Kilo alamıyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve cakirkeyf tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cakirkeyf

cakirkeyf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba arkadaşlar yaşım 16 1.68 boyum 45-48 civarı kilom var bunu üzülerek söylüyorum malesef.Kilo alamıyorum bir türlü daha önce salona gitmedim hiç ama iki çift dumbellım bulunmakta şuan.Yazın salona gitmeyi planlıyorum yada bu işi evdede halledebileceğimi düşünüyorum.Nasıl kilo alırım? ek gıda protein tozu vs almam gereklimi? kullanırsam işe yararmı ? kafama takılan sorular bunlar

Son düzenleme: 20 Şubat 2013
  2. cakirkeyf

cakirkeyf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşlar yokmu bilgisi olan?

3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenme programı çıkar kendine kompleks karbonhidrat içeren besinlerle beslen(bulgur,pirinç,patates vs). Supplementler sana kilo aldırmaz onlar sadece ek gıda olarak sana yardımcı olur. Kilonun 4 katı kadar karbonhidrat içeren besinlerle beslen bu besinleri tek seferde tüketme. Beslenme kategorisine bakarsan ulaşmak istediğin bilgiler mevcut.

cakirkeyf bunu beğendi.
  4. harunarslan

harunarslan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    dostum sana bi önerim olucak denemeye deger bence
    300ml tam yağlı süt
    1cay kasıgı polen
    1tatlı kasıgı keçiboynuzu pekmezi
    1yemek kasıgı zeytin yağ
    3 tam yumurta
    8-10 tane fındık
    bunları blendr dan geçirip sabah kalkınca ve öğlen yemeğinden sonra düzenli olarak kullanırsan faydasını görürsün :)

cakirkeyf bunu beğendi.
  5. cakirkeyf

cakirkeyf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Cevaplarınız için teşekkür ederim yani şimdi benim supplement kullanmamın bi faydası olmazmı yada gainer ne bileyim normal yollardan çok yiyorum ama bi türlü kilo alamıyorum

6. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kendimden örnek veriyim.Spora 8,5 ay önce başladım.Başladığımda 46 kiloydum.Şuanda 57 kiloya çıktım.Supplement tek basına bir etkisi yok.Ben yazın karbonhidrat tozu kullandım ama beslenme hiç yoktu kilo felan alamadım.Sonbaharda protein + beslenmeye aşırı yükledim 1,5 ayda 3 kilo aldığımda oldu.Yani bu işin sırrı düzenli beslenme , beslemeden istediğin kadar supplement al bir işe yaramaz.

Yaşın daha 16 büyüme çağındasın supplement kullanmana gerek yok.Fakat bence kesinlikle spor salonuna gitmelisin eğer spor salonuna gidip bir düzen oturtursan kendine daha faydalı olur.

Beslenme olarak öteki arkadaşların önerilerini yeniliyorum ve cok fazla yemeye calıs.Bizim spor salonundaki hocam kusana kadar ye diyor :) Biraz abartı olabilir ama faydasını görüyorsun.

Çok yiyipte kilo alamıyorsan bir doktora gidip triod bezlerine baktır.

cakirkeyf bunu beğendi.
  7. cakirkeyf

cakirkeyf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Teşekkür ederim cevabın için.Düzenli bir beslenme programı yapacağım yazında salona yazılmayı düşünüyorum inşallah faydasını görürüm.Tiroid bezlerimede baktıracağım zaten şüpheleniyorum zayıfım yani

8. brhmcr

brhmcr Guest

9. brhmcr

brhmcr Guest

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş