Kilo aldım zayıflamak istiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve ruhan tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ruhan

ruhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANTALYA/ALANYA
    Slm ben yeni bir üyeyim ama burayı gerçekten çok beğendim. Tabi sizlerde tecrübelerinizi paylaşıp yardım ederseniz benim gibi yeni ve kilo problemi olan arkadaşlara bizleri çok sevindirirsiniz. Çünkü gerçekten tecrübelerinize ihtiyacımız var.
    Evet ben 1, 1 buçuk senede 17 kilo aldım çok hareketsizlikten ve aşırı yemekten çok pis boğazım tokluk hissi beynime baya geç gidiyor. porsiyonlarımı azalttiğimda doymuyorum üstüne bide çok halsiz kalıyorum. bide çalıştığım için kendime fazla vakit ayıramıyorum diyet usülü az kalorili ve tok tutucu yiyecekler hazırlayamıyorum. sizin kısa sürede iş yerinde hazırlayabileceğim pratik önerileriniz varsa yazar mısınız lütfen.anlıyacağınız
    diyet yapmakta çok zorlanıyorum. 1, 1 buçuk aydır spora gidiyorum akşam saat 6 buçuk 8 arası bu süre yeterli mi? kardiyo yapıyorum ama 15 dk yı zor ediyorum bacak kaslarımda acaip yanma oluyor hız seviyemde düşük üstelik 6 da yapmama rağmen canım çok yanıyor 15-20 dk da bisiklet yapıyorum farklı hareketlerle de devam ediyorum. sporda yağlarımı yakmamda etkili olucak yolları ve çalışma süreleri hakkında bilgi verir misiniz lütfen. birde beslenme programı bekliyorum sizlerden lütfen araştırdığım kadarıyla 1300 kalorilik diyet yapmam gerekiyor en fazla. yardımlarınızı bekliyorum lütfen şimdiden teşekkür ederim..

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    boyunuzu ve kilonuzu verir misiniz?

3. ruhan

ruhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANTALYA/ALANYA
    merhaba boyum 1.60, kg 70 yardım ederseniz sevinirim

4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Öncelikle hoş geldiniz foruma.

Sizin için biraz araştırma yaptım.

1300 kalorilik diyet ;

MÖNÜ
    1. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Kuşluk : 4 adet diyet bisküvi
    Öğle : 100 g kırmızı et (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 g), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 4 adet grisini
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı pirinç pilavı
    Gece : 3 porsiyon meyve
    2. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 1 kepçe çorba, 100 gr. tavuk (ızgara veya haşlama), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 4 adet grisini, 1 çay bardağı süt
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı makarna
    3. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 100 gr. kırmızı et (ızgara veya haşlama), 1 küçük boy haşlanmış patates, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 1/2 adet simit
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı erişte
    Gece : 3 porsiyon meyve, 1 çay bardağı süt
    4. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 2-3 adet zeytin, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 2 adet grisini
    Öğle : 100 gr. tavuk (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 4 adet diyet bisküvi
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    5. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1/2 kibrit kutusu kaşar peynir, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Kuşluk : 2 adet grisini, 1 su bardağı süt
    Öğle : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt(kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 2 adet grisini, 1 porsiyon meyve
    Akşam : 100 g balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı pirinç pilavı
    Gece : 2 porsiyon meyve
    6. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates, 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Akşam : 100 g tavuk (ızgara veya haşlama), 1 küçük kutu ayran, 1 küçük boy haşlanmış patates, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    7. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 adet haşlanmış yumurta, 2-3 adet zeytin, salatalık , domates, 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt(kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 1 porsiyon meyve
    Akşam : 100 gr. balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)

Bu var ve daha bulmaya çalışıcam.

Bu arada kardiyo sizi o kadar zorluyorsa biraz azaltın çünkü bacaklardaki yanma bayanlarda biraz hacimsel artış sağlayabilir.O kadar çok koşmak yürümek yerine daha fazla hareket edin kimsenin görmediği bir yerde deliler gibi dans edin :) Kardiyoda önemli olan ilk şey vücut ısısını sabit ve orta seviyenin biraz üstünde tutmaktır buda hafif artış nabız ile orantılıdır.

Antremanlarınızda üstünüze biraz sıcaklığı muhafaza eden kıyafetler tercih edin antremanınız 1-1,15 saat aralığında olsun.

