Kilo alırken gereksiz bel kalınlaşması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zer0 tarafından 13 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba forum üyeleri.Yaklaşık 4-5 aydır düzenli yapıyorum bu sporu.76 kilodan 83 kiloya çıktım.Boyum 1.90.Ancak yanlardan simitlerim çıkmaya başladı.Vücudumun diğer yerlerinden memnunken şu son 1 ayda birden simitler fırladı.Düzenli besleniyorum yalnız dışardan haftada 1-2 fastfood yediğim oluyordu.Mcdonalds,burger tarzı.Ancak haftada 3-4 dışarda yediğim günlerde bile belim kalınlaşmamış simitler çıkmamışken şu son 1-2 ay içinde beslenme düzenini değiştirmememe rağmen belim kalınlaşıp simitlerim fırladı.Kilo almaya devam edicem 90-92 ye kadar çıkmak istiyorum ancak bu belime nasıl bir çare bulabilirim.Vücudumun her yeri iyi gidiyor fakat simitler birden fırladı.Daha önce gram yağlı olmayan ekto-mezo yapıda bir insan için biraz moral bozucu.Kilo alırken bu bel konusunu nasıl halledebilirim ? Şekeri kestim,dışardan yemeyi de azalttım.Kilo alırken belimin incelmesi mümkün müdür ? Yok mu çare bu simitlere ?

Teşekkürler.

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bel kalınlaşmasının sebebi malumun yağlanıyor olman. Yağlanmanın sebebi de harcadığından daha fazla enerji alıyor olman. Bunun başka bir izahı yok. Bu durumda yapılması gereken karbonhidratı ve yağı bir miktar azaltmak ve durumu gözlemlemek.

Tabi şu da var; kas olarak kilo alırken yanında bir miktar yağ olarak da kilo alınabilir. Tamamen kas halinde kilo almak çok ince hesap edilmesi gereken bir durum olabilir. Esas amaç hacim almaksa bırak yanların bir miktar, kontrolden çıkmayacak şekilde yağlansın. İstediğin hacime ulaştıktan sonra yağ yakımına geçebilirsin.

Şu başlıklara bir incele istersen, fazla bilgi göz çıkarmaz :)

Beslenme İle İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

3. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten hacim alıyorum zayıftım.Bu konuları adım gibi ezberledim bu konudaki gibi besleniyorum zaten tam olarak nerdeyse aynı :) Sadece dışarda yemeyi biraz fazla kaçırdıgım için yağlanma oldu sanırım.Beslenmeme devam edip kilo alımına devam edicem ancak 83 kiloyum 190 boy var.100 e kadar çıkmadan doğru düzgün hacimli gözükemicem.100 e çıkana kadar da çok yağlanırım diye düşünüyorum.Nasıl halledebilirim bunu ? Ne önerirsiniz ?

Sayfayı Paylaş