Kickboks ve Fitness Kas Yıkımı Yaparmı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CageFighter tarafından 22 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Herkese merhaba şunu öğrenmek istiyorum daha önceden kickboks ve muay thai yapıyordum şimdi bıraktım fitness için fitness a başlıcam yalnız yanında kick boks a tekrar başlasam iki sporu birden götürsem kas yıkımı olurmu yada gelişme de olumsuz bir etken olurmu ? (Fitness diyorum body building değil)

2. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Fıtness boyutunda yaptıgın sürece kas yıkımı olmaz bb gıbı calışıp dışa dogru şişerse hantallaşırsn bu sporlarda mma hocasıyım bende.Bızım branşlarda kaslar içe doğru büyür ve patlayıcıgüç çıkar

3. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    ama demek istedğim kas yıkımı yaparmı bu iki sporu beraber yapmak haftanın 2 günü kick boks 3 günü fitness gibi mesela cardio fazlalığı söz konusu

4. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    çok iyi beslenmen lazım dostum çünkü fitness body de kaslar görünüm olarak gelişiyor dışa dogru sen bunu kıckboksla beraber yaptıgında o gelişme o kadar olmayabilir.Şöyle yaparsın kıckboksa agırlık verırsn 1 günde hafif temel agırlık calışmaları yaparsan yıkım olmaz dıye dusunuyorm bız boyle calıştırıyoruz.Zaten bu sporla uğraştıgın için deli cardiyo yapıyorsun vucut her türlü şekle girip sıkılaşıyor dayanıklık hat safaya cıkıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Temmuz 2014 ---
    amacın bır bodycı gıbı kas göstermek ise bu pek olmaz.Neden olmaz çünkü bodyde kısa kaslar gösterişi saglar kıckboks ve dovus branslarında uzun kaslar devreye gırer bu body yapan daha mı guclu demek hayır kesınlıkle degıl uzun kas daha gucludur iyi calışırsa yani o kası öyle kısa kas gibi göstermek içn tek bi brans olmalı ıkısı bir gitmz . Dedigim gibi güclendirme amaclı bıraz sekıl ıcın temel agrlk hareketleri calışılır prlbm dgl onlar

5. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    bende kilo sonrası oluşan az bir deri sarkması var onu götürmek için fitness a yazılcam (body değil fitness) kickboksu çok seviyordum ama bırakmak zorunda kaldım kilo sonrası bu tür problemler olunca hangisini seçmem doğru olur ikisini birliktemi yapmam iyi olur ona kesin bir cevap almak istiyorum bu arada sağolun yorumlarınız için ama kick boksun getirilerini kendimde gördüm dayanıklılık hız esneklik ama sıkılaşma görmedim kendi açımdan kilo verdiğim içindir heralde

6. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Bana kalırsa fıtnese agırlık ver biraz hem bu seni tatmin edecektir . Kardiyo üzerine gidersin hafif agırlıklarla da temel hareketleri yapar şekillenirsin.Yani haftada 3 gün fitness yap 2 gün kickboks yap bana göre.Yada kendini fitnese ver iyice istedigin sonucta varınca direk kickboksa geç bu senin seçimin dostum

7. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    öylede geç kalmazmıyım sonra yaştan şuan 17

8. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Hangi branş için ? Kickboksu ben 30unda gelip ders alanı dahi gördüm :) body dersen o da öyle

9. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    ben kickboksda müsabık olmak için dedim galiba kickboks dan devam edicem deri sarkmasını nası toplarım bilmiyorum ama

10. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Calistikca sikislastirsn dostm hic bodye yonelme bnce beslenmene dkkt et antremnlrda da sinav mekige agirlk ver tmamdr

11. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Peki teşekkür ederim yazdığım yorumlar için senden başkada yazan yok zaten :) bu spor öyleki bıraktığın zaman için içini yer bırakınca huzursuz oluyor insan eldivenleri gördükçe hatırlatıyor kendini inşallah sıkılaştırırım başka tavsiyen varsa söylersen sevinirim :)

12. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Rica ederim dostum . Buraya bilmediklerimizi öğrenmeye bildiklerimizi de paylaşmaya giriyoruz :) Aynen hangı spor olursa olsun ınsanı üzüyor bıraktıgında.beslenmeyi de bırakıyorsun o zaman daha kötü oluyor . En nankörü de vucut geliştirme :) Vucut agırlıgınla yapacagın hareketler hem senı dayanıklı yapar hem sıkı bir vucut :) Başka bir önerim yok şuan için

13. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    peki teşekkür ederim :) ama dövüş sporları ayrı bir haz veriyor insana insanı canavar kılmıyor sakin dingin spor bağımlısı patlayıcı kuvveti sonuna kadar kullanan bir insan çıkarıyor bence :)

14. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Aynen öyle sırf birisini dövmek için salona gelen serseri tipten en fazla 1 ay kalıyor sonra gidiyorlar.Oysaki bu işi hakkıyla yapıp senelerini veren adam gayet sakın kavgadan uzak duran adamdır.

15. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    aynen öyle :)

Sayfayı Paylaş