İyi diyetler :)

ruhan bunu beğendi.
  5. PiSiK0PATR

PiSiK0PATR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bir diyetisyene gitmenizi öneririm.Ben 18 yaşındayım 172 boyum 112,5 kiloydum 4 sene kadar önce şuan 175 boyum 75 kiloyum yaklaşık 2 senedir.İlk olarak diyetisyene gittim kimi zaman uydum uymadım 1 senede 94 e düşebildim anca sonra tekrar 98 e çıktım.Sonra hırs yaptım 2009un yazında 88 leri görmüşken diyetisyeni de bırakmıştım 70 leri göriyim tam olsun dedim ve 75 e kadar indim.Öncelikle diyet yapmaya başlamadan önce bir diyetisyene gitmenizi öneririm siz bir şeyler anlatıyorsunuz yaşam tarzınızı hayatınızı neyi sevip neyi sevmediğinizi ne yiyip ne yemediğinizi onlarda size yardımcı oluyor size uygun bir liste veriyor tabi önce kan tahlili falan yapıyorlar prosedür gereği kilo aldırıcı bir hastalığınız var mı diye.Sonra size uygun listeyi oluşturuyor ve her hafta gidip listenizi değiştiriyor ve sizin kilonuza bakıyor size özel oluyor yani inanıyorsanız ve diyetisyen de size uygun bir diyet verdiyse rahatlıkla 15 kiloyu 3 ay gibi bir sürede verebilirsiniz.Öncelikle bir diyetisyene gidip yaptıklarını görün bir süre sonra kendi listenizi oluşturup kendiniz dikkat etmeye başlıyorsunuz zaten bu insanlar bunun okulunu okuyor kaç sene sırf bunun üzerine eğitim alıyorlar hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak sizin için en iyisini onlar bilebilir tavsiyemi dinleyin bence ilk olarak bir diyetisyene gidin pişman olmayacaksınız.

ruhan bunu beğendi.
  6. ruhan

ruhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANTALYA/ALANYA
    bu diyete başladım bugün. tok tutar gibi, tabi ben aralardakileri yemeğe fırsat bulur ve düzenli yapabilirsem öğünleri saat olarak. hareket etmeye bakıyorum zaten ama dans edebilecek bir yer bulabilir miyim bilmiyorum :) antremandan sonra ki tavsiyenizi dikkate alıcam. bi de antremandan sonra nasıl beslenmeliyim acaba? başka bişey bulursanız bekliyorum çok sağol bu arada

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:05 ----------

mrh gerçekten müthiş bir başarı 4 sene ama sağlam. kutlarım sizi. spor yaptınız mutlaka demi bahsetmediğiniz için soruyorum. ben diyetisyene gittim tahlillerimin hepsi normal çıktı bundan 5 ya da 6 ay kadar önceydi. ama verdiği diyeti yapmam mümkün olmadı iş yerimde bu gün bir diyete başladım
    MÖNÜ
    1. GÜN

Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 100 g kırmızı et (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 g), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 4 adet grisini
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı pirinç pilavı
    2. GÜN
    Öğle : 1 kepçe çorba, 100 gr. tavuk (ızgara veya haşlama), 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 4 adet grisini, 1 çay bardağı süt
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı makarna
    3. GÜN
    Öğle : 100 gr. kırmızı et (ızgara veya haşlama), 1 küçük boy haşlanmış patates, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 4 yemek kaşığı erişte
    Gece : 3 porsiyon meyve, 1 çay bardağı süt
    4. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 2-3 adet zeytin, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 2 adet grisini
    Öğle : 100 gr. tavuk (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 4 adet diyet bisküvi
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    5. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1/2 kibrit kutusu kaşar peynir, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Kuşluk : 2 adet grisini, 1 su bardağı süt
    Öğle : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt(kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 2 adet grisini, 1 porsiyon meyve
    Akşam : 100 g balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı pirinç pilavı
    6. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates, 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Akşam : 100 g tavuk (ızgara veya haşlama), 1 küçük kutu ayran, 1 küçük boy haşlanmış patates, salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    7. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 adet haşlanmış yumurta, 2-3 adet zeytin, salatalık , domates, 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt(kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 1 porsiyon meyve
    Akşam : 100 gr. balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)

bunu tam olarak yapabilisem eğer ne mutlu bana. eğer bu diyette de sorun yaşarsam tekrar dr gidebilirim. sizce nasıl bi diyet? ve siz verirken en önemli noktalar nelerdi biraz tüyo verseniz:)

TEURG bunu beğendi.
  7. trimegistes

trimegistes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben de aşağı yukarı sizin durumunuzdayım, 160 boy, 73 kg. 3 kilo fazlam var sizden. Umarım yaz aylarına kadar istediğimiz kiloya ulaşırız.
    O kadar çok bilgi var ki burada, çok faydalı bir site, sürekli bu işin içinde olan tecrübeli arkadaşların söyledikleri doğrultusunda:

Herşeyden önce bütün besin gruplarından eşit tüketmek gerekiyor sanırım. Ama yağlardan kurtulmak için öncelikle vücuttaki kas kütlesini arttırmak gerekiyor, bunun için proteini biraz arttırmak lazım. Sizin diyet programında mesela sabahları 1 er yumurta ekleyebilirsiniz, ara öğünlerde diyet biküvinin yerine haşlanmış tavuk yiyebilirsiniz sanki.

Spora gelince kardiyonun yanında ağırlıkla birlikte yapılan egzersizler daha çok yağ yakımına yardımcı oluyor.

TEURG ve ruhan bunu beğendi.
  8. ruhan

ruhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANTALYA/ALANYA
    trimegistes...

slm ewet yumurta ve tavuk ilave edicem bende mutlaka diyetime. sen nasıl besleniyorsun neler yapıyorsun doğrusu ben 2 kıştır yaza formda eski halimle giricem diyorum ama bakalım işte hep beraber bu yaza formda gireriz inşallah;)

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sevgili kızlar, amaç bu yaza formda girmek değil, her yaza formda girmek olmalı...

epp ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  10. ruhan

ruhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANTALYA/ALANYA
    bu yaz ve bundan sonra ki yazlar inşallah:)

11. trimegistes

trimegistes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    :) Aslında toplum olarak da beslenmeyle ilgili, sağlıklı yaşamın nasıl olacağına dair çok yol katettiğimizi düşünüyorum, bunda şüphesiz çok araştırıp bizleri bilgilendirenlerin hakkı ödenmez. O nedenle biz bu yazla birlikte hayatımızın diğer ince görünümlü sahnelerine giriş yapmayı istiyoruz inşAllah, ama sizlerin yardımlarınızla tabi, sağlıklı yaşantıyı öğrenirken bizi yalnız bırakmayın lütfen. Doğru bildiğimiz yanlışları sizlerle düzeltebiliriz.

Sevgili ruhan; ben ayın 8 inde aldım sağlıklı beslenme kararını. Burada okuduklarımla ben şimdilik şöyle yapıyorum. Bu arada ben de senin gibi çalışıyorum, sabah 07.30 akşam 18.00 e kadar. Çalışan için sporla diyet biraz zor oluyor işin açığı, halsiz kalmamak için dengeli beslenmek şart.

Sabah, aç karna ılık ballı, limonlu su içiyorum, bu sindirimime iyi geliyor. whey protein dedikleri, peynir alt suyunda bolca bulunan bir protein var ve sanırım bu da çökelek peynirde bolca bulunuyor. Biraz ondan, onunla birlikte 1 yumurta (bazen 1 de bıldırcın yumurtası ekliyorum :) abartıyor muyum ne :) ) 5-6 zeytin, kepekli minik krekerler var, onlardan 5-6 tane, işin açığığı bu mevsimde domates, salatalık falan yemiyorum. Şekersiz çay, bir tane de meyva.

İlk arada bir gün önceden haşladığım, tavuk göğsünü küp küp doğruyorum, göz kararı 5-6 tane ilk arada yiyorum.

Öğleyin gene bir köfte kadar tavuk, eğer yapmışsam biraz sebze yemeği götürüyorum, salata niyetine de bir yaprak lahana yada 2 kaşık süzme yoğurt (Burası belki kötü olabilir, ama yapmış bulundum yoğurdu, eşim yemiyor, mecburen yavaş yavaş tüketeceğim), yanında minik karekerlerden 4-5 tane.

İkinci arada 4-5 kayısı, 8-9 tane fındık.

Akşam 1 kase yoğurdun içine meyva koyup, 1 kase çorba, 1 porsiyon sebze yemeği yada 2 köfte kadar et yemeği, yanında minik karekerlerden 4-5 tane.

Pet şişeye de su koyuyorum iş yerinde gözüm önüne aklıma geldikçe su içmeye çalışıyorum.

Çok uzun oldu herkesten özür diliyorum ama umarım senin sayende yorum gelir.

Son düzenleme: 14 Ocak 2011
  12. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    ruhan ;

Antremandan sonra ton balıklı salata güzel olur.Kalori olarak oldukça zayıf besleyicilik açısında ideal olur diye dusunuyorum.

bu arada günlük C vitamini alımı etkili yağ yakımında haberin olsun :)

ruhan bunu beğendi.
  13. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    1300 kalori çok az. yaşınızı sormayı unutmuşum ancak hiç spor yapmıyor olsanız dahi en az 1500 kalorilik bir diyetle kilo verebilirsiinz. 1300 kalori rakamının kiynağı ne? diyetisyen filansa başka tabii.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:23 ----------

ekliyim, sizin şu anda yaptığınız sporla kilonuzu korumak için almanız gereken kaloru 2200'ün üzerinde. siz ihtiyacınızın yarısı kadar kalori alarak diyet yapmaya kalkarsanız tabii aç kalır, tabii bitkin düşersiniz. lütfen bana kızmayın.

14. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Sn.trimegistes,

özel mesajını aldım sorunu yemek programını buradan değerlendirmek istiyorum. Herkes faydalansın diye...

Tekrar okudum yazını şöyle başlayayayım;

Çökelek peyniri demişsin çökelek biraz yağlı olur o yüzden onun yerine kaanlar lor peyniriyle değiştirmelisin. Bimde satılıyor 100 gramında 1 gram yağ var. nefis bir ürün. 1 yumurta fazla falan değil sarısından azıcık yağ gelir o da insana lazım zaten.

Minik krakerler demişsin o ürünü bilmiyorum içinde şeker var mıdır ama şeker varsa uzak dur. Kimi ürünlerde şeker yazmaz şu kadar karbonhidrat var yazar o karbonhidratın ne kadarı şeker belirtmez çakallar. Öyle bir ürünse firmayı arayıp sorabilirsin. Ya da mail...

Şekersiz çay güzel. Meyve de iyi bir seçim ama kahvaltıyla yemek yerine kahvaltıdan 1 saat sonra yesen daha güzel olur. 2 saat değil bak buraya dikkat 1 saat.

Öğle yemeğinde tavuğun yanında sebze demişsin. Umaırm sebzeye pişirirken yağ atmıyorsundur. Annem de diyet yapıyor sebze yemeği diyor ama içinde tavuk budundaki gibi yağ oluyor. Hiçbir anlamı yok o sebzenin. Sebzenin amacı lif, düşük karbonhidrat ve sahip olduğu karbonhidrata rağmen içerdiği büyük hacimden ötürü tok tutuşudur. Tabi minerali de artısı...

Not: YEdiğin tavuklar umarım göğüs ve ızgaradadır. Ayrıca tost makinasında ısıtıp biraz fazla bastırırsan içindeki az biraz yağ da çıkacaktır.

Süzme yoğurt yerine light yoğurt tercih etmelisin. Hatta sana güzel bir menü söyleyim.

Öğleyin 2 yemek kaşığı yulafın içine 200 gram light yoğurt + 100 gram tavuk göğsü + pul biber. Tadından yenmez :p

Akşam et yemeği demişsin bu bir fiyasko. Definisyon döneminde yada zayıflama döneminde kırmızı et tüketilmez. Tüketilirse de yağsız biftek alınıp ızgarada yapılır. Ayrıca bu et yemeğini umarım ev usulü yapmıyorsundur.

Akşama kadar tüm öğünlerin doğruya yakın fakat akşamın çok kötü. Akşam yiyeceğini söyleyeyim. Eşin ne yerse yesin sen onu yemeyecek ve aşağıdakini yiyeceksin.
    Birkaç alternatif sıraladım.

1.Yağsız ıspanak yemeği içine 1 tam yumurta + 4 yumurta beyazı ile tavada 0 yağ ile kısık ateşte pişir.

2.mantar pişir yağsız yine. Yanına aynı yumurta kombinasyonu ekmeksiz.

3. tavuk ızgara yanında çoban veya mevsim salata. ekmeksiz. Salatada da ne zeytinyağı ne salata soslarından.

4.çupra balık ızgara yanında çoban veya mevsim salata. ekmeksiz...

akşam kesinlikle baklagil yok. çorba olsa bile mercimek çorbası vs. içme.

Çok aç hissediyorsan kendini sebze çorbası yap yağsız.

Akşam hariç iyi gidiyorsun. Ha birde.

