Kick Box

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve HaNCheR tarafından 2 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. HaNCheR

HaNCheR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar abiler ben 14 yaşındayım boyum 1.70 kilom ise 52 kadar biliyorum zayıfım kaç yıldır body e başlamaya hevesleniyorum fakat sbs sınav fln derken vakit bulamıyorum ama bu yıl lisede olduğum için daha rahatım bu yıl body değilde bi dövüş sporuyla ilgilenmeyi düşünüyorum başlıktanda anlayacağınız gibi seçtiğim spor kick box maksadım yumruklarımın güçlü olması sokak dövüşlerinde etkin olmak ve vücut ölçülerimin biraz daha kalınlaşması yani kilo almam ( kas olarak) ama 3. düşüncemin olacağından emin değilim yani alsam bile karın baklavaları veya bicepslerimi şişirebilirmiyim ??

bikaç yıldır şınava olan takıntım sayesinde tricepsleri birazda olsa şişirdim ama bicepsler çok zayıf duruyor ne diyosunuz bu spora başlamalımıyım istedikelrimi elde edebilirmiyim ??

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kickboks yaparak gözle görülür kas gelişimi elde edemezsin.

ama illa body yapıcaksın anlamınada gelmiyor bu. body yapmadanda kas geliştirebilirsin barfix sırt,biceps için
    dips ve şınav arka kollar gögüs için faydalıdır.

beslenmenede özen gösterirsen protein ve karbonhidrat agırlıklı beslenirsen.
    kickboks ve bu dedigim hareketleri yapabilirsin gelişiminde faydalı olabilir.

3. HaNCheR

HaNCheR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kaslarım şişmez ama güçlümü olur sanırım bunu dediniz yada ben yanlış anladım :S

4. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle vg sporu için kick boks iyi bir alt yapı oluşturur sende (sürekli cardio sonucu direnç ) kazandırır sana herşeyden önce kötü alışkanlıklardan uzak tutar ayrıca gözle görülür bir gelişme olur ama bu tahmin ettiğin gibi vg gibi aylar içerisinde deil yıllar içerisinde olur mesela benim hocam bu işi 20 senedir yapıyor ve benden fazla göüs kası var ve kolları hiç çalışmamasına rağmen 44 cm bence bir yerden başlamalısın bi süre sonra zaten hayatın spor oluyor ve daha fazlasını istiyorsun önünde bi engel yok yaşın genç vgyede başlarsın :)

5. HaNCheR

HaNCheR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Soruma hâla açiklik getirmediniz vg ile yapilan kasmi daha güçlü olur kick boksla yapilan kasmi daha gülü olur ben bunu öğrenmek istiyorum vg ile daha kolay şişer onu anladim

6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kas gücü demişsin, agırlık kaldırmada vucut geliştirme ile yapılan kaslar çok iş görür. ama konu dövüş olursa body burda okadar etkili olmaz.
    body yerine ağırlıklarla fazla tekrar +dips,barfix,şınav dövüş sporlarında daha fazla dayanıklılık güç sağlar.

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    güç derken , daha doğrusu "güç kuvvet derken " ,ortaya bir sürü parametre girer...

"patlayıcı güç, kuvette dayanıklılık, kuvette çabukluk, vb" ...

eğer kuvvete ve güce bu açıdan , bakarsanız ,tabi bir kick boks müsabığı " ,bir vg müsabığından çok çok daha avantajlıdır...)

8. HaNCheR

HaNCheR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sonunda aldım istediğim cevabı tşkürler..

Sayfayı Paylaş