Kickboks mu boks mu ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Iakkhos tarafından 9 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yakinda guzel bir salonda kursa baslayacagim. Iki dalinda hocalari kaliteli gidecegim salonda. Boyum 187 kilom 80 80 9 aydir vucut gelistirme sporuyla ilgileniyorum, beraber devam ettiricem. Cok esnek bir insan sayilmam. Hangisini tercih etmeliyim ? Amacim ringde dovusmek degil ancak uzun sureler bu sporla ilgilenmeyi istiyorum, boks maclarini izlemekten zevk aliyorum vs..

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Ayaklarına güveniyorsan, kick boks derim.
    İkisini de yapabilirsin ayrıca. Bunu unutma.
    Ben yıllarca karate ve judoyu beraber götürdüm. Bunların yanına kick boksu ekledim sonra. Ha tabi haftada 1-2 günden fazla bir sporu yapamıyorsun, vücudu dinlendirmenden gerekiyor ama iyi bir beslenme ve uyku ile ikisini de halledebilirsin.
    Ben şu an karate, judo ve kick boksu birleştirdim.1,5 saatlik bir antremanla hepsini aradan çıkarıyorum. Haftada 2 gün yetiyor bana.

Diğer günler powerlifting yapıyorum.

3. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Genel olarak el bileklerim, ayak bileklerim ince. Bacaklarimda da kalf kismi ince gelismiyor bir turlu. Uzun sure yapmayi hedefledigim icin once boksla baslayip 1sene sorna falan kick boksa gecsem daha iyi olmaz mi ? Yumruk teknigim daha iyi gelisir bu sekilde sanirim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Eninde sonunda kick boksa döneceksen, kick bokstan başla. Bokstaki gard alış, kick bokstan farklı.
    Seni anlıyorum, boks ile başlarsan sonra kick boksa döndüğünde, kick boksçulara karşı 1-0 önde başlarsın gibi algı oluşuyor ama bu işler tam öyle değil.
    Futboldan kick boksa geçip şampiyon olan çok sporcu var ama bokstan kick boksa geçip şampiyon olan yok. (Uluslararası çapta)
    Yani, varsa da ben duymadım...

5. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ya aslında boksu seviyorum, yani bana daha kaliteli görünüyo boks izlerken daha zevk alıyorum. Kickboksa göre biraz daha fazla stratejik, zeka gerektiren hareketler var gibi geliyor ama belki de ben yanlış gözlemliyorumdur.

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Boksun bir tarihi, bir felsefesi var. Çok eski bir spor. Ve çok daha şık bir spor kick boksa göre. Kick boks, 1970 lerde uydurulan bir spor. Bu yüzden kick boks; tarihi ve felsefesi olan boks gibi bir disiplinle karşılaştırılamaz bile.

Ama ben ayaklarım güçlü olduğu için kick boks ile ilgilendim.

7. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Benim de bacaklarım uzun, güçlü de sayılır legpress aletinde 240 250 kilo giriyorum. Ancak dediğim gibi çok ince gözüküyor alt bacak kısmım, kalflar falan tek tekmede çıt diye kırılacakmış gibi ne yaparsam yapayım büyümüyor da.

8. Prostagma

Prostagma Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Ögrenci
    Hangisini seviyorsan ona git. Inceligi belki etkiler; bazi odun herifler normal bir antrenmanda abanir kaval kemigine. Hani guc gösterecek ya... Bilegin inceyse veya bacaklarin. Tehlike alanina girersin demektir.

9. ahmeteren71

ahmeteren71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    var genelikle bokstanm kickboksa geçiyolar
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2020 ---
    boks efsanedir belki dünyanın en iyi dövüşsanatır brziyan jijutsu ve güreşle birlikte ayakta kimse yenemez boksta güreşte veya bjj de yerin iyileşir

Sayfayı Paylaş