. Kilo aldırıcı dedikleri gainerdede bol miktarda karbonhid. bulunuyor.

Arkadaşın dediği gibi Kas + Su + Yağ bunları alıyorsun başka bişey yok :)

4. ferit567

ferit567 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    "kilo aldırıcı" dan baska mantıksız bulduğum bir diğer sey de o kişinin yağ almak istemesi. kas iyi de yağ neden. sporun amacı sağlık ve beraberinde organları koruyan yağlar haricinde yag birikimi olmaması. görünüm ve sağlık açısından.. sadece kas kütlesi olarak sağlıklı hacim arttırmak istenmeli bence. ben mantıksız buldum bu ürünleri

5. MedveD

MedveD Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yoo belirli bir yağ oranı olmak zorunda vücudunuzda tabiki direk yağdan kilo almak isteyen saçma o 1 2 kişidir belki herkes öyle istemezki.

Benim şuanda yağ oranım %6 doktor bana gereksiz %8 - 10 arası olsa daha sağlıklı olur dedi :) Ben 3lere çekmeye çalışacam ama herkes farklı bir yargıda.

6. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Sanırım kilo almanın mantığını anlamadın. Dibine kadar ektomorf olmayanlar bu durumu bilemez. 50 kiloluk birey olacağıma 100 kiloluk obez olurm daha iyi.

Aşağıdaki resim anlamana yardımcı olacaktır.

7. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yıl olmuş 2013 hala kilo alma karb yada yağa filan bağlanıyor. Kilo almak-vermek sadece ve sadece aldığınız kaloriyle alakalıdır. Günlük yaktığınız kalorinin üstünde alırsan kilo alırsın altında alırsan kilo verirsin.

Gainerlar da çoğu supplement gibi göz boyayan 800-1200 kalorilik, 150-300 gram ölçeklere sahip ve taş çatlasın 1 ay giden bence gereksiz ürünlerdir.

Yemek yiyin yemek. Ayrıca bu forum olur yabancı forum olur bol bol okuyun .

Sayfayı Paylaş