Kifoz ve body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erko merko tarafından 27 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Daha öncede buna benzer bir konu açmıştım, öncelikle adminlerden konuyu kapatmamasını rica ediyorum, forumu araştırdım fakat soruma tam olarak cevap bulamadım.

Sırtımda duruş bozukluğundan dolayı biraz kifozluk var doktora gittim röntgen fln çektiler pek bir şey yok dedi body yapabilirmiyim diye sorduğumda yapabilirsin dedi, sırt ağırlıklı çalışırsam ve dik yürürsem düzelirmi sırtım ?

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    kifoz durumuna baglı karna dogru mu saga sola dogru mu ? ve ileri derecede mi

erko merko bunu beğendi.
  3. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    bunun gibi, ileri derece değil

4. fthhllrdm

fthhllrdm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    bende de var aynı sorun dik durmakla daha iyi bi görünüm elde edilebiliyor ama hiç yokmuş gibi görünmesi zor ve çok dik durunca da kasıntı gibi duruyor vücut

erko merko bunu beğendi.
  5. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    çalışırken beli fazla germeden ve üst sırtı yuvarlamadan çalış. ne kadar spor yaparsan o kadar iyi. vg için de aynısı geçerli. ama en olumlu sonucu yüzme ile alacağını düşünüyorum.

yani mani olması bir yana, özellikle yapmalısın...

erko merko bunu beğendi.
  6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum, ancak genelde kifoz rahatsızlığı olanlara yüzme önerilir. Bir tanıdığımda da benzer bir durum vardı da yüzmeyle şaşırtacak derecede görsel bir değişim yaşadı. Kafaya takma, biraz üstüne düşersen düzeltirsin.

Vücut geliştirmeyiyse yapacaksan çok iyi bir antrenörün olduğu bir yere gidip özel program almalısın. Birçok yerin yaptığı gibi her gelene aynı programların verildiği bir yer senin için daha kötüye giden bir süreci de yaratabilir. Örneğin bir squat çalışmasının sana verilmemesi gerekirken sırt hareketlerinin bir çoğunun verilmesi gerekir.

Bence en iyisi iyileşene kadar yüzme yapman, sonrası vücut geliştirme düşünüyorsan eklemen...

erko merko bunu beğendi.
  7. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    öncelikle teşekkürler yaşım 15,

yaza kadar sırt ağırlıklı çalışsam ve yazın 3 ay yüzsem nasıl olur ?

8. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    cevaplarınızı bekliyorum ? :)

9. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    öncelikle geçmiş olsun aynı sorun bendede mevcut doktorun bana verdıgı bazı hareket lerı ve yuzmeyı sana onerebılırım arkadas cok dogru bır konuya değinmiş squart tarzı hareketler zararlı birde omuz çalışırken dikkat et diğer bölgeleri çalişmanda bi sakınca yok sırt çalışirkende kendını dık tutmaya çalış örnegin bent over barbell row gibi hareketler yapmayadabilirsn sahsen ben bu tarz hereketlerı tercih etmiyorum barfix ve lat pull down agırlıklı sırt çalışıyorum.

doktorun tavsiye ettiği hareketler aşagı yukarı lınkdeki hareketlerdi http://www.belfitigi.com/?sf=icerik&ktg=251&articleid=54&mad=Bel%20F%FDt%FD%F0%FD%20Egzersizler 7 ve 9 hareketler hariç

gordonfreeman bunu beğendi.
  10. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Konuyu hortlatmış oluyorum ama birseyler soracagım.Bende de kifoz var.1 yıldır vg yapıyorum.Omuzlarım öne düşük.Bu nedenle yaptıgım omuz hareketler,trapez hareketleri tam olarak kaslara vurmuyor.Kollarım oldugundan küçük gözüküyor.Bunu nasıl gideririm ?

Sayfayı Paylaş