Kick boks ilk günler

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve BodyForm tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 64 üye.
  1. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar kick boksa yazıldım kısmetse yarın akşam antremanımız var bende biraz heyecan var ilk gün sonuçta acaba bana ilk günden ne yaptırırlar onu merak ediyorum bide bu kuşak sınavlarına girerken para vermek gerekirmi para vermek gerekiyorsa beyaz kuşak için benden para almazlar diye düşünüyorum ben hocayla konuştum eşofmanlarımla gitcem acaba beyaz kuşak verirlermi ve sizce 3 ayda lisans felan alıpda baya birşey öğrenmiş olurmuyum çünkü çok sıkı çalışmayı düşünüyorum evdede dambıll felan kendimi savunacak dövüşebilcek bir duruma gelirmiyim :) bu arada yere oturmama 26 cm var 2 haftaya kadar açabilirmiyim :D:D bu sporu yaparken hiç antremanalrı aksatmamak ve çok iyi çalışmayı düşünüyorum haftada 2 gün gidiyoruz cuamrtesi pazar ama ilerleyen zamanalrda haftada 3 gün çarşamba cuma cumartesi yapabiliriz dediler

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    heyecana gerek yok zaten salondakiler sana yardımcı olacaktır.ilk gün gard almayı ve direk vuruşları belki kroşeyi görürsün.yani çok temel şeyler.antremandan önce 1.5 saat önce birşeyler ye çünkü çok ağır antreman olucak.antreman öncesi kendini dambılla şınavla yorma özellikle ilk günler omuz kasları çok zorluk çıkarır ama alışırsın.kuşak için lisans gerekir lisans için ise tecrübe istek gerekir.ilk günden kuşak falan olmaz.

Ploutos001 bunu beğendi.
  3. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    galiba yürümeyi felanda öğretiyorlar dimi :)

4. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    tabikide yanlış yürüyüş denge vuruş gücünü düşürür.ilk antremanda etrafına iyi bak hoca nasıl ilgili mi anla ona göre salon değiştirmeyi düşün.bizim bir hocamız vardı antreman saatlerimizde bir yandan aşağıda body antremanını yapıyordu bir yandanda güya bizimle ilgileniyordu böyle biriyle çalışmak zaman kaybıdır.antremanda eşleşmelerde çakallık yap tecrübelilerle takıl.

5. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    akşam başlayacak orda yetkili adam koreli ve milli bir hoca çalıştırcak seni felan dedi :) ben solana baktım büyük kum torbaları felan çok büyük ve çok ağır dambıll halter gibi araçlarda var :)

6. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ben şuan 3.ayımdayım.3 ayda gerçekten kendını vererek çalışırsan çok şey öğrenebilirsin.
    Sana tavsiyem kendinden güçlü adamlarla bu sporu uzun suredir yapan kişilerle eşleşmen.Ozaman işin daha kolaylaşır sadece darbelere dayansan yeter antrönörün gözüne girersin :D

7. mortha

mortha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben 19 yaşındayım ve kick boks ya da boks a başlamak istiyorum sizce yaşım uygun mu yani geç mi kaldım ?? zaten öyle büyük hayallerimde yok sadece bi spor uğraşı olması için yapmak istiyorum bu sporu ve de para olarak ne kadar veririm ?? cevaplarsanız sevinirim

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    843
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle rahat ol 3 ayda büyük bir gelişim elde edebilirsin , bizim salonda 3 ayda bir kuşak atlama olayı oluyordu.Onları felan kafana pek takma , devam ettiğin sürece kendini koruyacak kadar ilerlersin tabi , antremanlar kültür fizik tarzı şeyler ve vuruş teknikleri ile olucak kondisyon artırma , esneme germe , teknikleri tamamen oturtma tarzı yani ilerledikçe bayağı şey öğreniceksin.

Diğer üyeye gelirsek 19 yaşında başlamana problem yok , hatta hemen başla derim.

9. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

1 ay gittim ben vg ara verme döneminde temel teknikleri aldım tamam yeter dedim bıraktım bide yaz sıcağıydı :) bize hoca arada bir savunma teknikleri öğretiyor güzel tekniklerdi cidden ama antrenman harbi yorucu 1 ayda 2 kg vermeme sebep olmuştu ama beni sarmadı sevemedim birbirimizi dövüyoz falan belki salon etkisidir bilmem hep aynı hareketleri tekrar etmek sıkıyordu beni sevilebilir bir dövüş sporudur mu dersen evet derim de gidip de dışarda tesbih sallayanlardan olma da spor sonucunda.

Sayfayı Paylaş