kick boks ya da boks ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Dgkn199 tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Ayni seyi diyorum bende.Ben sana ne salonlar soylerimde fislemek olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar teşekkür ederim hepinize yorumlarınız için ama polimiğe gerek yok octagonx haklı olabilirsin ama dediğim gibi bir ay giderim yararını görürsem devam ederim göremessem fitnesse başlarım sanada teşekkürler noyanaktas yorumların için yalnız bir sorum var oda 3 ayda vucudu sıkılaştırıp kilo vermem için iyi bir diyet yapıcam ama günde kaç saat çalışmam lazım ?

3. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Boksa gidersen sadece el çalışıcaksın yumruk vb kick boks ise hem el hem ayak.
    Boksda sadece üst kısım kick boks da alt üst vücut çalışıcak gibi diyebilirim.
    Tercihim kick boks olurdu :)

4. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Sagol dostum fikrin icin ama sorumuda cevaplayan olsa iyi olurdu :)

5. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yalnız bir sorum var oda 3 ayda vucudu sıkılaştırıp kilo vermem için iyi bir diyet yapıcam ama günde kaç saat çalışmam lazım ? Diye sormustum

6. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi gördüm yorumda sormuşsun.
    Ben kilo vermeye yağ yakmaya çalışan biri degilim ama bazen ısınmak için koşu bandı takılıyorum.Maximum 5 dk çalışıyorum bakıyorum 50-100 kalori yakmışsınız diyor makine :) Bizim salonda yağ yakımı için çalışanlar koşu bandına bir geçiyorlar 30 dk 1 saat 1000 kalori yakanı vardır bu tamamen sana bağlı.
    Nasıl alman gerektiginden fazla kalori alırsan kilo alıyorsan , Alman gerekenden az kalori alırsan zayıflamaya başlarsın.
    Günde ne kadar süre çalışıcagını kimse söyleyemez o senin aldıgın kaloriye ve yakmak istedigin kaloriye baglıdır.

7. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hm anladim benim boy 1.83 kilo 99 3 ayda kilo verip vucudumu sıkilastirabilirmiyim Sence ?

8. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo vermekle ilgili fazla bilgim yok.Amacım kilo almak - hacim oldugundan dolayı.
    Before - after bölümünü incelemeni tavsiye ederim çok yüksek kilolardan fit vücut yapan arkadaşlar var.
    Yada senin gibi biraz fazlası olup forma girenler onların yaptıklarını incelemen daha yararlı olur diye düşünüyorum.
    3 ay kısa bir süre degil başarı elde edersin.Yazında kilo vermek için ideal aylar istemesende veriyorsun :)

9. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Sağol dostum yorumlarin icin cok yararli oldu

10. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    3 ayda yağ yakarsın ama sıkılaşma olayı biraz sıkıntı yani sıkılaşırsın ama aklındakiyle gerçekte olan farklı olur sen 3 cm incelmek yanı sıkılaşmak istiyorsan 1 - 2 cm olur hani aklındakini harfiyen uygulaman zor olur fitness olmadan 3 ayda. Ama yaparsın yani emin ol.

11. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Sağol bilgilerin icin

12. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    kick boks yaptığım dönem salona ilk gittiğim gün 3 senelik bir sporcuyla sparring yaptırmıştı hoca. maalesef o salonda 1.5 seneye yakın spor yaptım ve gözlemlediğim kadarıyla 5 senedir giden sporcuların bile tekniği tam oturmamış ve müsabakalarda dökülüyorlardı. yani doğru maalesef birsürü salon var teknik-başlangıç işini 1 günde halledip diğer sporcularla aynı idmanı yaptıran birsürü salon var bu salonlardan uzak durmak gerek.

noyanaktas bunu beğendi.
  13. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konu gerçekten çok can sıkıcı bir konu. Öğrenci ile uğraşmamak için kendini yormamak için parasını alıp kenara çekilmek için insanlar direk sparring e başlatılıyor hocalar tarafından. Sparring ile hızlıca öğrenebileceklerini sanıyorlar ve öğrencilerde bilmedikleri için hoca ne derse kabul etmek zorunda kalıyorlar. İşte o yüzden özellikle bu güç sporları konu başlığından ayrılmak istemiyorum her dakika bakıyorum acaba bir kişiye daha doğru olani yaptırabilir miyim diye. Mutlak doğru bilgiye sahip değilim kesinlikle. Ancak elimizden geldiğince yardım etmeliyiz yani yenilere. Özelliklede böyle hocalar git gide artıyor iken...

Octagonx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş