Kilo Alamama sorunu :(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve desperado98 tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar , Ben body'e 5 gün önce basladım , evde dambılla çalısma programını uyguluyorum. Spor salonuna yazılma ımkanım yoktu, bende evde çalısmaya basladım.

Benim sorunum şu arkadaslar kılo alamıyorum daha dogrusu nasıl alıcamıda bılmıorum. Boyum 1.69 kılom 50.500 civarı :/ . Bu yuzdende kas gelıstırmeyı ıstemıyorum yani zayıf oldugum ıcın bosa çalısmıs olurum kaslar hacim almaz diye . Antremanlardan sonra muz , meyve yıyorum yatmadan once 1 tum yumurta sırf hacım alsın dıye veya bırazda olsa şişsin diye :( . Lütfen yardımcı olun forumda baktım açık olarak anlamadım siz önerirseniz cok sevinirim.

Allah razı olsun simdiden..

sürgün58 bunu beğendi.
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1 yumurtayla, 1-2 meyveyle olmaz tabi ki. Antrenmandan önce ve sonra ne yediğine değil gün içinde toplamda ne yediğine odaklan. fatsecret gibi bir siteden kalori hesabı yapabilirsin. Kafadan atıyorum, diyelim ki günde 2500 kalori alarak 2 hafta beslenirsin. Tabi ki içinde vücut ağırlığının 2 katı kadar protein olmalı. 2 hafta sonra baktığında kilo almaya başladıysan (1 kg civarı) devam edersin. Eğer başlamadıysan 200 kalori daha ekler günde 2700 kaloriyle beslenmeye başlarsın. Daha da başlamadıysa 2900 kalori, yöntemi anlamışsındır. Çok yemek zor iş onun için çok temiz yiyeceğim diye kasma kendini. Kilo alma başladıkça iştahın açılacaktır. O zaman kadar canın ne istiyorsa, en çok neyi seviyorsan onu ye. Yatmadan 2 saat, 3 saat önce neyse yemeyi keseceğim diye kendini kasma. Aldığın kalori miktarından daha önemli hiçbir şey yok o yüzden önceliği her zaman aldığın kalori miktarına ver. Ayda 2-3 kg alarak temiz kas kütlesi yaparsın. Bu şekilde en az 6 aylık bir bulk dönemine gir, sonrasına sonra bakarsın.

desperado98 bunu beğendi.
  3. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Oncelıkle yardımın ve onerılerın ıcın cok tesekkur ederım fakat benım dıyet programı hazırlamam gerek yapamıyorum bunu nerden bulabılırım , sen yardımcı olurmusun.Kalorıyı alırken ıcersıınde mutlaka 100gr protein vardır dmı gunluk 100 gram protein almam gerekmıs. Yanı ben 2500 kalori almadan 100 gram protein karbonhidrat vs alsam vucut da gelısme olurmu ? buarada 1 sene çalısıcam vucut Allahın ıznıyle ondan sonra tek tuk çalısırm .

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi, bütün dikkat edeceğin 3 tane makro besin var zaten, proteinm, karbonhidrat, yağ. 100 gr protein ve 100 gr karbonhdirat toplam 800 kalori eder, sadece bunlara dikkat ederek olmaz. Toplam kalori değeri de önemli ve bunun önemli bir kısmı yağdan oluşmak durumunda. Dediğim tarz bir siteye girip yediklerini kaydedersen (gerçi kağıt kalem de iş görür her zaman) herhangi bir beslenme programına ihtiyaç duymadığını göreceksin zaten. Tek yapacağın gerekli değerleri tutturana kadar yemek. Hiç beslenme programım olmadı, yardımcı olamam.

5. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam kardeşım bu bıle yeterlı oldu , simdi ben kalori almasam normal ogunle beslensem 100 gr proteın alsam kaslara faydası olurmu ? hacim kazanmada veya gelısmede?

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır.

7. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    tmm eyvallah

8. sürgün58

sürgün58 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci - Esnaf :))
    Yer:
    Sivas
    Öncelikle Merhaba Arkadaşlar
    Kilo alamama sorunu bendede mevcut body e başlayalı 1-2 hafta kadar oldu öncedende 3-4 ay yapıp kilo sorunu yuzunden bırakmıştım...
    Boy: 1.82
    Kilo: 58
    kilom ile boyumun orantısız olduğunu düşünüyorum beslenme programı konusunda yardımcı olabilir misiniz veya ek besın olarak bişey önerir misiniz ?

Sayfayı Paylaş