Kilo ALAMIYORUM

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve betull0123 tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. betull0123

betull0123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, ben 45 kiloyum. Boyum 170. Yaklaşık 8-9 aydır spor salonuna gidiyorum ama düzenli gitmediğim tam olarak fayda göremedim. Ama tabi düzenli gitmeyi çok istiyorum ama midem buna izin vermiyo. Helicobakter virusu çıktı midemde bu yüzden beni zorluyor ama pes etmicem.
    O tartıda 50 yi görcem. Karbonhidratımı da bu yüzden düzenli kullanamadım. Şimdide kullanmaya korkuyorum. Vucudumun heryerinden kilo almak istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Çok teşekkür ederim. :)

2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Bu şekilde bi hastalığın varmış ama bizden yardım istiyorsun biz doktor değiliz bunu bir doktor ve beslenme uzmanı ile tartışarak istişare ederek kendine beslenme programı çıkartmalısın hastalığını daha önce bu şekilde duymadım ama vikipediden baktım şimdi mide ülseri yazıyordu.. Yani sana söyleyeceğimiz şey ters tepebilir ve bunun yüzünden sana herhangi bişey olabilir..

3. betull0123

betull0123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Midem hassas. Bu bakterı günde 3000 mg lık ilaç kullanarak geçiyo. Ve bende kullandım. Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bir daha tetkik yapıldı mı peki?

5. betull0123

betull0123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hayır yapılmadı 14 gün kadar ilaçlarımı kullandım. Şuanda midem iyi sabahları zaten mide koruyucu içiyorum. Ama çok yediğim zaman rahatsızlık veriyo gibi. 4 ay sonra tetkikler tekrarlanacak.
    Bu bakteriyi açıklamak gerekiyosa, midenin asit ortamında yaşayabilen bir bakteri. Çoğu insanda olan bişey. İlerlerle sonucu ülser. Tetkik sonucu birde bende gastrit olduğu ortaya çıktı.
    Beslenme önemli. Bana şuanda asitli, kahve, çok yağlı ve çok salçalı yiyecekler yasak.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Normalde çok öğün önermiyorum ama bu durumda küçük ve sık öğünler mecburi. Kilo alımı için her öğünde bir miktar karbonhidrat olmalı. 2-3 saatlik aralıklarla gün içinde protein ve karbonhidrat alımı yapmalısın. Yağ alımını işlenmiş ve kızartılmış yağlar yerine, çiğ bitkisel yağlara çevirmen(zeytinyağı) gastrit probleminin önüne geçecektir. Gluten içeren karbonhidrat kaynakları yerine baklagilleri tavsiye ederim.

7. betull0123

betull0123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğiniz tavsiye için çok teşekkür ederim. Yalnız baklagiller mideye dokunduuğu için sık yememe özen gösteriyorum. Pilav ve makarna daha çok tercih edicem.

Sayfayı Paylaş