Akşam yemeğinden sonra kesinlikle meyve tüketme. Türk halkının yaptığı en büyük hata. Meyve ve baklagilleri akşam 6 dan sonra tüketme. Eğer spora 6-7 gibi gidiyor ve 9 gibi çıkıyorsan ve herhangi bir karbonhidrat tozu tüketmiyorsan spordan sonraki öğününde baklagil vs. yiyebilirsin. TAbi yarım tabağı geçmesin ve yağsız olsun.

Akşam yemeğinden sonra acıkırsan bimden alacğaın lor peynirini 1 domatesle birlikte yiyebilirsin. Ekmeksiz. Çok açlık çekersen 2 adet ceviz veya 10 adet fındık ekle. Ama dediğim gibi açlıktan kıvranırsan.

Antrenman bilgini hiç belirtmeidğin için yorum yapamayacağım.

Salonda bazı hanımlara dikkat ediyorum. 1 gün body 1 gün cardio yazmış hocası. Body gününde resmen dinlenme gibi çalışıyor.

Bodyde son tekrarlara kadar yaptığınız hareketi yapın. Hoca 15 tekrar yazdı diye 15 tekrar yapmayın. O ağırlıkla 40 tekrar çıkabiliyorsanız 40ı çıkın. Hocanın 15 tekrar yapmasındaki amaç sizin 15 tekrar yapabileceğiniz bir ağırlık seçmenizdir. 2 kilo dumbella dumbell curl yapıyorsanız ve 20-30 tekrarlara kadar çıkabiliyorsanız bu ağırlığı arttık arttırmanız gerekiyopr anlamıona gelir.

Şimdi içinizden yok ben kas istemiyorum diyor olabilirsiniz. Buna çok gülüyorum. Herkes 2 dumbella kas yapılacağını zannediyor. Bayanlar 1 sene boyunca her gün body yapsalar kolları ancak 1 cm kaslanabilir. Bayanların kaslanması desteksiz inanılmaz zordur.

O yüzden kadınların body yapma amacı cardio günündeki kaslarını dinlendirmek + kalori harcamalarını sağlamak ve diyetten ötürü kas yanmasını engellemek için kasları büyümeye teşvik etmek ve sıkılaşmalarını sağlamaktır.

Son düzenleme: 16 Ocak 2011
  15. trimegistes

trimegistes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    :) Teşekkür ederim jimraynor. Herkese faydalı olması dileğiyle. Ben de zaten burada değerlendirmenizi istemiştim. Umarım konuyu açan ruhan arkdaşta dahil herkes faydalanır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:23 ----------

Bu arada antrenman hususunda maalesef, spor salonuna gitme imkanım yok, evde haftada 3 kez 1 er kiloluk dumbellarla nivea body aerobic cd sini uyguluyorum, bir de gene haftada 3 kez 12 km yürüyüş yapıyorum.

16. PiSiK0PATR

PiSiK0PATR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben spor yapmadım ve benim tembelliğimden 2 senede verdim kiloyu yoksa çok daha kısa sürede 6 ayda 30 kiloyu çok rahat verebilirsiniz.Sonuç olarak karın bölgemde yağlar duruyor ama kiloyu verdim şimdi onlardan kurtulmaya çalışıyorum.Benim diyet listemde aşağı yukarı bu şekildeydi.Sabahları 2 dilim kepek ekmeği 2 dilim kaşar sınırsız domates salatalık biber Öğlen 3 köfte kadar et / tavuk yada balık yanında ayran
    İkindide bir dilim kepek ekmeği bir dilim kaşar süt (haftada iki kez 1 dilim kekle süt olabilir)
    Akşam 8 yemek kaşığı sebze yemeği 3 dilim kepek ekmek ki 3 dilim fazla geliyordu bana zaten 200 gr yoğurt yağsız salatalık domates kıvırcık olabilir

yatmadan bir iki saat öncede 2 porsiyon meyve genelde elma armut yiyordum bu şekildeydi diyetim.Öğlenleri değişti pizza oldu yazları dondurma geldi ikindide ki kepek ekmeği yerine ama bir şekilde verdim.Size tavsiyem şu olucak kesinlikle yanınıza bir tartı alın ben hırs yaptım ve sürekli gittim geldim tartıya çıktım çevrenizde olumlu tepkiler aldıkça dahada motive oluyorsunuz zaten.Diyelim dışarı çıktınız kaçırdınız biraz fazla yemeği akşam yemeğinde ekmek yemeyin yada yerine sadece meyve yiyin bir yerden kendizi dengelemeyi başarırsanız sorun yaşamassınız.

Sayfayı Paylaş