Kilo alamıyorum :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pyscho tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Pyscho

Pyscho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo Alamıyorum naparsam yapıyım alamadım Vücut kitle indeximide ölçtüm zayıfsın diyo hani derler ya kilo alman için günlük kalori,karbonhidrat ihtiyacından fazlasını alman gerekli öyle bişey yok 3ay gibi bi süre denedim hiçbir kilo farkı olmadı diyeceğim şu başka kilo alma yönetimi varmı kilo aldırıcıalr dışında?

2. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Gün içinde neler yediğini yazarmısın ?

3. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Kilo aldırıcıları istememenin sebebi nedir ? Boyun kaç kilon kaç bu bilgileri de yazman daha iyi olur.

4. Pyscho

Pyscho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 15 boyum 1.72 kilom 53
    kilo aldırıcı istememin sebebi alamam :D hany anlayın durumumu :D
    gün içerisinde kahvaltı yaparım öğle yemeğinde tost gibi şeyler yerim normal okul menüsü :D akşam pilav makarna karbonhidratlı yemekler gece mutlaka ballı süt içerim ardından yinede kilo alıyım diye yemek yerim ama naparsam yapıyım sağlıklı veya sağlıksız hiçbir türlü kilo alamıyorum :(

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    kilo alırsınız size kılo almak ıcın gerken bır beslenme seklı lazım. kılo almak ıcın gunluk alınan kalorı mıktarının harcanandan fazla olması lazım temel mantık bu. kılo almak ıcın gereken kolarının ıse abur cubur fast food kola olmasın yerıne komplex karbo kalıtelı proteın ve vıtamınlı besınler olsun bu sekılde sonuc alacagına ınanıyorum ben . tabıkıde ıyı dınlenme ve duzgun antrenmanla.

6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    İnsan türünün bu planette ortaya çıkışından beri böyle bir şey var. Ve sen muhtemelen yediklerini / gerekli kalori ihtiyacını yanlış hesaplıyorsun. Çünkü 3 ay gibi bir süre zarfında öyle ya da böyle bir şekilde kilo alman lazımdı. Görünüşe bakılırsa alımların sabit de değil, yani diyetine sadık da değilsin.

Şunları gözden geçir ;

* Kilo alımın için gerekli kalori miktarını yanlış hesaplıyorsun. Belli bir kalori alımında 1-2 hafta ye, kilo alamıyorsan 500 kalori daha ekle beslenmene.

* Etkili bir şekilde kilo alman için diyetine sadık olman lazım. Buradaki "sadık"lıktan kastım, sürekli belli bir kalori fazlasında yemen. Atıyorum bir gün 3500 kalori alımı yapıp, ertesi gün 2500 yaparsan kilo artışı ya olmayacaktır ya da istenilen oranda olmayacaktır. Bunun yoluda yediklerini iyi hesaplamaktan (en azından yiyeceklerin kendine göre baz aldığın belli bir değeri üzerinden ilerlemek) geçer.

* Günlük karbonhidrat ihtiyacının fazlasında yemen gerektiğini kim söyledi ? Karbonhidratları, kabul edilebilir bir seviyede tutup protein ve yağı da arttırabilirsin. Sonuç olarak kalori, kaloridir.

* Senin sorunun basit. % 100 eminim ki, sen yediğini sanıyorsun ama gerekli şekilde yemiyorsun. Mesela Guardbody, kilo almanın mantığı öğün eklemek derdi. Yanlış değil, doğru . Aynı kapıyı işaret ediyor o da. Beslenmene eklediğin artı öğün ile gün toplamındaki kalori ve makro alımını arttırmak.

Sayfayı Paylaş