Kick boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve BodyForm tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cümletten S.a.

Arkadaşlar kick boks yapmayı uzun zamandır düşünüyorum taekwondo kick boks arasında kalmıştım ama şuanlık kick boksa başlamayı düşünüyorum belki 2 sene kick boks sonra taekwondoya başlarım herneyse size kick boks hakkında sorular sormak istiyorum ve kick boks hakkında bildiklerinizi anlatmanızı istiyorum.

1.74 boy Kilomu en son 6 ay önce ölçmüştüm 50 kg dum sizce bu yapıya göre başlamak uygunmudur

Not:yaşım 15 ( daha önceden herhangibi dövüş sporuna gitmedim yani ilk olcak )

eğer istanbul gaziosmanpaşada kick boks biliyorsanız söylersiniz sevirinim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:32 ----------

bu arada burun kırılmaları kick boksda bildiğime göre çak rastlanıyormuş ve 18 yaşından küçüklerde kırılırsa ve burun yamulursa v.b. kalıcı olabiliyormuş yani açıkcası biraz bundan tedirginim?

Son düzenleme: 1 Mart 2013
  2. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    oraya gidince sana yumruk atmayı tekme atmayı öğretecekler daha sora kum torbasına vuracaksın arkadaşın lapa tutacak lapa ya vuracaksın minder tutacak tekme atacaksın senin burnunun kırılması %5 ihtimal veriyorum korkma git pişman olmassın :)

3. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    excreta moral için teşekkürler :)

4. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    1 yıl önce ben de kickboks yaptım. Yaklaşık 4 ay falan. excreta'nın da dediği gibi. Oraya dövüşmeye değil spor yapmaya gidiyorsunuz. Modern bir spor. Kum torbası lapa ellik minder. Bizim birbirimize vurarak çalıştığımız bir tane teknik vardı. O da Low Kick. Bacaklarımızın güçlenmesi ve o bölgeye lapa tutmanın zor oluşundan dolayı hep direkt çalıştık. Ha bunlar da şu şekilde: Ben ilk 2 ay bu teknikte hiç güç uygulamadım. Çalışma arkadaşım da bana vurmadı. 3. -4. aylarda biraz abanalım birbirimize diyerek güç uyguladık. Ne benim ne de bir arkadaşımın burnunun kırıldığına şahit olmadım. Modern tekniklere ayak uydurmuş düzgün bir hocan varsa hiçbir sıkıntı olmaz. (Mesela çoğu hocanın salona gelmediğini okudum bu forumda. Çok şaşırdım 4 ayda hocanın gelmediği antrenman sayısı 2dir anca. O yüzden hoca seçiminde dikkat et derim.)

5. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocamızı nasıl seçicez bize rastgele gelmiyecekmi yani solan seçerken seçtiğimiz solanda da hocamızı seçebiliyromuyuz yoksa en iyi solan olan yerelrimi gitmek gerkeir bu arada şöyel birşey düşündüm bazı yerlerde 50 60 tl olaiblir bazı yerlerde 7 0 90 tl olabilir ama benim durumum en fazla 60 ı karşılar ucuz yere gideiblirim ne önerirsiniz bana? bu arada taekwondo yapmayıda çok düşündüm ne dersiniz siz acaba?

6. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten bir salonda bir hoca olur genellikle. O yüzden gittiğin salonu seçerken hocayı seçmiş oluyorsun. Hocayla git konuş. Az buçuk konuşmasından tanırsın. Misal ben ilk hocamla konuşmaya gittiğimde tekvando grubu vardı. Dersin bitmesini bekledim. O sırada gözlemledim hocayı. Aslında bu benim için bir şanstı. Ama sana herhangi bir ders denk gelmezse hocayla konuşursun yani aldığı madalyaları zaten görürsün falan ama bence bir hocada olması gereken antrenman tekniği. Yani nasıl antrenman yaptırıyor? Benim de böyle bi kaygım vardı tekvandocuları izlerken gördüm üstüne yine de sordum ve bana verdiği cevap şuydu: Burada spor yapmaya geleceksiniz. Dövüşmeye ya da bir yerinizde bir yara açmaya değil demişti. Ben bu cümleyle ona güvendim. Ve gerçekten de modern bir spor boks ve modern antrenman teknikleri uygulayacağına inandığın biri olmalı.
    Tekvando konusunda ise yani güzel bi sanat/spor tekvandodan kickboksa geçmiş arkadaşlarım vardı. Çoğu şampiyon da böyle yapmıştır. Ama bana sorarsan yani daha doğrusu ben hocamdan öğrendiğim kadarıyla şunu söyleyebilirim: 1. amacın boks olsun yani yumruk olsun. O yüzden kickboksla bu işe başlamanı öneririm. Bi de ben ve birçok arkadaşım kickboksçu genellikle gittiğimiz salonlarda tekvandoda daha küçük yaşlı kardeşlerimiz vardı. Yani 10-13 arası değişen... Tabi ki seçim senin.

BodyForm bunu beğendi.
  7. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam akrdeşim kickboksa gitmeye kararlıyım bu arada bu kick boks malzemeleri nekadar tutar meslea 300 tlyse ben sadece şartu ve tişörtü alsam yetermi bide ucuz bir yer arıyorum çünkü babam kızıyor bana bu spora ilgili olduğum için sadece annem destek çıkıyor anneminde parası yok onun için güzel ve ucuz biryer arıyroum bide kıyafetleride var daha .ss

8. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ben aylık 90 tlye gidiyordum. ayrıca 2. hafta 90tlye bandaj + eldiven aldık (Marka Dragon Do) 1/1,5 ay kendi eşofmanlarımla gittim sonra oranı formasını aldım. Şort + tshirt (ya da eşofman altı ama ben şort almıştım) aldım ama ücreti aklımda değil. Yani sanırım ilk 1 ay falan kendi eşofmanınla gidersin.

9. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    bandaj 15 tl eldiven 60tl(yeni başlayan için uygun olanlar)alt üst kıyafet ise ben muay thai ye giderken serbest idi ama 30tl ye kick box şortu 10tl yede spor atlet alarak antremanını yaparsın.ilerledikçe

BodyForm bunu beğendi.
  10. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bide bende kamburluk var kick boksa gidersem kamburluk düzelir dimi? bide bu arada ben evde 2.16 dambıl çalışıyorum tüm kasları çalıştırıyorum genelde kick boksada başlarsam vücudum güzel bir şekilde şekillenirmi?

11. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar çok acil bakın bugün veya yarın kick boksa yazılma ihtimalim çok fazla ama şuan 2 yer var fakat hangisine gitsem bilmiyorum 2 sininde aylık ücreti aynı galiba bu arada kick boks yapılacak yeri seçerken nelere dikakt etmem gerekiyor hoca nasıl olmalıdır milli olan hocalar nasıl olur nasıl anlarım milli olması çok önemlimidir

1 tane kick boks salonu bi okulun hemen yanında okulun bahçesinde kalıyor

diğeri normal büyük bir salon okulun yanında olanın içinde kick boks body muay thai felan var bence fazla büyük değildir küçük gibi gözüküyor one göre yazarsanız sevinirim

okulun bakçesinde olan kick boks salonu

http://www.panoramio.com/photo/35805462

bide son soru kick boksda haftada kaç gün gidilir ve gidelecek günleri kendimiz seçebilirmiyiz

Sayfayı Paylaş