KickBoks Antremanları Nasıl Olur ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve YuriBoyka61 tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Benim 1 aydır gittiğim bir kickboks salonu var ve biz bu salonda antreman olarak sadece vuruşların kombinasyonlu hallerini görüyoruz.Yani haftada 3 gün ilk gün tekme çalışıyoruz 15 tekrar low kick + 15 tekrar sağ ve sol low kick + 15 tekrar high kick ve dönen tekme gibi antremanlarımız var ama buraya 1.5 senedir gelende aynı şeyleri yapıyor her zamanki gibi 1 haftadır gelende aynbı şeyleri yapıyor.Benilk yazıldığım zaman bana sadece vurusların nasıl olduğu 5 dakikada özet geçildi ve diğerleri gibi elliklere vurmaya başladım.Ben daha çok herkesle ayrı ayrı ilgilenilmesini beklerdim gerçi hocamızda pek ilgilenmiyor.Kimseyle tek tek upraşmıyor yani arkadaşlar kickboks yapan arkadaşlar varsa beni bilgilendirebilir diğer salonlardada antremanlar sadece bu şekildemi ilerliyor yoksa sadece benim gittiğim salonun kalitesizliği yüzündenmi.Çünkü ben müsabık kickbokscu olmak istiyorum ama gittiğim salondaki bu şekildeki antremanlarla pek müsabık olabileceğimi zannetmiyorum.

2. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    forumda kick boks yapan hiçmi üye yok.varsa eğer sizin antremanlarınız nasıl uygulanıyor arkadaslar yardıma ihtiyacım var

3. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadasım hiç bir hoca hiç bir kimseye özel ilgi göstermez, kick boks antrenmanları yumruk ve tekme ögrenmekle başlar daha sonra buna d,z ve dirsek te eklenebilir. Öncelikle senın dogru yumruk atman gerekmekte daha sonra kuvvetli en sonda seri yumruk atmayı ögrenıceksın, yumruk atmayı ögrendıkten sonrada müsabaka , kaçma ve block koyma gibi şeyleri ögrenceksin bunların hepsi zamanla

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    tamam ama sorun dediğin yerde işte yumruk atmayı bile öğretmiyolar sadece 1 kereliğine gösteriyor sonra kendimiz yapıyor ve doğru kuvvetli seri yumruk atmaktan 1 kere bile bahsedilmedi zaten her hafta müsabaka yapıyoruz .özel ilgi göstersin demiyorum ama ilgi göstermesi lazım benım burdaki sorma amacım zaten diğer kick boks yapan üyeler varsa onların yeni başlarken ve daha sonralardan nasıl antreman yaptıkları ona göre gittiğim salonda vakit harcamamayı düsünüyorum.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    antrenör tekniği doğru şekilde göstermekle mükelleftir...tabi ki herkesle tek tek ilgilenmesi zordur...

ancak ,salonda" iyi bir harmoni " yakalanmışsa zaten fazla sorun olmaz...

neticede "zaman kıtlığından " müsabıklar da diğerleri ile birlikte antrenmanın belli döneminde çalışma yapabilirler ...tabi onlara bakan diğerleri de onları örnek alarak gelişir...müsabıklar bu çalışmaları "antrenmanın serbest bölümünde " diğerlerinden daha farklı yöne kaydırırlar...

-antrenörün birikimi, yeteneği, kapasitesi ..
    -uygulanan metodolojinin spor dalı ile olan uygunluğu

en başta hata affetmeyen , etkileyici noktalar...)))

6. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ama bu şekilde sadece elliklere vuruş yaparak ne kadar ileri gidilebilirki yada müsabaka yaparken ne kadar iyi olabiliriz.

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bir kere şuna karar verilmesi gerekiR.

-amaç "müsabıklık "mı?!..

yoksa

-spor,self defans, fitlik, hobi, yaşam tarzı mI?!...

eğer müsabıklık ise ,bu farklı ve zor bir yol...her türlü idman parametrelerine gerek var...sadece "kültürfizik ve ellikle "tabi ki bu iş olmaz...)

8. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    evet 1.5 sene dogrudur çünkü kickboxda kendinde kombinasyon yaratmalısın örneğin:eek: adam 1.5 senedir yapıyor o hareketi ama delici vuruyordur mesela sen yavaş vuruyorsundur gibi.

9. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    abi antreman hocaya bağlı adam gibi çalıştırır gösterir kişisel olarak uyarır anlarsın yada onu yap bunu yap diyen 1 kişi çıkar sizde yaparsınız ona bakarak ama bi bo. öğrenemezsin boşu boşuna gidip gelirsin bu işlerim içinde olduğum için biliyorum 7 ay kick boks 4 ay karete 3 aydırda bokstayım şimdiki boks hocamı görünce diğerlerinde boşa vakit öldürdüğümü anladım

10. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    aynen abicim benim demek istediğimde bu zaten

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:59 ----------

amacım müsabık olmak.ama boyle antremanlarla musabık olacağımı zannetmıyorum.hocamızın avrupa sampıyonluğu varmıs ama öğretmeye gelince hayatında kick boks yapmamıs bir adam gibi.

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer tamamen bu kanaate sahipsen alternatif ararsın...

ancak , hocanız eğer salonda dereceli dövüşcü çıkarmış bir çerçevede ise o zaman başka sebepler de olabilir....zira, şampiyon çıkartmak kolay değildir...hele türkiye de*!...((( çıkması için bi sürü olayın bir araya gelmesi gerekir..

ama, yok "0 "diyorsanız o zaman tabi ki alternatif !...

12. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    salonda sadece 1 tane gerçekten iyi olan kişi var onunda birçok madalyası var gerçekten iyi ama oda hocanın yeğeni diğerlerinden hiçbirinin derecesi olmadı şu ana kadar.

13. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    konu aşağılara kaymış

14. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    selam
    anlattıgın olay çoğu salonda gerçekleşiyor bilgisiz kardeşlerimizde sorgulamıyor
    öyle yerlerden uzak durmanı tavsıye ederım aksi taktirde ögrenıcegın tek sey sağ sol direk peşine sağ tekmedir:)
    maça hazırlandıgım zaman nasıl çalıştıgımı anlatayım
    koşuya önem veririm tabiki salonda değil sokakta yaparım koşuyu
    el ve ayak kordinasyonum için
    -ip çalışması
    -kondüsyon için değişik istasyon çalışmaları ve sprintler
    -lapa çalışması (tabiki önemlidir ama cogu kısının dusundugu gıbı bu spor lapa vurmaktan ıbaret degıldır)
    -gölge boksu( temel teknikler ve doğaçlama yaparak)
    -torba çalışması ( aynı şekilde)
    -reflex çalısmaları
    -partnerle karşılıklı teknik çalışmaları
    -sparringler
    -temel kuvvet antrenmanı (ihtiyaç varsa değişik yöntemlerle güç arttırma)

geriye zaten birşey kalmıyor
    mucadele sporları bır yerden sonra hep kendını tekrar eder herseyı kaptıgın zaman amaç kendını daha gelıstırmek daha da tecrübelenmektir

ThuGANGeL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş