Kick/Boks ve ya Sokak hakkinda bilgili biri?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve sabirsz tarafından 2 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sabirsz

sabirsz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar arkadaslar.

Size danismak istedigim konu belki biraz sacma gelecek ancak uzun suredir aklimi kurcaliyor. Umarim bilgilerinizi aktarirsiniz.

Oncelikle soyleyeyim ki 190 boyunda 110 kilo kalipli, kalin kemikli biriyim. Her zaman kavgadan kacan, sozle halledilemeyecek durumlarda muhabbeti terkeden biri olarak bir sure kickboks ile arkadasimin vasitayla ugrastim. Oncesinde yapimdan kaynakli saglam bir gucun oldugunun farkindaydim ama o zaman gordum bir insana 1 yumrukla neler olabilecegini ve kavgalardan daha da geri durmak gerektigini hissettim. Atilan soz, ters bakmaya aldiris etmeyen biriyim. Ancak,
    yasadigim sehirden de kaynaklaniyor, caresiz kaldigimda, saldiriya ugradigimda, durumdan siyrilma yolu olmadiginda, karsindakine min. zarar vererek nasil kurtulabilirim?

Bilmiyorum belki de ben abartiyorum ama, her zaman tek yumruk prensibini benimsedim ve bir insana guclu bir sag direk atarsam boynu kirilcak gibi hissediyorum ve bir sacmalik icin hayatim kararsin istemiyorum.

Bugun de basima gelen bir durumda kavga tedirginliginden ziyade, bana saldirirsa ona hayati risk yasatmadan nasil kendimi savunacagim dusuncesi oldu.

Bu konuda deneyimi olan, bana benzer yapida olup bahsettigim seyleri yasayan arkadaslar beni aydinlatirsa sevinirim. Bir durumda biri bana saldirirsa ben karsilik verdigimde ölür mu sorunsali bir hayli fazlalasti.

Sevgilerimle

2. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Vurduğunuz tek bir yumruğun öldürme ihtimali çok düşüktür. Asıl sorun yumruğun etkisiyle yere düşüp kafasını çarpmasıdır işte bunun öldürme ihtimali yüksektir. Ama bu söylediklerim çok uç noktalar. Ayrıca eğer biri size vurmuşsa hukuken sizinde kendinizi savunmak için ona vurma hakkınız vardır. Ölse bile bir - iki tane vurmuşsanız ve kendinizi savunduğunuzu kanıtlayacak şahidiniz varsa kolay kolay ceza almazsınız.

3. Ltltlt

Ltltlt Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Aynen sen kanunlari oku avukata. Falan sor o vurursa bende vursam ve olurse ne olur diye. 110 kilosun takilma bu tur seylere :D

Sayfayı Paylaş