Kick boks ve güreş bir arada gider mi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Siccofield tarafından 2 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hem kickboksa hem güreşe gitmek istiyorum. kick boks ağırlıklı olacak. mesela güreş haftada 2-3 gün kick boks 5 gün (aynı günler içinde). yapma amacım sokakta kendimi koruyabilmek gerekirse biliyosunuz :D . bu sporlar birbirine engelmidir ?

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kısa vadede olmaz. İyi bir uyku ve sağlam bir beslenme ile-birisini arka plana iterek-uzun vadede olur.
    Ben hem karate, hem kick boks hem de judo ile ilgileniyorum ama 3 ünü oturtmam 20 yılımı aldı.
    Hepsine aynı tempoda olmaz. Yani olur da, faydası olmaz. Güçleneceğine güçten düşersin. Ama çok iyi beslenerek ve çok sağlam bir uyku ile ve uzun vadeye yayarak başarılı olabilirsin.

3. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yok usta çok iyi beslenemem. o zaman sadece kick boks yapayım ben o işimi görür heralde sokakta. senin yorumun nedir kick boks ile ilgili ? azimli bi sekilde ne kadar sürede kendimi hazır hale getiririm. hiç kavga etmedim biri bana bulaşırsa birşey diyemiyorum yürek yok az rezil olmadım bu yüzden ama artık birseyler yapmam lazım kickboksu önerirmisin ? haftada 5 gün yapacagım

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kick boks +powerlifting
    İnanılmaz faydasını görürsün.Güreş de, kick boks gibi yüksek yoğunluklu bir antreman. Ama powerlifting biraz daha farklı. Ne Body gibi, ne de kick boks ya da güreş gibi...
    Powerlifting sayesinde çok güçlenirsin.
    Kick boksta başarılı olmak istiyorsan, çalışacağın kum torbası sağlam olmalı.Öyle vurdun mu uçan kum torbaları sana bir şey katmaz.Salon tercihinde buna dikkat et.
    Bir de powerlifting yap. İkisi beraber gider.

5. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aga sadece kickbokstan bahset powerlifting uygun değil bana

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Neden uygun değil?

7. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aga ben güreşe ücret vermeyecektim kickboksa verecegim. bunun yanındabirde ek masraf çıkarmak istemiyorum hem halterle falan alakalı degilmi boy uzamasında sıkıntı olur. kick boks yaptım dedin bana ne yararı olur onu anlatırsan çok sevinirim

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Sen güçlenmek istediğini söylediğin için powerlifting dedim.
    Kick boks ,diğer dövüş sporları gibi felsefesi olan bir spor değil. Yani, 1970lerde uydurulan bir spor. Felsefesi yok ama hızlı ilerlenen bir spor. Çünkü karate, taekwondo,güreş gibi sporlar çok eski ve ayrı ayrı teknikleri antremanları var. Kick boksta ilerlemek biraz daha kolay oluyor.
    Kick boksta hem ayaklar hem eller kullanıldığı için, sokakta, rakibinin zayıf yönüne göre kullanabilirsin. Mesela yumruk yumruğa dövüştün, karşındakinin yumrukları senden iyi çıkarsa(mesela boks yapmış birisi ise), bu durumda mesafe ayarlayıp yanına yaklaştırmayıp sürekli ayaklarını kullanarak rakibin bacaklarındaki kan dolaşımını zayıflatıp, yere düşmesini sağlayabilirsin.
    Ama karşındakinin güreşçi, judocu olmaması lazım. Yoksa, o ayaklardan birisini tuttuğunda işin zor olur.
    Madem ki tek bir spora gitmek istiyorsun, MMA öğren. Kafes dövüşü...

İçinde ne ararsan var. Müsabık olmak zorunda değilsin.

9. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aga burada sadece kick boks var güreş var güreş iptal sdece kickboksa gdebilirim. peki karşıdaki hiçbir dövüş sanatına gitmemiş biriyse onu halletmem daha kolay olur heralde ?

10. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Elbette...
    Ama sana tavsiyem,madem öyle, güreşe git. Kick boksu da evde sağlam bir kum torbası ile çalışırsın, kum torbasını ara ara pataklarsın:)
    Kick Boksa 3 ay gittikten sonra bırak ve güreşe başla.
    3 ay içinde temel vuruş tekniklerini öğrenirsin sanırım. Öğrenemezsen, öğrenince bırakırsın.

11. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Babacan 3 ayda bir halt ogrenemezsin hiç kusura bakma özür dilerim ama 3 ayda en baba 5 erli kombo yaparsın onuda ne hızla yaparsın Allah bilir bak kardeşim uğraşma kick box ile düzgün bir MuayThai salonu bul git 1 yılda bildigin demir olursun demir sokakta adami sadece gard ile doversin o kaval kemigi o dirsekler ne duruma geliyor bir bilsen babacan git güzelce oraya adam gibi dövüş yerde dövüş tekniklerinide orada ogrenirsin bir hocaya rica et illa bir kaç teknik bilirler olmadı git yap bir kaç yıl bunu sonra güreş yap veya hiç uğraşma Mma yap hepsini öğren ama öyle 3 aylığına gidip boşuna para harcama hiz lazım ceviklik lazım sen 3 ayda anca kendini rahat savunacagin gardi belirlersin anca 1 kere sparring yani antrenman maçı yaparsın bak dost aci söyler bana darilma
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2016 ---
    Belkide oda olmaz hoca seni teknik bakımından yetişmiş olgunlaşmış görmezse onuda yaptırmaz yine Allah bilir tabide seçim senin aga ama ben doğruyu söyledim sana 1 spor yap kafayı oraya ver o sporda başarılı ol yeter iş sende biter hiç bir spor diğerinden üstün değil nasilki siyahla beyaz arasında üstünlük yok üstünlük takvada deriz ya ha buda öyle sporun spora üstünlüğü yok üstünlük sporcuda neler yapabildiginde anladinmi ?

12. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18

Sayfayı Paylaş