Kilo Alırken Psikolojik Baskı :...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Tyson28 tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tyson28

Tyson28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Merhaba Arkadaşlar.
    Öncelike bahsedecegim konuda şunları vurgulamak isterim.
    Yaşım 17.Body Sporuna başlayalı yaklaşık 4 ay oldu.Bodyden öncede spor yapmışlıgım var. ( taekwondo,Kick-box,muay-thai,judo,futbol,Karate) Çok kısa süreli olsada bunlar ı yaptım.Body e başladıgımda çevremden inanılmaz bir tepki gordum. Sen kac kılosunda body yapıyosn,işde hangi vücütla body yapıyosun gibi. Bu söylentileri almam beni psikolojik olarakda çok tahrik etti ve çok rahatsız olmaya başladım.Kenimden bahsedecek olursam:

Kilo :59,5 ( body başladıgımda 4 ay önce 57 idi :)
    boy: 1,75

Babamda eskiden body yapmış onunda tecrübelerinden faydalanarak bu spora başladım.
    Bilnidği üzere bu sporu yapıyorsak yedigimize ,beslenmemize dikkat edicez. Benimde bi klo alma problemim var . Günde kac ogun yemek yedigimi bende bılmıyorum ama 4-5 den fazla aşırıda yemek yıyıorum fakat yinede kılo alamıyorum. Kilo almak için ağırlklı olarak makarna pilav yiyorum.Babamın ne bulduysan ye tavsiyesini uyguluyorum :D cebimde fındık fıstık kuru üzümle dolasıyorum ama nafile 4 ayda sadece 3 kilo alabıldım.Son 1-2 ayda ise 0Kg. Forumdan 1-2 hocamada ozel msj attım ama birde sizlerin bana yardımcı olabılcegınız dusundum. Dışarıdan hiçbir etken de kullanmıyorum(protein tozu-amınoasid vs.) Bana doğal olarak kilo almamın daha mantıklı olacagı soylendı. Sizlerin tavsiyesini dinlemekten mutluluk duyarım.Bana doğal olarak bi yemek programı verebilecek hocalarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum( sabah ne yemelıyım ogun arasnda ne yemelıyım vs.) . Bu sorun benı artık rahatsz etmeye başladı
    Saygılarımla....
    Bilyorum forumda bu konu üzerine birçok başlık açıldı fakat ben affınıza sıgınarak şahsıma ait bir program yazmanızı beklıyorum. Bu konuda soracagını sorularda vardır mutlaka o yuzden. şimiden tşkr ediyorum
    Saygılarımla....

2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Valla kardeşim kilo almak aslında yemekle ibaret değil.Kilo almanın en büyük sebebi hakaretsizliktir.Demekki yediğinle yaktığın kalori birbirine eşit ki kilo almıyorsun.Kilo almak için günde yediğin karbonhidrat sayısını iki katına çıkar.Örneğin en çok kilo aldıran besinler Yağlılar , kuruyemişler , Tatlılar , Hamur İşleri bunları günde çok yemeye bak.Eğer yine kilo alamıyorsan.Body'deki hocalar genellikle kilo aldırıcı ilaçlar veriyor onlara başvurmanı öneririm.Benim abime 1 sene önce 60 kiloydu.Kullandığı ilaçlarla 80 kiloya kadar çıktı.

3. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    İlaçtan kastınız umarım steroid degildir,yeni başlayan üyelere steroid kullanmalarını önermek cok yanliş..

4. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    günde 6 öğün ye ve her öğün 500kcaldan az olmasın.aldığın kaloriler de yağdan değil kaliteli karbonhidratlardan olsun yani kompleks karbo olsun,makarna,pirinç,bulgur gibi.ve kilonun 2 katı gramında protein alırsan kısa sürede nitelikli kilo alırsın.

5. Tyson28

Tyson28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Hocam Karbonhidratları anladım da Hani makarna pirin mamulu yemekler bulgur vs. Bu proteın hesabı kafamı karıstırıyor ben genelde proteın ıhtıyacını karsılmak ıcın bolca yumurta yerım tavuk pek sevmem bazende tavuk yerım...Hani kaç yumurta yesem aynı hesaba gelır onu merak edıyorum

6. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    protein hesabına hayvansal proteinler dışında olanları katma.1 orta boy yumurtada 5-6gr protein vardır.forumda besin değeleri tablosu var,bi göz atın..

Sayfayı Paylaş