Kickboks hocasından boks eğitimi alınır mı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve dangercaptan tarafından 8 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dangercaptan

dangercaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Soru aynen bu yaşadığım ilçeden 4 aya ayrılıcam istanbulun göbeğine gidene kadat burda bir salonda kick boks hocası varmış sizce bu süreçte nafizbaşaran hocaya gitmeyi dusunuyorum ona gidene kadar kickboks hocasından eğitim almalımıyım ?

2. hobcin

hobcin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    dövüş sporlarındaki vuruşlar açılar birbirinden farklı, kick boksu bilmiyorum ama örneğin ben win tzun a gidiyorum aparkat ve kroşeler hem vuruş şekli hem açı olarak kısaca hemen her yönden bokstan farklı...daha sonrası için bazen öğrendiğin şeyi değiştirmek , yeni birşey öğrenmekten daha zor olabilir.. ama spor yapmak istiyorsan tabikide yapmamaktan iyidir.

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kick bokstaki stil ile bokstaki stil, farklıdır. Bu yüzden, boksa bir yararı olmaz.(Eğer boks çalışacaksan)

Ama hocanın geçmişini araştır. Bizim bir arkadaş kick boks hocası idi ama bokstan gelme idi. Her ikisinde de Türkiye 1.cilikleri vardı. Eğer hocanın geçmişi bokssa, olur.Sorun yok.

Sayfayı Paylaş