KickBoks Başlıyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Erenceelik tarafından 18 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar kickboks başlıyorum lakin kavgada şöyle bir sıkıntım var.Ben vuramıyorum %25 vurabılırım ama onuda yapamıyorum karşıdaki bir anda saldırır cok canım yanar diye korkuyorum ama acıya dayanıklı olmak istiyorum korkusuz olmak istiyorum.Bu korkum kickboks gidince geçermi ve biri karnıma dokunsa hemen irkiliyorum kafaya dokunsa falan bu geçermi kickboksta ve sokak kavgasında bi vuruşla adamı indirirmiyim? burun kırarmıyım ayak morartırmıyım bu dediklerim olurmu geçermi sıkıntılarım kickboksta? ve bu kickboksun ne faydaları olabilir? Ramazan Beyazkaya hocamızın salonu haftaya pazartesı acılıyor onu beklıyordum.Yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum.

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle klasik başlangıç olarak spor için yapılmalı kavga kötü demiyecem :D kavga yeri geldiğinde edilmeli. Tabi başlatan taraf olmayınca :) Nese genel olarak bende senin gibiydim. Çok korkardım kavga etmezdim ( aslında hala pek etmem ama gerekirse asla kaçmam :) ) çok ezilmiştim yurtta kaldığım dönemlerde felan. Ama işte liseye gectiğim de muay thai gitmeye başladım. ( tabi yol sıkıntısından dolayı felan 6 ay felan yapmışımdır ) Ne yalan söliyim orda o 6 ayda hiç güçlenmediğimden eminim nerdeyse. Sadece özgüven kazandım. (Ki en önemlisi bu :) ) şuan salona veya kursa gitmiyorum sadece evde (barfiks şınav ve 10 kg dumbell ımla kendimce çalışıyorum) çok güçlü olduğumu söyleyemesemde kendi dengimdeki birine karşı kolay kolay güçsüz durumda kalmam diyebilirim. Sana gelcem olursam yaş boy kilo felan yazarsan daha da yardımcı olabilirim ama şöyle söliyim kavgada korkmamak çok zordur. ( yeni birisi için. Baya bir tecrübe ile kökünü azaltsanda her Zaman heyecan yaparsın emin ol :) bu yüzden doğal olarak düşün. Duruma Adapte olmaya bak. Zaten altı üstü bir kavga. Kaybetcek neyin var ? (Tabi gereksiz bir nedenden kavga eden de gereksizdir. Ciddi bir kavgadan bahsediyorum) Yanı dayak yemek veya atmak değil de bazen gururdur ön planda olan. Bu yüzden karşıdakini sakın ola küçümsemeden veya gözünde büyütmeden kavgaya gir. Öncelikle yenebileceğine sen inanmalısın. Sonrasında ise Psikolojin hazırsa fiziki yeterlilik de gerekli. Şöyle söliyim tek yumruk felan zamanla da önemli olan dayanıklı olabilme güçlü yumruklar atabilmektedir. Yani boka kickboks veya benim önerim olan muay thai ye gidersen zaten yumruk ve dayanıklılık kazanırsın. Ama zamanla olacağını sakin unutma. 1-2 ayda süper birşey olamazsın :) ayrıca eğer korkuyosan yumyuk yemekten ( benim gibi :) ) ilk sen saldır :D zaten taktik vermeme çok gerek yok öğrenirsin onları. Ayrıca büyük kişilerden kaçın.sonuçta ne kadar güçlü olursan da eğer seni tutup yere fırlatırsa Ölürsün :D :D yanı kalıp olarak yüksek kişilerle kavga ederken kaç demiyorum da çok dikkatli ol. Yani en azından mesafeni koru. Yumruklarını yanına yaklaştırma. Ve eğer yanınızda bir sıra demir duvar felan birşey varsa tekme atıp ( yandan değil dümdüz {bkz: Diis iş sıpartaa} ) düşürebilir veya sıkıştırıp yumruk manyağı yapabilirsin. Ama tecrübe olmazsa heyecandan hiçbirşey yapamazsın :D nese çok konuştum ve biraz olaydan olaya atladım kusura bakma :) ama eğer sorun olursa sor. Elimden geldiğince yardımcıolmaya çalışırım.

3. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    yaş 17sinde 18 girdim ama 16 gosterıyorum kılo 1.61 ama cokda yağ yok teşekkürler :)

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Hmm kilo mu boy mu :D her neyse şöyle söliyim sanırım sende benim gibi incesin. Bu yüzden daha narin bir cildin olabilir. Bu yüzden kavgada hasar almamaya dikkat et. Seri şekilde yumrukla ve bitir işi :D ama dediğim gibi taktikler her zaman 2. Plandadır çünkü kavgada aklını kullanmanın zor :D ya çalışcaksın yumruğunu güçlendirip adamı ölümüne yumruklayarak dövceksin :D yada boks da felan antremanlarda sayesinde heyecanını korkunu azaltmayı başarırsn da zaten tek tek çeneye veya diğer hassas bölgelere vurarak çok rahat adamı kısa sürede indirebilirsin :)
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Aralık 2015 ---
    Yalnız bende 17 yasındayım 1.70 boyunda 60 kilodayım :D sana tavsiyem özellikle git bi demir al eve durmadan barfiks şınav mekik çek. Emin ol kolların kas oluyor sadece :D hem havalı hem de kullanışlı :D

Son düzenleme: 20 Aralık 2015

Sayfayı Paylaş