Kickboks Yapıyorum Ve Müsabakalarda Berbatım..

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve YuriBoyka61 tarafından 13 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Normal antremanlarda tekme ve yumruklarım gayet iyi sert hele yumrukları düz ve doğru şekilde vurmak için çok çabalıyorum ama gel görki müsabakalarda bunların hiçbirini yapamıyorum bodoslama bir şekilde tekme yumruk atıyorum elimde olmadan iskivlerim zaten 0 hiç iskiv çalışmadığımız için ama gölge boksu yaparken bile daha güzel bir şekilde müsabaka yapıyorum ama karşımda rakip varken yumruklarımı sert bile çıkartamıyorum acaba normal antremanlardan farklı birde müsabaka antremanımı yapmam lazım çünkü gerçekten kötüyüm ve o kadar çalışmama rağmen (evdede çalışıyorum hergün hiç durmuyorum) müsabaka anında bu kadar kötü olmak canımı sıkıyor müsabakalarımı nasıl geliştirmeliyim.

2. Basayev

Basayev Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi çalıştığına emin misin ? Belki sen kendini iyi görüyosundur ama gerçekten iyi değildir

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ben de boks yapıyorum. ayna karşısında ögrendikleriniz temel egitimdir. ama karşılıklı dövüşlere başladıgınız an durum değişir. çünkü 2 ay aynada egitim alan insandan ögrendiklerini hemen müsabakada yapmasını bekleyemeyiz orası daha farklıdır. temel egitimden sonra dövüşlere geçenler ayna karsısında yaptıklarını uygulayamadıgında haliyle kendini korumaya çalışır. ayna karsısında calısırken hep yumruk attıldıgı icin ve haliyle hic yumruk alınmadıgından dolayı pek dogru guard almasını bilmezler yeni sporcular. sizde yeni başlamış oldugunuz için bi tedirginlik olabilir ama şunu bil guard bizler icin bi kalkan gibidir doğru guard almasını bilirsen yüze alacagın darbeleri kesersin. karsılıklı dövüşte yeniler için ilk aşama budur. kendini güvende hissettikten sonra kendini koruyabildigini hissettikten sonra rakibin açıklarını daha net görürsün cezalandırırsın. ihtiyacın olan sabır zaman. ayrıca salonda ögrendiklerinin üstüne biseyler koymalısın
    bunun içinde

bol bol kickboks müsabakaları izlemelisin yorumlamalısın. sadece izlemek için degil birşeyler ögrenmek için izle.

başarılar kardeşim.

kerimagil ve YuriBoyka61 bunu beğendi.
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kickboks ta eskiv yapmak risklidir...sadece ve sadece tavs,ye edilen eskiv "geriye doğru "olanlardır..

boks eskivleri , kickboksta ve hele muay thai de çok risklidir...

**bunları dedikten sonra herşeyden önce şu soruları kendine sormalısın:

-ben acaba gerçekten kick boks yapıyor muyum?!..
    -çalıştığım metodloji " kickboks "mu?!..

bunu sormadaki gaye , ülkedeki "kickboks antrenörlerinin " % 85 inin "tkd kökenli "olmaları ve bu nedenle "semi, light ve fc" dalları dışında fazla bir aktivizasyonları olmaması...))

bunları açığa kavuşturduktan sonra yola devam etmen çok daha mantıklı olur...

kerimagil ve YuriBoyka61 bunu beğendi.
  5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tür sporlarda antrenmanda çalişmak ile maçlarda dövüşmek çok farklı bir durumdur. Maçlara zihinsel olarak kendinizi hazırlamanız ve rakibe konsantre olmanız gerekir. Zihnini tamamen boşaltmalı ve rahat olmalısın. Rakibinin hareketlerini gözlemlemelisin. Rakibe gelişi güzel saldırmak yerine onun açığını bulup nokta vuruşlar yapmak gerekir.

Bu sporda fizik %50 - akıl %50 dir. En önemliside tecrubedir. Ben ilk karşılaşmamda o kadar heyecanlanmıştım ki tüm zihnim durmuştu. 2 metre arkamda avaz avaz bağıran hocamı bile duymamışım.

Zamanla tecrube kazanıcak , tekniğini ve maç zekanı geliştireceksin. Yani daha iyi olucağını düşünüyorum.

6. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Ercan hocanın özellikle bu söylediklerini dikkate almalısın,boksta aparkat seviyesinin altına geldiğinde rakibinin yapabileceği hiçbir şey kalmazken,kick boksta suratına yiyebileceğin bir tekme burnunu kırabilir.Maçların için sürekli kondisyon çalışmanı tavsiye ederim,maçta düşünce gücünü arttıracaktır,normal şartlarda beyne gitmeyen oksijen insanı ringde aptala döndürüyor.

7. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    aynen yazdıklarına tamamiyle katılıyorum bende dediğin gibi daha yeniyim guard almayı yavaş yavaş öğrendim gelen yumrukların bazılarını kesebiliyorum ama rakibin açığını yakalayamıyorum rakip yumruk attıktan sonra yaptığım saldırılardada guard ım açık kalıyor sanırım ve baya bi yumruk yiyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:00 ----------

dediğiniz çok doğru herşeyden önce yeni bir hoca bulmam lazım ankarada bu işi bilen bir hoca varmıdır bildiğiniz.

8. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Direk müsabaka tarzı çalışmalısın...

Evdeki çalışmaların kondüsyon depolar fakat müsabakada önemli olan karşındakinin ne yapacağını önceden kestirmek ve bunu reflekslerine yansıtmaktır.

Sınav için ders çalışılır... bu bilgiyi artırır fakat çok deneme çözülmezse soru tipleri ve şıkları eleme yöntemi geliştirilemez buna benzer durum...

arkadaşların la bol müsabaka yapmalısın...

Rakibinin gözüne bakmalısın... elinde olmadan zihnini okumaya başlarsın... Hafif telekinezik bir durum var burda...

Bebekler ve bazı hayvanlar (köpekler) insanın gözlerine bakarak karşıdakini niyetini anlarlar...

Bir dünya kupasında penaltıyı atacak olan futbolcu kalecinin gözüne baktı...

Tribünde oturan Pele iki parmağıyla göz işareti yaptı... Kaleci penaltıyı kurtardı. Pele ye sorduklarında kalecinin gözüne bakmasının hata olduğunu çünkü kaleci hangi köşeye atacağını anladığını ve baştan penaltıyı kaçıracağını ima etmiş meğer...

Bu bir ayrıntı sadece... bunun yanında;

bazı teknikler tek başına değil.. karşılıklı çalışılır yoksa teknik yerine oturmaz... Nizami olmaz...

Son düzenleme: 14 Ocak 2012
  9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    cüneyt kılıç ve şahin eroğlu ...)

j.claude.er bunu beğendi.
  10. Michaeljai

Michaeljai Üye