Kilo alımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Volkan26 tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 4-5 aylık bir salon geçmişim var geçen sene üniversitede ilk senem olduğu için aksilikler filan derken en fazla o kadar süre gidebildim bu sene tamamen gidicem ancak şöyle bir sorunum var yurtta kalıyorum mecburen yurtta çıkan yemekleri yiyorum öğlenleri okulda yiyorum genellikle et pilav tarzı şeyler çıkıyor acaba bu şekilde kilo alabilirmiyim spora giderken takviye gerekebilirmi yoksa karar veremedim 66 kiloyum şuan boyum da 1.83 civarı belki biraz daha az olabilir yanlış ölçmüş olabilirim öğrenci olduğumdan masrafımda kısıtlı malesef yurt ve okuldaki yemeklerle kilo alabilme şansım olurmu yoksa takviye kullanmalımıyım? Açıkçası benim düşüncem yurtta ve okulda yeterince karb. alıyorum benim aklımda olan şey protein antrenman sonrası yeterince protein alamadığımı düşünüyorum karbonhidrat yönünden sıkıntı yok kiloyu alıcağımı düşünüyorum .

2. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenman sonrası kas gelişimi için protein önemlidir yeterli kadar almadığını dusunuyorsan imkanın varsa suplement kullanabilirsin kullanımı kolay ve kana kolay karışır.

3. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yeteri kadar protein alamadığımdan eminim sonuçta yemekler daha çok karbonhidrat ağırlıklı bu yüzden whey proteine başvurmayı düşünüyorum

4. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen Spordan hemen sonra suyla 2 ölçek alırsan yeterli olur

5. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenman sonrası 2 ölçek çok değilmi bildiğim kadarıyla whey proteinde ölçekler 25gr iki ölçek alsam 50 yapar benim gibi birinin bünyesine fazla bu. Bunun yerine gün içine paylaştırmak daha mantıklı olur diye düşündüm ben

6. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozunun önerilen kullanımı bu şekilde bazıları sabah kahvaltıyla beraber alıyor ve spor sonrası bana göre yeni basladiysan uygun kullanımı spor sonrası 2 ölçek olur

7. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    off günlerde nasıl alınmalı?

8. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    off günlerde almana gerek yok

9. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    off günlerde neden almıyoruz?

10. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kasların Spordan sonra proteine ihtiyacı olduğu için genelde spor sonrası alırlar off günlerde besinlerden günlük ihtiyacı karsilayabilirsin zaten

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Off günlerde protein ihtiyacı azalıyor mu?

12. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    doxux benim dediğimde bu zaten kesinlikle katılıyorum sana benim planım antrenman günleri antrenman önce ve sonrası birer ölçek ,off günlerde hangi öğünde alıcağıma karar veremedim daha ama kesinlikle bir ölçek alıcam off günlerde

13. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Off günlerinde sabah kalktığında alabilirsin sonuçta vücut bütün gece protein açlığı çekiyor yerinde bi seçim olacaktır.

14. khrmn25

khrmn25 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bence yeni başlayan birinin off günlerinde almasına gerek yok spor sonrası alması yeterli. Önerilen kullanımı da bu zaten. Icine sinmiyorsa off günlerde sabah kalkar kalkmaz alabilirsin.

15. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    off günlerde kahvaltıdan yarım saat önce alsam benim için kalkar kalkmaz oluyor bu durum bir sıkıntı olmaz umarım?

16. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Yukardaki arkadaşın dediğine bende katılıyorum ilk 2-3 ay protein kullanımı yapmana gerek yok sabah kalktığında 2-3 çiğ yumurta akı protein ihtiyacını fazlasıyla karşılar ilk öğün için. Ama illa ben kullanıcam kardeşim diyorsan sabah kalkar kalkmaz öneririm tam vücud proteine açken :)

17. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    yurtta kalıyorum yumurta içme vs. gibi durumlar hazırlayamıyorum kendim için. Kahvaltı neyse onu yiyorum . Tozu kullanmak istememin amacıda zaten günlük yeterince protein alamadığımı düşündüğümden dolayı

18. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Uno'nun sağlıklı ve besleyici olduğunu düşündüğüm tahıllı sandviç ekmekleri var. Onlardan al. Bi de ton balığı stoğu yap. Bir paket/kutu ton balığını, sandviç ekmeğinin içerisine koyup yediğinde, kasların sana minnettar kalacaktır :) Ayrıca 200 ml'lik UHT sütlerden alabilirsin. Özellikle antrenman sonrasında çikolatalı/kakaolu sütler kas onarımı için yerinde bir tercih olacaktır. Bir diğer önerim ise fıstık ezmesi. Sanviç ekmeğinin arasına sürüp, yanında bir muz yiyebilirsin. Son olarak, her gün ölçülü bir şekilde kuruyemiş tüketebilirsin.

Başarılar dilerim.

19. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yurtta buz dolabım olsa zaten hiçbir sıkıntım olmıycak istediğim şeyi alıp dolaba koyabilicem ama yok bu yüzden yiyecek stoklama gibi bir durumum olmuyor malesef.

Sayfayı Paylaş