kickbox vs taekwondo

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furkan1354 tarafından 2 Kasım 2010 başlatılmıştır.

kickbox mu taekwondo mu

1. kicbox

oy sayısı 26
    76,5%
  2. taekwondo

oy sayısı 8
    23,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    kickbox mu taekwondo mu yapmalıyım yaşım 14 ikiside çok güzel sporlar bu ikisinden kickbox ta karar kıldım fakat sizin görüşlerinizi almak istedim

2. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hacker/Öğrenci/Spor/Parapsikoloji
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Önce haraketlere bir bak uçan tekme yan tekme atabiliyonmu diye falan hangisini daha iyi yapıyorsan onu seç

3. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    kickbox iyidir koyduğunu oturtursun ;)

4. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    taekwondo da sadece ayakların faaldir, kıckboks da tüm vucut, evde uçan tekme deneme bir tarafına birşey olmasın, eğitim almadan dene diyen kişiye diyeyim o da sakın evde denemesin:)

5. Mstyy

Mstyy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben ikisini de yaptım açıkçası taekwondo biraz daha gösterişli bir spor uçan tekmeler havada uçuşuyor ve %70 tekmeye dayalı bir spor sokakta aslında uygulamak tehlikeli olabilir ayagını kaptırırsan pek şansın kalmaz ama kickbox biraz daha mücadeleye dayalıdır o sana vurur sen ona vurursun dayanıklıgın artar sokakta kullanmak daha basittir iyi bir kickbox tekmesi ayagı kırabilecek güctedir ve çok rakibe karşı rahatça kullana bilirsin
    sonuç kickbox

6. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    arkadaşalr ben 14 yaşındayım daha ilk haftamı bitirdim anremanlarımız çok yoğun oluyor 18.00-20.00 a kadar koşu,esnetme,teknikler ve kondüsyon çalışıyoruz bulunduğum salonda kum torbası yok sizce uyugunmudur ve sorularım olacak
    1)antremanlar pazartesi salı çarşamba perşembe cuma günleri var hoca 1 gün dinlenme 1gün antreman diyor ben pazartesi ve cuma düşündüm bunu pazartesi çarşamba cuma mı yapayım yoksa böyle kalsınmı
    2)kaç ay sonra müsabakalara çıkıcaz yani eldiven kask takıp dövüşücez

7. BodyKid

BodyKid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle diyim kickbox yapıyosun sanırım müsabakalra çıkman zor kickbox la uğraşan arkadaşım çok 2 senelik bile müsabakaya çıkmıyo artık o senin hocana kalmış ama taekwando yapıyorsan tahminen mavi kuşakta çıkarsın ama becerkikliysen sarı da bile çıkarsın ben karateciyim ilk maçımı sarı kuşakken yaptım kulüpler arası ondada 2.oldum şuan yaşım 17 siyah kemer karatega yım ve saymakla bitmicek galibiyetlerim var...

8. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    direk kick boksa başlamak yerine kareteye başla derim karete bence yapılabilicek en güzel sporlardan biridir. müsabakalara cıkarsın başarılı olursan sonra kick boksa geçebilirsin k1 dövüşen baya kickboksör var uzak doğu sporundan kickboksa geçmiş.

9. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    saolun kickboksa başladım onda karar kıldım
    ve pazartesi çarşamba cuma günleri antreman var ben pazartesi cuma gidiyorum sizce 3 gün mü gitmeliyim

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    -kickboxing, "karate,taekwondo " konseptleri ile alaksı dahi olmayan bir disiplindir...diğerlerine göre çok daha fazla "hareket ve kural" serbestisi olan bir dövüş sistemidir...karate, tkd antrenman metodlojisi ile kb 'nin antrenman metoldojisi son derece farklıdır...ancak, bizde kanayan yara ,tkd ve karate antrenörlernin de bu işe el atması...

-salonunda " yeterli sayıda torba,darbe yastığı vb" olmayan "kb,muay thai "salonu düşünülemez...

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben kıckbox dıyorum daha kolay sanırsam

12. yigit64

yigit64 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara.
    haftada 3 gün git . bende bir senedir kickbox la uğraşıyorum zaten teknikleri kavraman hepsini 4 ayı alır ki üstüne koymaya başlayasın ayrıca kask takıp dövüşmeleriniz antreman maçı olarak yaptırır 1-2 ayda henüz teknikleri yavaş yavaş ögrenip uygulamaya geçirmeye başlarsınız

13. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    eğer savunma amaçlı diyorsan kickbox derim, çünkü sokak dövüşlerinde adama highkick indirdiğinde o adam (eğer sağlam vurduysan) birdaha kalkamaz,

ama gösteriş sporu diyorsan teakwondo iyidir, uçan tekmeler, döner tekmeler falan güzeldir :) hele birde capoeira ile karıştırırsan yeteneksizsinize bile çıkarsın :) ama sokak dövüşlerinde kullanman için yıllarca uğraşıp kendini geliştirmen lazım,

14. Porvext99

Porvext99 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tekwandoyla dayak yersin sokakta kickboksör ise sağlamdır dayanıklıdır yani ayağını kaptırsa koluyla vurur :D

15. tolerance61

tolerance61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamın aleyküm beyler ben şimdi tekvando kursuna yazıldım 1 haftadır gidiyorum forumlardan ve sorduğum kişilerden ortaya çıkardığım sonuca göre tekvandoda yumruklar pek fazla gelişmiyormuş bende tekvandonun yanında kick boksa başlamayı düşünüyorum tekvandoda insanın esnekliği hızı ve çevikliği gelişiyormuş kick boksta ise güçlü vuruşlar dayanıklılık ve refleksler gelişiyormuş zamanım bol dayanıklı birisiyimdir yani 2 sporu birden yapabiliceğime inanıyorum BOYUM 1.78 KİLOM 60 YAŞIM 16 tekvandoyu sevdiğim için yapıyorum öyle sokakta millete zarar vermek için değil ama yeri geldiğinde İstanbul gibi bir yerde kendimi koruyabilmek içinde kick boksa yazılmayı düşünüyorum yani bu 2 sporu beraber yapsam bana kendimi koruyabilmem için işime yarar mı tekrardan hatırlatıyım amacım milleti dövmek değil !!! tekvando hız esneklik hız çeviklik verirken kick boks güç dayanıklılık ve refleks veriyor sizce bunları beraber yapmamda bir sakınca olur mu sağlığıma veya vücudumun gelişimine bi zararı olur mu bu 2 sporun birleşiminde nasıl bir vücudum olur yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ( Yanlışlarım varsa azarlamak yerinde düzeltmeyi deneyiiiin :) )

Sayfayı Paylaş