Kickboks ve Vücut geliştirme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba 1 yıldır vücut geliştirme yapıyorum bu aralar haftada 1 kickboks yapıyordum ama bunu haftada 3 e çıkarıcam.Zamanımda olmadığı için haftada 1 gün ağırlık çalışabilirim.Sizce ne yapabilirim? 3 gün kickboks 1 gün vg çalışmak kas kaybını engeller mi ? Ya da kickboks antrenmanından önce ağırlık çalışanlarda var ama sanırım onlar sadece temel hareketler yapıyorlar böyle bir şey tavsiye edermisiniz?

Bu iki sporu nasıl yapabilirim haftada max 4 gün salona gidebilirim.

183 boy 85 kg 16 yaş.

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç fikri olan yokmu ya da deneyen ? Bir tanesini bırakın demeyin amacım maçlara çıkmak zaten dışarda adam dövmek için spor yapmıyorum yani.Bu yüzden güç , kondisyon vg ile sağlamak istiyorum

3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Kas gelişimi için haftada 1 ağırlık az gelir . Ama kas kütlemi koruyup birazda kickboksa ağırlık veriyim diye düşünebilirsin sonuçta kickboksdada birçok kas grubu çalıştırıryorsun açıkçası şuanki vücudundan memnunsan bende öneririm kickboksla devam edip kas kütleni koruyabilirsin hemde güçlenip maçlara biraz biraz hazırlanırsın . Daha sonra ne istediğine göre karar verir o yönde ilerlersin .

Kısacası gene aynı şekilde sağlam beslenirsen ben bir kas kaybı olucağını zannetmiyorum bokstan önce ısınırken şınav barfiks vsde çekebilirsin sana kalmış birşey . Benimde amacım iyi bir vücuttan sonra boksa ve güç antrenmanlarına başlamak olucak .

neverbackdown. bunu beğendi.
  4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Vücuttan daha tam anlamıyla memnun değilim.Zaten kimse memnun değildir aslında her zaman daha iyisini ister insan bende öyleyim ama şu anda 2. planda benim için belli bir yaşı geçtikten sonrada pasif kickboks yapmayı anlamlı bulmuyorum.

Salonda çocuklar var yani görüyorumda boksör ama kolları benim kadar hatta kalındır belkide kickboks antrenmanlarıylada kas gelişimi sağlanır sanırım azda olsa yanlış mı düşünüyorum bunada ek olarak 1 gün vg yaparım diye düşündüm.Fullbody olarak

Savino89 bunu beğendi.
  5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Doğru söylüyorsun vücuttan memnun olmak zor :) . Açıkçası ben boksun kas gelişimine çok fazla faydası olucağını zannetmiyorum bokscu olup iyi vücudu olan kişiler bokstan dolayı değil ağırlık çalışmalarından dolayı oluyor veya dediğin tarz olabilir kickboks antrenmanlarından önce ağırlık çalışması yapabilirsin . En azından daha düzenli olur .

6. bestyumruk

bestyumruk Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kocaeli
    Kickboksta şınav ve mekik çektiriyolar ama bu yetmiyor.Vücüdünu korumak ve kickboks yapmak istiyorsan evde ağırlık çalışmalısın bence.

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Salonda çalışıcam zaten 1 gün sadece vücut çalışmak yetmez mi ?

8. bestyumruk

bestyumruk Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kocaeli
    Yetebilir.

9. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    haftada 1 yetmez en az 3 gün diyorum oda sıkı beslenmeyle mesela ben p.tesi çarşamba cuma kickbox salı perşembe c.tesi evde ağırlık çalışıyorum

10. xxxr

xxxr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle doğru düzgün kas gelişimi için en az 3 gün vg yapman lazım benim sana önerim kick boks da şınav ,mekik ,çökme vb kas geliştirici hareketleri yapma sedece teknik çalış kick bokstan çıkınca direk vg ye gir
    protein tozu kullanmanı da tavsiye ederim çünkü kasların normalden daha fazla zorlanacak

11. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    bizim k.b salonuna 2yıllık vg ci bi abimiz gelmişti 2-3 antrenman sonrası ben burda küçülürüm diyip bırakmıştı.

12. okankucuk

okankucuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bence 1 gunluk antreman seni buyutmez ve kickbokslada kuculmeye baslayabilirsin

13. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Hergun ayni konu forumda aciliyor biraz arasan bulursun cevabını. Haftada 4 gun vaktin varsa 2 gun kick boks 2 gun tum vucut calis yada 1 gun 3 bölge 1 gun 3bolge olarak calis

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkürler cevaplar için.Amacım büyümek değil zaten 86 kiloyum.Amacım parçalanmak bundan sonra 81-82 kg civarı yaza kadar.Tabi umarım fazlada ufalmam.

Biliyorum ama benim sorum farklı biraz kıckboksla ard arda yapılırmı diyede sormuştum.4 gün zamanım var ama en az 3 gun kıckboks yapmam gerekiyor bu nedenle geriye 1 gün kalıyor.

15. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Neden 3 gun yapmak zorundasin cogu salonda 2 gun yapilir ard arda yaparsan bir zarari olmaz definede olursun cogu kisi kardiyo diye yapar kick boks ben dahil senden bisey almaz

16. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bizim salonda 3 gün oluyor.2 gün tekmeye dayalı 1 günde sadece boks çalışıyoruz kickboksçular..

Mesela kickboks öncesi 20-25 dk hafif 2-3 temel hareket giriyorum faydası olurmu?

17. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Anladim ozaman yapicak bisey yok. 1 gun tum vucut gir oldugu kadar artık olmadi evdede 1 gun tum vücut gir. Twmel hareketleri isinma olarak yapa bilirsin ip atlama adimlama vb. Sakatligi engeller

Sayfayı Paylaş