Kick-Boks mu Muay thai mı?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Cgrielms tarafından 25 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cgrielms

Cgrielms Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba, ben 15 yaşında, 184 boyunda ve 71 kilodayım. Hem spor yapmak hem şu cılız vücudu hem de yumruk ve tekmeleri geliştirmek istiyorum. Önerileriniz nelerdir?

2. Pergamum43

Pergamum43 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Muay thai derim ben da zevkli ve daha keskin vurus teknikleri var tabi bnce ;)

3. Cgrielms

Cgrielms Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler

4. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Türkiyede adam gibi muay thai öğretebilecek bir kurum olduğunu pek düşünmüyorum.Ha vardır ama fiyatlarıda ona göre yüksektir.

5. Cgrielms

Cgrielms Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, haklısınız.

6. buakaw

buakaw Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    allah aşkına amacın ne birader, şevkini kırıyorsun çocuğun bişey uydurarak, maden öyle diyon ucuza adam.gibi kb eğitimi veren biryer söyle , sadece yorum olsun diye yazmışsın belli. kardeşim ikisinede uygunsun araştır hoşuna gideni seç ben muay thai seçtim senin yaşlarındayken, kişiye göre değişir.ayrıca iyi eğitim olmaması gibi bir durum yok istanbuldaysan yardımcı oluruz.

7. Cgrielms

Cgrielms Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için teşekkürler. Önerdiğiniz gibi muay thai'ya başlayacağım. Bildiğim bir kaç salon var her şey için teşekkürler.

8. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Üslubuna dikkat et.Öncelikle ben dövüş sanatlarına uygun değilsin diye bir şeyde söylemedim.Konuyu açan arkadaş iki seçenek sunmuş bizlere ve yorumlarımızı istemiş.Ben ne düşünüyorsam onu yazdım.İyi eğitim olmaması gibi bir durum yok demen ne kadar yanlış umarım bunu farkedersin bir an önce.Bizim burada tekvando karate ve muay thai eğitimi veren bir salon var.Tek bir hocanın 3 farklı eğitimi vermesi kadar saçma bir şey yok.İyi eğitim veren kurumlar yok demedim var ama az sayıda dedim.Neyse arkadaş kararını vermiş umarım pişman olmazsın

9. buakaw

buakaw Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    haklısın birader sen devam et sanal alemden takibe

10. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Karşımda spora yıllarını vermiş biriyle konuşmak benim için mutluluk verici.Deneyimlerini genç nesillere aktarmanda başarılar

o0Freedom0o bunu beğendi.
  11. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Benim tavsiyem muay thai'den yanadır. Ankara içerisinde bende Muay Thai antrenörlüğü yapıyorum bireysel olarak. Hoş antrenörlük ünvanını kullanmayı sevmiyorum çünkü gerçek bir antrenör olduğuma inanmıyorum her neyse; Günümüz de gerçekten de Muay Thai' yi Muay Thai olarak öğreten yer ve kişi sayısı çok çok az. Misal Muay Thai diyor adam ardından öğrenci geliyor, middle kick atması isteniyor ve hocanın gösterdiği middle kick ayak üstüyle vurulan :D şimdi bu duruma gülmek mi gerekiyor ağlamak mi bilemedim. Adam dirseği biraz aşağı indirse tarak kemiği kırılacak :D Velhasıl kelam öğreten veyahut öğrettiğini söyleyen kişi sayısı fazla ammavelakin araştırmadan sakın iş yapma dostum zararlı çıkarsın ve gerçekten bilen birisi ile karşılaştığın da sohbet ederken filan sana laf söylemesinin yanı sıra hocanı da yerden yere vururlar sen pişman olursun gittiğine vs. vs. Benim tavsiyem Muay Thai ve gerçekten araştırmadan, öğrenmeden sakın gitme.

Sayfayı Paylaş