kilo alamamak ve vücudun yavaş gelişmesi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve towmusic tarafından 3 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. towmusic

towmusic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhabalar.ben 20 yaşımdayım 1.68 boy ve 50.5 kiloyum (evlenme isteği gibi oldu...evim var arabam falan:lol:)
    ailesel olarakta boylarımız 1.70 i pek geçmiyor,yani boy aileden kısa.ne kadar kontrol etsemde kilo almakta da çok zorlanıyorum.
    6 ay önce bir vücut geliştirme salonuna gittim ve devam ediyorum.burada oturtulmuş bir sistem var.ilk ay bir program veriliyor 2.ay da birgünü omuz birgünü göğüs olmak üzere iki program veriliyor ve bu 2 ay sürüyor.3. program da 3.ayın bitiminde 2.programa ek ilaveler yapılıp bir takım hareketlerin çıkartılması sonucu o da 3 ay falan sürüyor,sonra duruma göre hareket ilavesi ve çıkartılması yapılıyor.bende hoca 3.programa devam et dedi.
    şimdi durum şöyle,ilk başladığımda kilo durumum çok daha feci idi,45 kilo falandım yani 6 ayda 5.5 kilo almışım.bu kilo alımının çok yavaş olduğunu mu gösterir?Ne yapılmalı?
    göğüs çevresinde belli değişimler var,omuzlarım gelişti ancak kollarım ve pasularım normale göre düşük seviyede dolaşıyor.bunun iiçin ne yapmalıyım.ayrıca salon hocası aminoasit almamı söyledi aldım.2500 mg ve spora gittiğim günler 4 adet alıyorum,bu tek başına yeterli olur mu?

ayrıca boyumu daha nasıl uzatabilirim,sadece bunu üzerine yoğunlaşılan hareketler mevcut mu? birde hızlı kilo alımı için siz işin ehillerinden tavsiyeler almak istiyorum .şimdiden teşekkürler

2. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 21 yaşında 1.70 boyunda 64 kiloyum şu an. Yağ oranım %10.

İlk başta söylemem gereken şudur ki "hızlı gidersen hızlı geri dönersin".

Günlük protein alımını yaptığın antrenmanın şiddetine göre hesapla ( Ortalama kilon x 2 ).
    Kilo alımında karbonhidrat alımının yeri de esansiyeldir. O da kilon x 4-5 civarında olmalıdır.
    Bu şekilde kas kazanarak kilo alabilirsin.

Ancak ben kas mas dinlemem yağ-göbek olsa da olur. O zaman karbonhidratları daha da yüksetebilirsin.
    Gece yatmadan yiyeceğin karbonhidratlar zor sindireleceğinden kilo alımında büyük yardımcın olur.

Boy uzatma konusunda eklemlerinin arasını açıp 1-2 cm değişimin dışında birşey yaşayabileceğini pek sanmıyorum. Kolay gelsin.

towmusic bunu beğendi.
  3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

towmusic kilo alamamanın sebeplerini programından önce beslenmende ara ,kesinlikle düzenli beslenmediğinden eminim diyebilrim.bu spor yeme sporudur diyebiliriz,kas kazandıkça daha fazla yemen gerekecek.
    Düzenli beslenme , dinlenme ve çalışma.unutma biryerlerde yanlış yapıyorsun,sen ilk önce forumu akumakla işe başla kim nasıl kilo almış oku ondan sonra kendi hatalarını bulacaksın,ve sonra hatalarından vazgeçip nasıl kilo alabileceğini öğreneceksin.

towmusic bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş