Kifoz sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erko merko tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Bende biraz kifozluk var eskiden pc başında çok oturmamdan dolayı bu resimdeki gibi;
    Şimdi azda olsa düzeldi eskiden dik yürüyemiyordum şimdi daha dik yürüyorum, sırt çalışması bunu düzeltirmi barfiks gibi hareketler ? ve bunun göğüs kaslarına bi etkisi olurmu ? kifozların göğüsleri daha zor gelişir diye bişey görmüştüm ne kadar doğrudur bilmiyorum, yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme: 23 Ağustos 2011
  2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kifoz teşhisini sen mi koydun yoksa bi doktora gittin mi?

3. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    ben koymadım doktora gidicem fakat yandan bakınca açık açık beli oluyor

4. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İlk olarak şunu söyleyebilirimki Göğüs olayını unutmalısın fifti fiftiye yaklaşana kadar. Ayrıca bu teşhisi sen koydunsa yanılıyorda olabilirsin çünkü posturel sendromların teşhişi postür analizi yapılmadan yada Tetkit görülmeden pek değerlendirilmemeli.
    Gelelim kifoz sorununa ;
    Kifoz genel olarak göğüs bölgesi kaslarının (pectoralis grubu) küçük ve güçlü ( sırta göre ) sırt bölgesindeki kaslarınsa(Özellikle erector spinea ve romboid ) uzun ve güçsüz olması nedeniyle oluşur. Bu durumlarda Göğüsü daha fazla güçlendirmek tamami ile hatalı bir davranıştır kifozumunuz derecesi artabilir. İlk etapta sırt bölgesini güçlendirip fifti fiftiye yaklaştığında genel ağırlık antremanlarına geçmek daha doğrudur.
    Tavsiye edebileceğim hareketlerse , scapular push-up , standart push-up ve barfiks olacaktır.
    Scapular push-up scapulayı retract ve protract yaparak ağırlıklı olarak romboid kaslarının çalışmasını sağlar.
    diğer hareketlerin genel etkisini zaten az çok biliyoruz.
    Retract ve protract dediğim hareketleri sen internetten yinede araştırıp iyice anlamaya çalış bu hareket kanat kemiklerini(scapula) birbirine yaklaştırmak (retract) ve uzaklaştırmak (protract) olayıdır.

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    doktora gtmeden bole bn kıfozum demk hıcde dogru degıl .

bız burda doktor degılız sende degılsın . evet bazı arkdaslara tavsıyemız oluyordur ama onlar cok cok bllı bazı sorunlardır ( jınekomastı )

once doktora gıt o teshısını koysun . once doktoruna sor ben v.g yapabılırmıyım dıye eger uygun gruruse bız de burda tavsıyemızı yaparız sana

6. erko merko

erko merko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler, bu yazdıkların işime yarayabilir ama doktora gitmek en mantıklısı sanırım büyük ihtimalle kifoz teşhisi koyucak

Sayfayı Paylaş