Kick boks mu Güreş + Aikido mu?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Siccofield tarafından 6 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kick boks ve güreş birbirine ters sporlar oldugu için ya güreş + aikido ya da sadece kick boks yapacağım hangisi sizce. bilen yorum yapsın lütfen?

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Tam tersine, kick boks ve güreş iyi bir kombinasyon olur.
    Futbol ve taekwondo gibi değil ki ters kaslar çalışsın.Tabi güreş de çekme, kick boksda itme kuvveti çalışır ama iyi bir antremanla kombine edilir.
    Zaten aksi takdirde, MMA gibi bir spor olmazdı. Hem itmenin hem de çekmenin zirve olduğu bir alandır

3. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ikisi.beraber.gitmez.diyen.2tanekickboks.hocası.var.ne.yapsam.bilemedim.2sini.beraber.yapmayı.çok.istiyorum

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Eğer amacın Dünya şampiyonu olmaksa, elbette kick boks ve ona destek olacak crossfit, powerlifting ve polymetrics egzersizler yapmalısın.(Ya da Güreşi seçeceksen, ona göre destekleyici antremanlar yapmalısın. Öncelik Kick boks olmaz)
    Ama ben çok güçlü ve dayanıklı olayım, nüans farklılıkları önemli değil diyorsan, çok da güzel gider ikisi. Gitmez diyenler ön yargılı.

Ben 20 yıldır Judo ve Kick Boksu beraber götürüyorum. Birisi diğerine engel olmuyor. Hatta kuvvet antremanları bile belli noktalarda ortak. Ama sen hangisinde ilerlemek istiyorsan, ona öncelik vermelisin. Yani, diğerini destek amaçlı yapmalısın. Müsabık olmak istemiyorsan, sorun yok.
    Geçmişte Bruce Lee, yakın dönemde Fedor ve daha niceleri..Boks ve güreş in en iyi kombinasyonlar olduğunu, ikisinin beraber yapılmasının sporculara çok fayda sağladığı görüşündeler. Boks ve Güreş kombine edilirse, kick boks ve güreş hayli hayli olur. Ama dediğim gibi, amacın uluslararası müsabakalarsa, bu ikisini götürmek yerine birisini seçip, ona yoğunlaşmak lazım. Şampiyonlarda asıl belirleyici olan, o sporun gereklerini yerine getirmen.

Parsbek bunu beğendi.
  5. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam.müsabık.olma.gibi.bi.amacım.yok.bu.sporları.kendimi.koruyabilmek.için.yapmak.istiyorum.
    ikisini.birden.yaparsam.etkisi.olurmu.sence.sokak.için

6. Parsbek

Parsbek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sıkı bir şekilde çalışırsan ortalığın anasını ağlatırsın kardeşim.
    Çünkü kick box ve güreş gerçekten sokak için güzel bir kombinasyon hem rakibi tekmeyle kendinden uzaktayken etkisiz kılabilirsin hemde yakınına girdiğinde güreşe başladığında rahatça halledebilirsin.

7. Emrecan Dönmez

Emrecan Dönmez Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Parsbek bro sana katılıyorum bende birşeyler eklemek isterim kardeşim sokakta kavga için kickboks idealdir eyvAllah ama çok daha iyi sokak için dövüş sanatları var ve sokakta dovusurken karşındaki sadece bedenini kullanacak kadar onurlu biri olmuyor genelde krav manga hem öğrenmesi kolay bi spor dur hemde karşındakinin silahlarını kendi lehine kullanmayı öğretir ona bakabilirsin örneğin sokak için birçok dövüş sanatı var bak sporu değil sanatı çünkü bu bir spor olmuyor sokakta dövüşmek

8. Siccofield

Siccofield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    SAOL.YORUMUN.İÇİN
    DEDİĞİM.GİBİ.YAPACAĞIM.İKİSİNİ.BİRDEN.BİRBİRİNE.ENGEL.OLAN.SPORLAR.OLMAMASI.YETERLİ
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2016 ---
    AGA.HAKLISIN.BİR.BIÇAK.ÇEKERSE.KİCKBOKS.GÜREŞ.Bİ.ÖNEMİ.KALMAZ.
    KRAVMAGAYI.BİLİYORUM.ONU.DAHA.İLERİSİ.İÇİN.DÜŞÜNÜYORUM.ŞUAN.GİTME.İMKANIMDA.YOK.ZATEN.AMA.DEDİĞİM.GİBİ
    GÜREŞ.VE.KİCKBOKSU.BERABER.YAPACAĞIM.HAFTADA.2GÜN.BİRİNİ.3GÜN.BİRİNİ.UMARIM.İYİ.SONUÇLAR.ALIRIM.KENDİMİ.KORUYABİLİRİM.TEŞEKKÜR.EDERİM.YORUMUN.İÇİN
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2016 ---
    KUSURA.BAKMAYIN.SPACE.TUŞU.BOZUK.:D

9. Parsbek

Parsbek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim sana krav maga yerine tavsiyem Systemadır.
    Systema krav maga'dan daha iyi bir spordur.
    Rus ordusu ve Güney kore ordusu özellikle kullanır(Özel kuvvet birimleri).
    Bıçaklı bıçaksız çok iyidir.Systema ama sanırım Türkiyede bir tek istanbulda var.İstanbuldaysan gidebilirsin.

10. Emrecan Dönmez

Emrecan Dönmez Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Bu çok daha iyidir krav manga nın ünlenmesinin sebebi çok reklamının olması ama bence kolay ve etkili bi savunma sanatı Systema benim bulunduğum yerde olsaydı bende giderdim fakat Türkiye de çok az tam sayısının hakkında bir fikrim yok Parsbek doğru söylüyor olabilir çünkü ben bulamadım başka bir yerde güreş yerine brazilian jiu jitsu yuda tercih edebilirsin tabi güreş ata sporumuz o ayrı mesele

11. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18

Sayfayı Paylaş